NEWSY

Aktualności z całego świata!

Wojt
Marihuana chociaż nielegalna to propaganda jaką tworzą ludzie aby fałszować jej obraz jest straszna. Stara się z tym zakłamaniem walczyć Piotr Liroy Marzec, czy skutecznie? Robi co tylko może, lecz on jest jeden a zakłamanych obrazów ludzie związani z polityka wypuszczają wiele, przykład ministra Radziwiłła który sugerował podczas komisji, że ludzie zaczną sadzić konopie na balkonach, pomimo swojej absurdalności poszedł w przekazie medialnym i znów elektorat jest okłamywany. Wszystkiemu winne są przepisy które z prawowitego obywatela mogą zrobić bandyte, za dosłownie najmniejsza ilość marihuany.
 
– Ludzie, którzy byli skazywani za różne dziwne rzeczy, choćby za pół jointa, głośno mówią: "dostałem trzy lata za to tylko, że jestem dorosłym człowiekiem, zamiast wina czy piwa chciałem zapalić sobie jointa, nagle wpadła policja i mnie aresztowała – mówił na antenie radia TOK FM poseł Kukiz'15 Piotr Liroy-Marzec. – Dzisiaj największym zagrożeniem jest prawo, a nie to, co ludzie zażywają. Świat się zmienia - dla mnie moment, kiedy musiałem się zastanowić, jako wojownik o legalizację i depenalizację, był kiedy od paru lat zaczął mocno się przedzierać temat medycznej marihuany.

Wtedy zrozumiałem, że są rzeczy, które się wysunęły naprzód, tamte zostały w tyle – przyznał poseł Piotr Liroy-Marzec. – Internet zmienił wszystko, wcześniej można było różne rzeczy robić. Teraz ludzie na wyciągniecie ręki mają rzeczy takie, których musieliby się na studiach wiele lat uczyć. Mogą po to sięgnąć, wiedza jest dużo większa. Powstają pęknięcia, ludzie więcej rozumieją – dodał.
Liroy-Marzec stwierdził, że ludzie zobaczyli dzieciaki z Centrum Zdrowia Dziecka. – Niby nie ma lekarstwa, to nie jest lekarstwem, a nagle padaczka z kilkuset napadów w dobę zmieniła się do jednego-dwóch bardzo lekkich napadów w miesiącu – przyznał.
 – Jeżeli ktoś mi mówi, że to powinno być zakazane, to jest absurd. Posłowie, nawet jeżeli są twardogłowi, zauważyli, że dłużej się ludzi nie da trzymać w przekonaniu, że "nie wiedzą, co mówią, bo my wiemy lepiej" – ocenił poseł.


Wprost.pl
Wojt
Tajemnicze zatrzymanie ponad tydzień temu w centrum miasta, wyciąganie na żywca z samochodu a tak naprawdę znów rozsypał się ktoś i kolejny diler który właśnie odebrał towar i kierował się do domu, najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Policjanci będąc bardziej niż pewni, wiedzieli co będzie w samochodzie który zatrzymują - niczym zakup kontrolowany. Podczas przeszukania samochodu jak również mieszkania zatrzymanego, zabezpieczono kokaine, marihuane jak również środki które przestały być legalne po 1 lipca 2015 roku. Niestety zatrzymany otrzyma najwyższy wymiar kary 10 lat pozbawienia wolności z racji bycia w trakcie recydywy, w której przypadku sąd wydaje najwyższy z możlwiych wyroków.
Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową przejęli ponad 6 kilogramów narkotyków oraz zatrzymali dwie osoby. Wśród zabezpieczonych środków znalazła się kokaina, marihuana oraz substancje psychotropowe, które od lipca 2015 roku traktowane są jak narkotyki. Adam M. oraz Sylwia M. zostali już doprowadzeni do mokotowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.
Do zatrzymania osób podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe doszło w sobotę na Trasie Siekierkowskiej. Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową kilka minut przed 15 zauważyli tam pojazd marki BMW, w którym mogła znajdować się znaczna ilość narkotyków. Funkcjonariusze wspólnie z załogami ruchu drogowego KSP zablokowali trasę.

W samochodzie zatrzymanym do kontroli znajdowały się dwie osoby. Pod przednim siedzeniem kierowcy policjanci znaleźli reklamówkę z owinięta w folię białą substancją.
Policjanci zatrzymali kierowcę, Adama M. oraz pasażerkę - Sylwię M. Następnie udali się do podwarszawskiej miejscowości, gdzie jak wynikało z ich ustaleń mogło znajdować się miejsce, w którym przechowywano narkotyki.

Funkcjonariusze w magazynie znaleźli dwie torby z roślinnym suszem, biały proszek oraz substancję w kostkach. Jak się potem okazało, wśród zabezpieczonych narkotyków znalazły się ponad dwa kilogramy kokainy, blisko kilogram marihuany oraz prawie trzy kilogramy substancji psychotropowych, które 1 lipca 2015 roku znalazły się na liście środków zabronionych. Czarnorynkowa wartość grama kokainy to co najmniej 250 złotych.

Policjanci po zebraniu materiału w tej sprawie doprowadzili zatrzymanych do mokotowskiej prokuratury. 35-letni Adam M. oraz 29-letnia Sylwia M. usłyszeli zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna odpowie za te przestępstwa w warunkach recydywy. Wczoraj został on tymczasowo aresztowany przez sąd.Policja.pl
Wojt
Bardzo ciekawe badanie, z doświadczeń upalonego naukowca zazwyczaj po wypaleniu system motywacyjny lekko kuleje i niechęć potrafi być wszechobecna. Według badania przeprowadzonego na ponad 2 tysiącach osób badani palący codziennie mieli wyższa średnia niż osoby nie palące co jest ciekawym zaskoczeniem. Liczba studentów palących marihuane w ciągu dwóch lat skoczyła z 5,9% na 10,1% korzystających zniej codziennie lub prawie codziennie. Choć różnica w osiąganych wyliczeniach arytmetycznych rożni się o przysłowiowy "włos" to i tak zaskakuje.

Liczba Amerykańskich studentów używających marihuany stale rośnie i jest najwyższa od 36 lat.
Badania przeprowadzone przez Inhale Labs’ Cannabis na grupie 2056 studentów wykazały, że studenci używający marihuany codziennie lub prawie codziennie (zdefiniowane jako powyżej 20 razy na miesiąc) mieli wyższą średnią arytmetyczną ocen, niż średnia wszystkich studentów.
Liczba studentów używających marihuany codziennie lub prawie codziennie osiągnęła 10,1 procent w 2016 roku, w porównaniu z 2014 rokiem, kiedy wskaźnik ten wynosił tylko 5,9%. Oznacza to, że liczba studentów często używających marihuany wzrosła dwukrotnie w ciągu dwóch lat.
Wzrost zanotowano nie tylko wśród częstych użytkowników marihuany. Jedna czwarta (24.8%) studentów powiedziało, że w ciągu ostatnich 30 dni używali jej raz lub kilka razy, w porównaniu z 21 procent w 2014 roku i 17 procent w 2006 roku. Jeszcze większy wzrost zanotowano w grupie, która używała marihuany przynajmniej raz w ostatnich 12 miesiącach. Jest to 47 procent studentów, w porównaniu z 34 procentami w 2014 roku i zaledwie 30 procentami w 2006 roku.
Używanie marihuany i wyniki w nauce
Badanie wykazało również, że 87 procent osób korzystających z marihuany codziennie lub prawie codziennie odrabiali zadania pod wpływem marihuany w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Stwierdzono również, że 69 procent z nich było na zajęciach pod wpływem marihuany, a 62 procent przyznało się do nauki do egzaminu na haju w poprzednich 6 miesiącach. Aż jedna piąta pisała egzamin pod wpływem marihuany w poprzednich 3 miesiącach.
Przeciętna średnia arytmetyczna ocen wszystkich studentów wynosiła 3.1. Przeciętna średnia studentów zakwalifikowanych jako codzienni lub prawie codzienni użytkownicy miała średnią ocen 3.2. Trzeba jednak zaznaczyć, że w USA panuje 4 stopniowa skala ocen, podczas gdy w Polsce skala jest pięciostopniowa.
Podsumowując:
10.1 procent wszystkich badanych studentów przyznało się do używania marihuany codziennie lub prawie codziennie (przynajmniej 20 razy w miesiącu) 24.8 procent wszystkich badanych studentów przyznało się do użycia marihuany raz lub kilka razy w ciągu ostatnich 30 dni 47 procent wszystkich badanych studentów zgłosiło używanie marihuany raz lub kilka razy w poprzednich 12 miesiącach 22 procent studentów zakwalifikowanych jako codzienni lub prawie codzienni użytkownicy pisali egzamin pod wpływem marihuany w ciągu ostatnich 3 miesięcy 87 procent studentów zakwalifikowanych jako codzienni lub prawie codzienni użytkownicy odrabiali zadanie domowe pod wpływem marihuany w ciągu ostatnich 30 dni 61.9 procent studentów zakwalifikowanych jako codzienni lub prawie codzienni użytkownicy uczyło się do egzaminu pod wpływem marihuany w ciągu ostatnich 3 miesięcy 75,2 procent studentów zakwalifikowanych jako codzienni lub prawie codzienni użytkownicy zgłosiło, że są bardziej wydajni pod wpływem marihuany Przeciętna średnia arytmetyczna ocen wszystkich studentów wynosiła 3.1 Przeciętna średnia arytmetyczna studentów zakwalifikowanych jako codzienni lub prawie codzienni użytkownicy wynosiła 3.2  
 
FaktyKonopne.pl
 
Wojt
Warszawscy kryminalni z sekcji zwalczania przestępczości narkotykowej, namierzyli uprawę na terenie powiatu Płockiego. Niczego nieświadomy obywatel Wietnamu akurat wyjeżdżał z posesji, gdy został zatrzymany samochód którym kierował. W trakcie przeszukania samochodu zabezpieczono karton z suszem konopi. W trybie dalszych czynności przeszukano hale która znajdowała się na posesji i mieszkanie zatrzymanego. W hali przebywał kolejny obywatel Wietnamu. Łącznie zabezpieczono 900 krzaków w różnej fazie wzrostu jak również 20 kilogram przygotowanego już do sprzedaży suszu konopi.
 
Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową namierzyli kolejną uprawę marihuany. Funkcjonariusze zlikwidowali blisko 900 krzewów konopi oraz zabezpieczyli ponad 20 kilogramów marihuany. Zatrzymano dwóch obywateli Wietnamu, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. 42-latkowi i jego 34-letniemu wspólnikowi może grozić kara nawet do 10 lat więzienia.
Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową ustalili, że obywatel Wietnamu, na co dzień mieszkający w Warszawie, może trudnić się uprawą konopi innych niż włókniste. Z ich informacji wynikało, że ten nielegalny proceder prawdopodobnie ma miejsce w miejscowości na terenie powiatu płockiego.

Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić, a kiedy zauważyli mercedesa wyjeżdżającego z posesji, którym jak ustalili, poruszał się mężczyzna, zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą siedział 42-latek.

Po wylegitymowaniu okazało się, że jest on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez czeski wymiar sprawiedliwości. W samochodzie policjanci znaleźli kartonowe pudło z suszem roślinnym.

Następnie policjanci weszli do budynku, w którym przebywał jeszcze jeden mężczyzna. W pomieszczeniach piwnicznych oraz na piętrze znajdowała się profesjonalna uprawa marihuany.

Funkcjonariusze odkryli w specjalnie przystosowanych pomieszczeniach kilkaset krzaków konopi w różnej fazie wzrostu. System sterowania elektronicznego zarządzający nawodnieniem, oświetleniem i temperaturą, jaki zamontowali tam plantatorzy, wspomagał uprawę roślin. Sprzęt został w całości zdemontowany i zabezpieczony przez śledczych. Policjanci znaleźli również gotowy susz roślinny w kuchni. 42-latek oraz jego 34-letni wspólnik zostali zatrzymani.

W warszawskim mieszkaniu należącym do 42-latka funkcjonariusze znaleźli kolejną porcję roślinnego suszu. Wszystkie te substancje trafiły do badań laboratoryjnych.

Do sprawy zabezpieczono ponad 20 kilogramów marihuany oraz ponad 900 sztuk krzewów konopi innych niż włókniste.

Po zebraniu materiału w tej sprawie mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury w Płocku, gdzie usłyszeli zarzuty. Obaj są podejrzani o uprawę konopi i wytwarzanie marihuany. 42-latek usłyszał także zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Może im grozić kara nawet do 10 lat więzienia.
 
 
Policja.pl
Wojt
Wprowadzenie zapisów w Czechach iż można wykorzystywać marihuanę legalnie do celów medycznych, nie spowodowało wzrostu zakupu medycznej odmiany w aptekach. Jedną z przyczyn na pewno był brak refundacji i ogromna cena za susz apteczny. Teraz ma nastąpić rewolucja, Czechy zmieniając prawo i dostosowując je do pacjentów, otworzyli własne plantacje dzięki czemu koszt medycznej marihuany spadł do 8 złotych.

 
W 2013 r. Czesi wprowadzali ustawy, które umożliwiły legalne wykorzystanie konopi w medycynie. Stosowana jest tam np. w leczeniu przewlekłego bólu towarzyszącego chorobie nowotworowej, stwardnienia rozsianego czy choroby Parkinsona.
- Dzięki objęciu upraw nadzorem państwa mamy pewność, że rośliny mają odpowiednie warunki, co ma potem wpływ na skład leku i jego właściwości terapeutyczne - mówi Blahuta. - Zapotrzebowanie na ten lek jest ogromne.
W Czechach receptę na marihuanę stosowaną w leczeniu wybranych chorób może wypisać grupa specjalistów znajdujących się w specjalnym rejestrze.

Chorzy na marihuanę masowo się nie rzucili. W ciągu pół roku sprzedano go zaledwie 20 pacjentom. Leczenie nie jest refundowane, dlatego pacjent za koszty terapii płaci sam.

Na początku leki były sprowadzane z zagranicy i były drogie, dlatego pacjenci niechętnie z nich korzystali. Teraz, gdy Czesi mają własne plantacje, lek jest tańszy. Gram kosztuje ok. 8 zł!


Farmacja.pl
Wojt
Wszędzie uchole donoszą na swoich znajomych i to już bez ogródek wprost, da się wywnioskować pisząc kolejny artykuł. Katowicka plaga dziwnych przypadków, funkcjonariusze już po raz kolejny otrzymali informacje, iż tym razem w BMW kierowanym przez 40-letniego mężczyznę znajdują się duże ilości narkotyków. Podczas akcji zatrzymania przez CBŚP wraz ze straża Graniczną dokonali zabezpieczenia metamfetaminy czy marihuany a nawet tabletek ekstazy czyli zawierających mdma. Dodatkowo zatrzymanemu odebrano broń wraz z amunicją. Sprawa jest rozwojowa a główny podejrzany trafił do aresztu.
 
Marihuanę, metamfetaminę, tabletki ekstazy i dwie sztuki broni palnej zabezpieczyli policjanci z katowickiego CBŚP wraz z funkcjonariuszami Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, obrotu środkami odurzającymi, jak również posiadania nielegalnej broni. Jeden z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.
Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli w Katowicach kierującego BMW, ponieważ mieli informację, że w aucie mogą być przewożone narkotyki. W samochodzie znaleziono broń, ekstazy i marihuanę. Kierujący pojazdem 40-letni mężczyzna został zatrzymany.

Funkcjonariusze przeszukali garaż i mieszkanie należące do zatrzymanego mężczyzny, gdzie ujawnili nie tylko narkotyki, ale również broń. Jak po nitce do kłębka dotarli do kolejnego mężczyzny, zamieszanego w przestępczy proceder. 36-latek został zatrzymany na Śląsku we własnym mieszkaniu.

W sumie funkcjonariusze CBŚP i Straży Granicznej zabezpieczyli ponad 200 gramów marihuany, 23 gramy metamfetaminy, 850 tabletek ekstazy, dwie sztuki broni palnej i ponad 60 sztuk różnego rodzaju amunicji.

Jeden z mężczyzn usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i obrotu narkotykami oraz nielegalnego posiadania broni. Sąd zadecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu. Drugi natomiast usłyszał zarzut obrotu narkotykami.


Policja.pl
Wojt
Do dość zabawnej sytuacji doszło w pewnym markecie jeden z mężczyzn robiących zakupy zachowywał się nad wyraz nie naturalnie. Tańczył i śmiał się w niebo głosy, bluźnił i śmiał się jednocześnie aby w pewnej chwili zdjąć spodnie i paradować w samych bokserkach śmiejąc się dość głośno.


 
Późnym popołudniem w czwartek do marketu na osiedlu Bugaj w Pabianicach (przy ul. Grota Roweckiego) wszedł młody, dobrze ubrany mężczyzna.
  - Machał rękami, tańczył, coś śpiewał. Mówił, że to najszczęśliwszy dzień w jego życiu. Ale także bluźnił raz za razem... Uśmiechał się i wyglądał na zadowolonego. W pewnym momencie zdjął spodnie i kontynuował „występ” w bokserkach - relacjonuje świadek incydentu.

Wreszcie dziwnie zachowujący się klient usiadł między działem z warzywami a produktami promocyjnymi. Ochroniarz sklepu przewrócił go na plecy. Obserwujący zdarzenie twierdzi, że ochroniarzowi pomógł klient. A policja, że był to jeden z policjantów z patrolu, który został wezwany przez pracowników marketu. Obezwładniony przez dwie osoby mężczyzna cały czas powtarzał bluźnierstwa i okazywał swoją radość. Funkcjonariusze wylegitymowali go.

"Młody mężczyzna zdjął spodnie, tańczył, bluźnił i mówił, że to jego najszczęśliwszy dzień Do incydentu doszło wewnątrz marketu na osiedlu Bugaj w Pabianicach."   - Przy 23-latku znaleziono nieznane środki, które zostały przekazane do badań. Pogotowie zabrało go do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Dziwnie się zachowywał, ale nie można stwierdzić, że na pewno przyczyną było zażycie dopalaczy - mówi Tomasz Tarała z pabianickiej policji.   Podkreślić należy, że sklep z dopalaczami znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów za marketem (dzieli je jeden pawilon handlowy), przy ul. Brackiej. Kilka dni temu policja pochwaliła się jego zamknięciem.   - Zabezpieczono tam 170 opakowań różnego rodzaju produktów. Sklep został zamknięty i oplombowany, a Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała zakaz handlu w tym obiekcie. Za wprowadzanie do obrotu środków zastępczych grozi kara od dwudziestu tysięcy do nawet miliona złotych - mówi Joanna Szczęsna z policji w Pabianicach.   - Zlikwidowany jest także sklep przy ul. Orlej - podkreśla Tarała.   Policjanci twierdzą, że codziennie oba punkty są kontrolowane. Każdy z nich ma zakaz sprzedaży, chociaż plomby z zamkniętego niedawno sklepu przy ul. Brackiej już zniknęły, a wczoraj rano ktoś (klient?) z niego wychodził. Nieoficjalnie mówi się, że w markecie często bywają „dziwni” goście...    
ExpressIlustrowany.pl  
Wojt
Po przeczytaniu tego artykułu będziecie chcieli wejść w posiadanie tego "cacka", chociaż w Polsce nadal THC pozostaje substancją zabronioną, to w Kalifornii dokonano najpiękniejszego odkrycia, jakie może sobie wymarzyć palacz konopi. 99,9% THC! Jedynym minusem tego cudownego produktu jest brak terpenów przez co brak pięknego zapachu palonej gandzi, lecz moc jaka się z tego wydobywa, jest OGROMNA!

 
W Kalifornii zwą go Krystaliną. Świat oszalał – każdy chce bucha. Popyt jest tak potężny, że gram krystaliny kosztuje 200 dolarów.

Testy pokazują, że krystalina zawiera 99,9% THC, a co za tym idzie, jest najmocniejszym haszyszem znanym człowiekowi. Inne hasze, typu ice hash, rosin, BHO zostały w polu z marnymi zawartościami około 50-80%.

 
Przedruk za The Joint Blog
Koncentraty konopi są dostępne w różnych postaciach od wosku, przez plastelinkę po pył – każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy ekstraktów nie zdają sobie sprawy, że te różne tekstury uzyskuje się z rozpuszczalników stosowanych do produkcji koncentratu i zależą od metody pozbywania się rozpuszczalnika z produktu końcowego. Jedna z miejskich legend mówiła, że haszysz uzyskuje się z odparowania potu afgańskich chłopów, którzy w upale latają po polach konopii. Ale to, rzecz jasna, fantazje.
Jednak gdy zredukuje się THC do najczystszej postaci,powstają kryształy, które wyglądają zupełnie inaczej niż jakikolwiek inny znany koncentrat marihuany. Taka jest krystalina – co zresztą zniechęca wielu konsumentów, gdyż krystalina przypomina metaamfetaminę. Nie można jednak oceniać książki po okładce. Czyste THC daje ulgę wielu pacjentom, którzy cierpią na śmierteln choroby. W końcu nie można winić THC za to, że tworzy kryształy.

Liderem w tworzeniu ekstraktów marihuany w Południowej Kalifornii jest Guild Extracts. Swoją procedurę trzymają pod kluczem – jest tajemnicą handlową spółki. Twierdzą jednak, że potrafią stworzyć krystalinę z dowolnego półproduktu – czy to wody lodowej, czy CO2, czy wodorowęgla. Informują, że zamiast używać rozpuszczalników, opracowali metodę wyciągu THC z półproduktów.
Być może zastanawiacie się, czym dokładnie jest krystaliczne THC? Cóż, zanim THC ulegnie ulotnieniu (w ogniu lub poprzez odparowanie) jest uwięzione w swej surowej postaci kwasowej, znanej również jako THC-A. THC-A samo w sobie jest całkowicie nieaktywne, to znaczy, że jeśli zostanie spożyte nie da haju (ale ma za to niezwykłą ilość zastosowań leczniczych). Gdy THC-A zostaje aktywowane przez ciepło – w procesie zwanym dekarboksylacja, kwaśny atom węgla („A” w THC-A) jest usuwany i  pozostawia psychoaktywne THC – które tak wielu z was znają i kochają.
Trzeba pamiętać, że czyste THC nie zawierają terpenów – owych magicznych związków, które nadają marihuanie charakterystycznego aromatu i smaku – jednocześnie jednak zwiększa się wartość terapeutyczna THC). W celu uzupełnienia smaku, stosuje się technikę znaną jako „dip n dab”, czyli zanurzanie krystalicznego koncentratu w roztworach terpenów wyodrębnionych ze szczepów Goja OG, Tangie i Sherbert.
Potężna moc krystaliny może odstraszać. Z drugiej strony krystalina  zapewnia zaskakująco czysty, skoncentrowany i inspirujący lot. Dodatkowo, świrusy na punkcie zdrowego odżywiania mogą spać spokojnie, wiedząc, że krystaliczne THC jest całkowicie wolne od wszelkich zanieczyszczeń chemicznych (takich jak butan).


MediumPubliczne.pl
 
 
Wojt
Minister zdrowia Konstanty Radziwił ponownie zablokował możliwośc dopuszczenia pod głosowanie sejmie ustawy Kukiz15 w sprawie medycznej marihuany. Jak zaznaczył w wywiadzie Piotr Liroy Marzec to kpina z ludzi chorych a mimo to Minister Zdrowia szerzy swoje teorie, które są totalnym kłamstwem i wymysłami Radziwiła. Niestety ostatnie spotkanie komisji do spraw medycznej marihuany, zostało skutecznie zablokowane przez ministra zdrowia i pacjenci dalej muszą nielegalnie zdobywać susz, jeżeli chcą się leczyć, gdyż przejść procedure uzyskania zakupu docelowego jest bardzo trudno.

- Nie wiem jak się do tego odnieść, bo jak miałbym powiedzieć coś po swojemu, to miałbym dzisiaj zarzuty. Jest to jakiś absurd, robienie sobie jaj z ludzi. Ten człowiek nie przeczytał nawet ustawy - na to wychodzi. Jakie sadzenie na balkonach?! Na balkon to wystawimy pana, panie ministrze. Pana się tam powinno wystawić, żeby pan otrzeźwiał i by się przewietrzyło trochę w głowie. Tego pan potrzebuje. To jest jakiś żart - stwierdził w programie "WP rozmowa" Piotr Liroy Marzec, odnosząc się do słów ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła o ustawie na temat leczniczej marihuany.

Radziwiłł ocenił w poniedziałek na antenie Polskiego Radia, że ustawa idzie zdecydowanie za daleko. - Nie mówi tylko o leczeniu, ale o zgodzie na uprawę konopi na balkonach, na większą dostępność preparatów, które są narkotykami - podkreślał.
 
- Rozumiem, że politycy są przyzwyczajeni do takich gierek. Rozumiem to, jeżeli chodzi o drobne sprawy. Ale w momencie, kiedy dyskutujemy o życiu i śmierci ludzi, to to przestaje być dla mnie żartem, groteską. To jest patologia. Tę patologię pana Radziwiłła trzeba za każdym razem podkreślać. Jest to osoba totalnie niekompetentna. Dzisiaj składamy pismo do premier Szydło w związku z ministrem Radziwiłłem. To już poszło za daleko. Panie ministrze - ludzie chorzy pana wyciągną na ten balkon i z niego nie będzie miał pan gdzie uciekać - mówił Marzec w "WP rozmowie".

Na pytanie, czy będzie wniosek o wotum nieufności ze strony Kukiz'15, Marzec zaznaczył, że "nie wie, czy jest sens". - Ten pan się już tak skompromitował, że nawet nie trzeba składać wniosku. Panie Jarosławie Kaczyński, niech pan się przyjrzy pracy tych ludzi. Zdziwi się pan bardzo mocno, jak pana oszukują. PiS powinien się mocno zastanowić nad tymi panami. Bo niszczą nie tylko życie obywateli, ale też to, co PiS sobie od jakiegoś czasu zgrabnie układał. To będzie destruktor PiS, gwarantuje to panu, panie Jarosławie Kaczyński. Jeżeli dalej będziecie go wspierać, to cała opozycja na tym skorzysta - stwierdził.

- Minister zdrowia tłumaczy, że nie ma potwierdzonych badaniami przypadków działania leczniczego marihuany - wtrąciła Baranowska.

- Odsyłam tego pana do PubMedu - jest to baza wszystkich badań, prawdziwa. Nie coś wyssanego z brudnego palca, jak z brudnego palca pana Radziwiłła. Polecam panu Radziwiłłowi PubMed, żeby się dokształcić. To nie jest wstyd. Wszyscy się dokształcamy. Na co dzień dużo mądrzejsi od pana się dokształcają. Nic się nie stanie jak sprawdzi pan trochę wiadomości - apelował do ministra zdrowia gość "WP rozmowy".

O uwadze Baranowskiej, iż ministerstwo mówi, że są legalne sposoby na leczenie olejem z konopi - że można taką procedurę wszcząć, przez ministerstwo sprowadzać - Liroy powiedział z kolei, że to "kolejne kłamstwo Radziwiłła".

- On ma maraton kłamstw. Jednym jest to, że ludzie już się w Polsce leczą, w dodatku za darmo i jest ich dużo. Dzisiaj pana czeka, przypuszczam, pozew zbiorowy ze strony ludzi chorych. Wczoraj te rozmowy przeprowadzałem. Jak przeprowadzana jest sprawa refundacji - pokażemy to panu. Bo pan chyba dokładnie tego nie wie i nie bada tego. Poprosiliśmy pana o dane i one są zakłamywane. System nie działa. Bediol, Bedrocan nie dojeżdżają do pacjentów. Umierają mali pacjenci. Szczególnie pana zapraszam na pogrzeby tych dzieci, tych ludzi chorych. Niech pan te głupoty mówi do innych. Przedstawimy papiery na to i zdejmiemy całe kłamstwo z ministerstwa zdrowia - tłumaczył gość Baranowskiej.Wiadomosci.WP.pl
Wojt
Wystartował kolejny projekt mający zachęcić młodzież do aktywnego spędzania czasu, zamiast sięgać po środki psychoaktywne pod różna postacią. Głównym mottem tej realizacji jest przekazanie młodym ludziom by sięgnęli do sportu zamiast do dopalaczy czy narkotyków, by pokazać że można coś robić innego niż pakować się w uzależnienia. Podczas tego typu spotkań jest też dialog z młodzieżą by przedstawić im jakie zagrożenie niesie ze sobą korzystanie z dopalaczy, które są równo traktowane przez policje jak narkotyki względem szkodliwości.
 
„Narkotyki, dopalacze - ulegniesz, przepadniesz!” - to nowy projekt Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Jest on dofinansowanego z Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. W ramach projektu odbyła się już konferencja prasowa oraz mecz młodych siatkarek z drużyną Ceeradu Czarnych Radom, który zgromadził na widowni ponad 1000 uczniów radomskich szkół ponadgimnazjalnych.
W Polsce, pomimo bardzo restrykcyjnego prawa narkotykowego, nielegalne substancje zażywa znacznie więcej młodych ludzi niż przeciętnie w całej Europie. W obecnym czasie jednym z największych zagrożeń czyhających na młodego człowieka jest zażywanie nowych substancji psychoaktywnych, potocznie zwanych dopalaczami.
Tylko w tym roku, od 1 stycznia do 19 września na terenie działania podległym Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu do szpitali z podejrzeniem zatruć trafiło 11 kobiet i 42 mężczyzn. To właśnie te produkty powodują ciężkie powikłania zdrowotne. Zarówno te naturalne jaki te syntetyczne są równie groźne i tak samo niebezpieczne jak narkotyki, ponieważ mózgowe mechanizmy ich działania wyniszczają tkankę nerwową, a w skrajnych przypadkach powodują śmierć osoby zażywającej.

W kwestii dopalaczy niepokój budzi nie tylko rosnąca skala ich rozpowszechniania ale przede wszystkim podejrzenie, że młodzi ludzie wierzą sloganom promującym dopalacze jako środki bezpieczne i nie traktują ich jako substancje o potencjale narkotycznym. Podobnie jak w przypadku narkotyków, objawy używania zależą od rodzaju substancji, przyjętej dawki, jak również od cech psychofizycznych danej osoby. Nie ma jednego wzorca reakcji na zażytą substancję – dawka tolerowana przez organizm jednego człowieka, dla innego może być groźną w skutkach trucizną.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu ukazując sport jako alternatywę uzależnień, propagują ideę życia wolnego od nałogów. To właśnie sport może być jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu. Dzisiaj widzowie zgromadzeni na radomskiej hali MOSiR doskonałą okazję, aby podziwiać sportowców, siatkarzy Cerradu Czarnych Radom, uczennice Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu oraz V Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta w Radomiu. Sukcesy naszych sportowców zwieńczone zostały poprzez ich aktywność, wysiłek, poświęcenie i zdrowy tryb życia.

Dzięki determinacji zaszli tak daleko i możemy ich oglądać nie tylko w Polsce ale i na świecie. Śmiało powiedzieć można, że to sport ich dopalał, a nie dopalacze czy narkotyki. Tak może wyglądać życie każdego z nas jeśli wybierzemy właściwą drogę bez uzależnień, przemocy i wrogości do drugiego człowieka. Uprawianie sportu, hobby, rozwijanie zainteresowań, pasji czy uczestnictwo w różnorodnych formach aktywności społecznej, mogą w sposób konstruktywny zaspokajać potrzebę ekscytujących doznań, stymulacji czy akceptacji grupy rówieśniczej. W spotkaniu uczestniczyło około 1100 uczniów radomskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy aktywnie włączyli się w projekt „Narkotyki, dopalacze - ulegniesz, przepadniesz!” przynosząc ze sobą różnorodne hasła promujące kampanię.
Serdeczne podziękowania dla gości, opiekunów oraz uczniów składają mazowieccy policjanci.
Policja.pl