Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  

Produkowali narkotyki, są już w rękach stróżów prawa


Wojt

Produkowali narkotyki, najbliższe 3 miesiące spędza w areszcie oczekując na dalsze czynności prokuratora. W trakcie przeszukania zabezpieczono kilkaset litrów płynnego narkotyku. W międzyczasie ustalono że to nie jest jedyna lokacja gdzie zatrzymani produkowali metamfetamine z medykamentów. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej ustalili inne adresy, gdzie zatrzymani mogli dopuszczać się innych czynów zabronionych. W jednym z mieszkań zabezpieczono marihuane substancje skasyfikowaną przez techników kryminalnych jako mefedron, jak również metamfetamine. Sprawa jest rozwojowa.
 

Policjanci z Grójca zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy produkowali metamfetaminę. 39 i 49-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Policjanci zabezpieczyli gotowe narkotyki oraz dużą ilość substancji i sprzętu służącego do produkcji środków odurzających.

Policjanci z Grójca na podstawie uzyskanych informacji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o wytwarzanie metamfetaminy. 39 i 49-latek punkt produkcyjny mieli na terenie jednej z posesji w gminie Pniewy.

W trakcie przeszukania domu zamieszkiwanego przez zatrzymanych policjanci zastali początkowy etap produkcji metamfetaminy z preparatów medycznych. W sumie na posesji funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kilkaset litrów płynnego narkotyku. W pomieszczeniach znajdował się też specjalistyczny sprzęt do produkcji środków psychotropowych.
1-225847.jpg
Na miejscu wykonano czynności przy udziale biegłego z Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani najprawdopodobniej „działali” od czerwca ubiegłego roku. Od tego czasu mogli wyprodukować co najmniej kilkanaście kilogramów narkotyków.

1-225849.jpg

Grójeccy policjanci pracujący przy sprawie wraz z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu ustalili też, że zatrzymani mężczyźni mogli produkować środki odurzające również w innych miejscach. Informacje te szybko się potwierdziły. Funkcjonariusze przeszukali kilka mieszkań na terenie Warszawy. Ujawnili i zabezpieczyli półprodukty i przedmioty służące do wytwarzania narkotyków. Ponadto „kryminalni” znaleźli i zabezpieczyli gotowe środki odurzające w postaci suszu konopi indyjskich, mefedronu oraz metamfetaminy.

1-225848.jpg

Wykonane czynności oraz zebrane materiały dały podstawy do kolejnych zatrzymań - dwóch kobiet narodowości wietnamskiej w wieku 31 i 52 lat.

Decyzją Sądu Rejonowego w Grójcu, obydwaj zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

 

 

Policja.pl

Zaloguj się, aby obserwować  


Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×