Skocz do zawartości
sylvvia

Jaka skrzynka e-mail waszym zdaniem najbezpieczniejsza?

Polecane posty

Tak jak w temacie

moja propozycja

mail.ru

nextmail.ru

mail.rambler.ru

ogolnie ruskie

gmaile,proton jest spalone nie wspomne o polskich wariatach

jakies inne propozycje???

moze panama? :D

gmail + szyfrowanie asymetryczne GPG w postaci wiadomości, które są "istotne by pozostały dyskretne" zaszyfrowanyne kluczem RSA 4096 bity. Bez fizycznego zajebania klucza prywatnego naszemu odbiorcy praktycznie póki co nie ma opcji "wycieku".

Teraz jest podjarka mejlami z tutanoty i protona (bo safe mail wyjebalo póki co) i wystarczy pomyśleć, że w razie większej afery służby wjadą z buta do siedziby firmy mejlowej i skończy jak się jak przy hushmailu gdzie 

gmail + szyfrowanie asymetryczne GPG w postaci wiadomości, które są "istotne by pozostały dyskretne" zaszyfrowanyne kluczem RSA 4096 bity. Bez fizycznego zajebania klucza prywatnego naszemu odbiorcy praktycznie póki co nie ma opcji "wycieku".

Teraz jest podjarka mejlami z tutanoty i protona (bo safe mail wyjebalo póki co) i wystarczy pomyśleć, że w razie większej afery służby wjadą z buta do siedziby firmy mejlowej i skończy jak się jak przy hushmailu gdzie 

Gmail tak samo jak pejsbuk współpracuje z organami ścigania i od razu doniosą że szyfrujesz xD

gmail i protonmail odpada, w temacie chodzi o takie miejsca gdzie nie siegaja sluzby nasze jak i UE czy USA

skrzynka tor jak najbardziej :D ale moze ktos ma jakies inne pomysly jakas afryka cos w tym stylu,

jakies propozycje?

Co do protona. 

Szwajcaria nie jest członkiem Unii Europejskiej, znajduje się również poza zasięgiem NSA i innych amerykańskich organów. Poczta ProtonMail i jej użytkownicy są chronieni przez lokalne prawo, m.in. Swiss Federal Data Protection Act (DPA) oraz Swiss Federal Data Protection Ordinance (DPO), które gwarantują silną ochronę prywatności. Jedynie dwa sądy, Cantonal Court of Geneva oraz Swiss Federal Supreme Court mogą wezwać twórców ProtonMail do udostępnienia pewnych danych dotyczących swoich użytkowników.

Nie jest to jednak żadnym powodem do obaw, gdyż administratorzy ProtonMaila nie mają fizycznego dostępu do naszej poczty e-mail. Więc nawet na wezwanie sądu, nie są w stanie udostępnić nikomu archiwum naszej korespondencji. Wszystkie dane są zaszyfrowane, a dostęp do nich odblokowywany jest za pomocą specjalnego, drugiego hasła, które podczas logowania nie jest przesyłane na serwery ProtonMail. Rozszyfrowanie danych odbywa się na komputerze użytkownika, czyli w przeglądarce internetowej.

Ktoś sie wypowie coś na ten temat? 

Same skrzynki pocztowe nie są bezpieczne bo przepisy większości krajów nie zabraniają udostępniania obcym służbą ścigania danych o użytkowników (takich jak np: adres IP/useragent/czas logowania). Najbezpieczniej jest korzystać z sieci typu Tor + tymczasowy mail. Można też skorzystać z systemu typu Whonix lub Tails.

O 3.01.2016o01:11, lucy napisał:

a jest jakas pewnosc ze u ruskich najbezpiecznije?

Rosja nie udostępnia żadnych informacji o swoich obywatelach nikomu z poza kraju, więc może dlatego.

Najbezpieczniej używać VPN + TOR i na torze mail sigaint.org. Dostęp do maila jest tylko poprzez TOR a wysyłać można normalnie na mail z końcówką @sigaint.org. Sam korzystam z takiej opcji i chwalę.

Złośliwe oprogramowanie

Według raportu złośliwe oprogramowanie Check Point Software Technolologies, nasz kraj był jednym z najbardziej podatnych na ataki hakerskie w Unii Europejskiej. Co więcej – w samym listopadzie zeszłego roku, Polska została sklasyfikowana na 34. miejscu w gronie najchętniej atakowanych krajów świata.

Eldokanawolno22 napisał:

Ja mialem ostatnio wirusa ktory zablokowal mi wszystkie mp3,zdjecia,filmy,foldery etc i nic nie dalo juz sie z tym zrobic. Na tapecie mialem ze mam wplacic kilkaset dolarow to dostane haslo. Wirusa dalo sie usunac, ale poblokowanych plikow juz nie odzyskalem :( a wszystko bo po prostu otworzylem jakiegos maila z reklama czy czyms tam. Trzeba uwazac na to skurwysynstwo, bo czai sie na kazdym kroku :/

Radzę uważać, bo to nie żarty !! To kurewstwo dopadło także i mnie i może przytrafić się każdemu. Nawet nie wiem w którym dokładnie momencie ściągnąłem to gówno na swojego fona. Jak na razie nie odniosłem z tego powodu strat , bo w miarę szybko zorientowałem się że coś jest nie tak. 

-Samoistnie wyłączający się antywirus

-Znikająca przeglądarka

-Chowająca się klawiaturka podczas pisania SMS, e-mail

To jedne z objawów, które powinny dać nam do myślenia. Niestety to tylko wierzchołek góry lodowej. Wrzód, który się mnie uczepił, bez mojej wiedzy zmienił konfiguracje telefonu nadając aplikacjom uprawnienia, których nikt przy zdrowych zmysłach by nie zaakceptował.

Komunikator zczytywał nr tel. oraz informacje o urządzeniu typu IMEI itp.

Aplikacja bankowa miała wgląd i przesyłała (oby nie zdążyła) treść wiadomości SMS.

Kamera miała uprawnienia zgrywania dźwięku (rozmów) i prawdopodobnie w niektórych przypadkach obrazu.

Nawigacja przesyłała dane o mojej lokalizacji.

Szybko znikająca bateria i wiele innych, które aż trudno przytoczyć.

Wirus podszył się pod jedną z wielu bezpiecznych aplikacji zainstalowanych w telefonie, przez co dla antywirusa (avast + zapora) był zupełnie nie widoczny.

Zatem bacznie obserwujcie swoje kompy, tablety czy smartfony. Sprawdzajcie czy uprawnienia aplikacji nagle nie zostały zmienione. Najlepiej ograniczyć do niezbędnego minimum wszelkiego rodzaju apki, oraz miejsca z których są pobierane bo nawet te powszechnie uznane za bezpieczne wcale takie nie są.

Jak się kliko co popadnie i ma zainsolowanego AVASTA to tak jest.

Kopmpleksowo. ESET Smart Security 10 + Malwarebytes + raz na jakiś czas adw cleaner. 

Windows 8.1 odpowiednio ustawiony i system ani śmie drgnąć od 2014 roku.

Co do telefonów od zawsze CUSTOM ROMY :) Tam luki w zabezpieczeniach są usuwane na bierząco aktualizacjami co kilka tyg a nie 2 lata...

I uwazac co otwieracie.
Na zaufanej opisywali, jak wirus rozsylal sie pod postacia faktur z playa.

Ja nie otwieram zadnych zalacznikow. nIe zartuje zadnych.
Odkad dostalem mailem wiadomosc o paczce.
Zalacznik byl w pdf. Po sciagnieciu byl juz w rarze (atchiwum mialo ttul np aoifhhjk.pdf po sciagnieciu pdf bylw rarze %-)

Jakiekolwiek otwarcie infekowalo kompa.
Z tego co pamietam to bezpieczne sa pliki pdf. SAME GOLE PDF !!
Jesliw folderze bedzie plik wykonalny javy (to juz kumaci niech naspisza jakie to ma rozszerzenie) to lecisz Ty, Twoja rodzina i rodzina Twojej rodziny ora wszyscy na litere N.

I zgadza sie, to nie sa zarty. ja to pol biedy bo z kompa nie loguje sie do banku itd
Jednak juz w przypadku mojego ojca robi sie problem. Duzy problem.

Gość

Jak poczta używana do rejestracji na gówno stronach i hasło te samo bez różnicy gdzie poczta i tak hasło i email częściej z forumowej dziurawej strony niżeli z poczty, a ludzie lubią proste rozwiwzwnia  hasło do FB,allegrosz itd bardzo często takie same i słownikowe słowa. Tak wiec hasło z ciągu liter i czego SE chce klient a poczta za granicą zawsze mniej spamu ruskie zły pomysł, jak cos ważnego można szyfrowac, używać whonix na VB do torowania sieci, VPN do ukrycia faktu korzystania tor a socsk juz musi być dla IP jakie trzeba na VB można laczniki otwierać, system główny bezpieczny na polski tory wejsc zdziska wkurwic :)

Czekam na zloty szpadel za odkopanie !

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• REKLAMA