Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  

Rozbili grupę handlującą narkotykami


Wojt

Kryminalni ze Szczecina rozbili grupę zbrojną gdyż jeden z zatrzymanych posiadał broń palna na która nie posiadał pozwolenia.  W trakcie czynności, policjanci zabezpieczyli kilkaset gram marihuany.  Większość zarzutów opiera się na pracy śledczych którzy ustalili podejrzanych i zarzucają każdemu z dziewięciu zatrzymanych handel od kilkuset gram nawet do kilku kilogramów różnych narkotyków. Zatrzymani zazwyczaj handlowali amfetaminą i marihuaną. Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności. jak oceniają śledczy sprawa jest rozwojowa.


Policjanci z KWP w Szczecinie zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej rozbili zorganizowana grupę przestępczą zajmującą się obrotem znacznymi ilościami marihuaną i amfetaminą. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. O udział w przestępczej działalności oskarżonych jest 9 osób. Część z nich nadal przebywa w areszcie.

Pod koniec roku zakończone zostało śledztwo powierzone policjantom z KWP w Szczecinie przez prokuraturę okręgową. W sprawie sporządzony już został akt oskarżenia przeciwko 9 podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było popełnianie przestępstw związanych z uczestnictwem w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających w postaci marihuany i substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz odpłatne i nieodpłatne udzielanie środków odurzających i psychotropowych indywidualnym odbiorcom.

1-225578.jpg

Grupa namierzona została przez policjantów z KWP w Szczecinie zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Po zebraniu przez nich dostatecznych dowodów w sprawie zostało wszczęte śledztwo, z ustaleń którego wynika, że grupa działała na terenie Szczecina i Mierzyna w okresie od stycznia 2015 r. do grudnia 2015 r. Na czele grupy stał dwudziestotrzyletni  mieszkaniec Przecławia, w przeszłości dwukrotnie karany między innymi za groźby karalne. W dacie zatrzymania, w dniu w dniu 7 października 2015 r. podejrzany odbywał za ten czyn karę pozbawienia wolności, w systemie dozoru elektronicznego. Był on kierownikiem całego gangu. Kierował czynnościami poszczególnych członków grupy. To on decydował o czasie miejscu i ilości nabycia narkotyków. Wybierał dostawców, sposób ich dostarczenia i przechowywania przed dalszą dystrybucją. Egzekwował  za pośrednictwem innych osób należności z tytułu transakcji.

1-225577.jpg

Pozostali członkowie grupy to mężczyźni w wieku od 20 do 49 lat, w przeszłości karani, miedzy innymi za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, którzy działali w ramach określonego podziału zadań, do których należało między innymi zaopatrywanie pozostałych członków grupy w amfetaminę i marihuanę oraz sprzedaż narkotyków innym odbiorcom. Z ustaleń śledztwa wynika, że każdy z członków grupy, w okresie jej działania, uczestniczył w obrocie narkotykami w ilości od kilkuset gram do kilkunastu kilogramów, środków odurzających lub psychotropowych.

1-225576.jpg

Podczas zatrzymania poszczególnych członków grupy, w wyniku ich przeszukania lub przeszukania należących do nich samochodów lub użytkowanych przez nich mieszkań przy niektórych z podejrzanych zabezpieczono nieznaczne ilości marihuany lub amfetaminy, woreczki foliowe z zawartością śladowych ilości narkotyków, wagi elektroniczne, notatniki z zapisami wskazującymi na prowadzenie przestępczej działalności polegającej na handlu narkotykami.  Przy jednym z podejrzanych zabezpieczono torbę foliowa z zawartością blisko 300 gram suszu roślinnego, który jak ustalono w wyniku badań fizykochemicznych, stanowił ziele konopi innych niż włókniste ( marihuanę) o wadze 251 gramów. Przy kolejnym broń gazową, na posiadanie, której wymagane jest zezwolenie. W dacie skierowania aktu oskarżenia wobec dwóch podejrzanych, w tym kierującego grupą stosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec pozostałych osób, początkowo stosowane areszty, zamieniono na wolnościowe środki zapobiegawcze dozoru policji i poręczenia majątkowego w kwotach od 4 000 zł do 20 000 zł oraz zakaz opuszczania kraju.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia przestępstw związanych z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i obrotem znacznymi ilościami narkotyków. Aktem oskarżenia objęto również, niebędącego członkiem grupy, podejrzanego o utrudnienie prowadzonego w tej sprawie postępowania karnego.

Policjanci szacują, że grupa w czasie swojej działalności mogła wprowadzić na czarny rynek kilkadziesiąt kilogramów narkotyków. Ich wartość szacują na kwotę około 800 tys zł.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i obrót znacznymi ilościami narkotyków, podejrzanym, którzy uczynili sobie z prowadzonego procederu stałe źródło dochodu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Policja.pl

Zaloguj się, aby obserwować  


Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×