Jump to content

luks1985

Weteran Forum
 • Posts

  8,022
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

luks1985 last won the day on July 1

luks1985 had the most liked content!

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

86,473 profile views

luks1985's Achievements

 1. Ja tam bym się nie nastawiał na jakieś większe zmiany. Ewidentnie idzie to topornie + poszczególne prośby są zlewane.
 2. Do neurologa możesz iść już 😉 Z tego co ja się rozglądałem i co mi mówili znajomi to do końca nie wiadomo. Jeśli badania nie wykaza konkretnych zmian w konkretnych miejscach to też dostaniesz tylko ogólniki i nakaz czekania. Acetylocholina to neuroprzekaźnik nie kupisz go. Możesz zastosować suplementy które w jakiś sposób zwiększa jego ilość. I tu wchodzi imbir który blokuje (częściowo) enzym rozkładajacy acetylocholine a to skutkuje zwiększoną ilością Ach. Piracetam zwiększa wykorzystanie tlenu i glukozy w mózgu.
 3. To tylko urydyna i Wit B. Ja w zależności od stanu uderzylbym w piracetam + Wit B + d3k2 + olej lniany + zestaw elektrolitowy + może alcar albo w noopept + podobny zestaw. Pytanie najważniejsze co tam neurologicznie cierpi. I chyba raczej jednak bym się skonsultował z neurologiem. Choć kumpel był, bo bardzo źle to przeszedł i neurolog zalecił mu dużo odpoczynku i "niech se pan kupi jakieś Wit B" XD W kwestii poprawy pamięci skup się na acetylocholine. Możesz popróbować imbir czy Ginkgo bilobe ale jednak zacząłbym od piracetamu. Zacznij od dawek 2 x dziennie po 800mg. I obserwuj. Są tacy któryxhcpirwxetam rozdrażnia, wywołuje problemy ze snem itd. jak się nic nie dzieje to zwiększ do 2 x 1600mg i docelowo do 2x2400mg Tylko w upadku piracetamu, żeby działał to musisz zwiększysz ilość tłuszczy w diecie i wapnia / sodu i potasu. Na niektórych piracetam działa od razu na niektórych z czasem. Do diety doloz imbir który zwiększa ilość acetylocholiny, jajka które zawierają cholinę a potem można kombinować z np biloba czy innymi suplementami / ziołami.
 4. Żeby realnie ocenić poziom odwodnienia to trzeba gościa chyba pokroić. Realnie odwodnienie to nie tylko utrata wody ale też wypłukanie soli mineralnych. A te ocenić ciężko, bo hormony kompensują braki uwalnianiem potasu czy sodu z innych miejsc albo np ucinając go gdzieś indziej tak, żeby do krwi wystarczyło. J/w jak Ci wyjdzie brak potasu w krwi to będzie już za późno.
 5. Na tym polega cały myk - wydalając sód wydalasz też potas. Nadmierne wydalanie sodu prowadzi do kompensowania sobie przez organizm braku sodu we krwi. Organizm kompensuje go na kilka sposobów - głównie przy użyciu hormonów aldosteronu i kilku innych (układu RAA czy wazopresyny) W dużym skrócie - jak nie będziesz nawodniony i nie zadbasz o bilans sód/potas/wapn to chuja z tego będzie. Czyli jak ma ktoś chujowa dietę to jak Doda banany i pomidory to dieta będzie lepsza ? No chyba nie. Wiesz, że sok pomidorowy ze sklepu jest najczęściej pasteryzowany ? A to często pozbawia go wielu cennych składników.
 6. Potas i sód pozostają w równowadze. Bez sodu potas nie będzie działać i będą problemy (i odwrotnie). Problemem przy sodzie nie jest sam sód a odwodnienie. Dopóki zjadasz sód i uzupełniają płyny to nic się nie stanie. Problem będzie jak się odwodnisz. Ps sok pomidorowy spożywczy w 1 litrze zawiera 6 gr soli / 1l i 2.6gr potasu. /1l. To znaczy, że wcale nie jest najlepszym źródłem potasu, bo po takim litrze nadal brak Ci ok 3-4g potasu a sodu masz już 100prox. Liczy się Tylko zbilansowana dieta a nie 1 produkt.
 7. Ja już nie wspomnę, że od dawien dawna nie da się doprosić, żeby dopisać w działach "o substancjach" o czyich substancjach trwa tam dyskusja. Klikam ostatnie posty i widzę 3mmc. Wchodzę w temat ale nie wiem o czym towarze jest dyskusja. Irytujące do bólu. Czas na uwalenie rankingu jest, na zmianę koloru na bezpłciowy jest ale na zmianę pierdoły która minimalnie zwiększy czytelność forum już nie. I teraz zgadujemy u którego to vendora 🤔
 8. Ano właśnie naucz się czytać. Ludzie chcą po staremu. Tutaj zawsze zmiany szły ciężko. A zabrałeś różowy kolor, reputację, rangi i wiele innych to czego się spodziewałeś ? Buziaka i podziękowań ? 😁
 9. Dlatego się nie mówi, że to żart tylko ktoś Ci chce narobić syfu. Nie brałem, nie widziałem nie mam z tym nic wspólnego.
 10. Znając życie to co wgrali musi zostać 😁 Druga sprawa - zapewne im starsza wersja forum tym więcej bugów i problemów, więc wgrywa się nowe wersje. A, że przy okazji ktoś chce dobrze a wychodzi nie tak jak powinno to inna sprawa.
 11. 98 proc użytkowników hexenu na mdpv odczuloby same sajdy 😉
 12. Pewnych rzeczy nie chcesz dostrzec a ki się nie chce już tego wyciągać 😉 Choć z drugiej strony faktycznie może coś w Tym jest 😉
 13. Problemy z vendorem ? Odezwij się do niego może coś ugrasz. A jak chcesz to możesz dowody nam przesłać ale posty i tak odrzucimy Ps co to flustracja ?
 14. Wycięli mu dane dostawcy i moderator sam napisał o co chodzi 4 linijki niżej 🤔
×
×
 • Create New...