Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  

Policjanci zlikwidowali domową uprawę marihuany


Wojt

Bełchatowianin urządził w swoim domu dość sporą uprawę konopi, nie brał pod uwagę jednak, że od samego początku jego poczynania obserwują funkcjonariusze policji. Po pewnym czasie utwierdził ich w tym przekonaniu zapach, jaki miał wydobywać się z namiotów w którym znajdowały się rośliny, których łącznie naliczono ponad 170. Antynarkotykowi wyliczyli iż z roślin które były w różnej fazie wzrostu zatrzymany mógłby uzyskać prawie 4 kilogramy suszu konopi, dzięki zatrzymaniu towar nie trafi na czarny rynek.

Działania łódzkich i bełchatowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania 42-letniego bełchatowianina, który na terenie swojej posiadłości zorganizował uprawę konopi indyjskich. Za prowadzenie uprawy i posiadanie środków odurzających grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Łódzcy i bełchatowscy policjanci przeprowadzili kolejne działania wymierzone w przestępczość narkotykową. Analiza własnych ustaleń doprowadziła kryminalnych do wytypowania posesji, gdzie miała być prowadzona plantacja marihuany. Zgodnie z uzyskanymi informacjami konopie w odpowiednim czasie miały trafić na czarny rynek.

1-225686.jpg

Obserwacja prowadzona w początkowej fazie działań i specyficzny zapach marihuany utwierdził funkcjonariuszy w dotychczasowych przypuszczeniach. Kiedy tylko znaleźli się na terenie wytypowanej posesji policjanci szybko zlokalizowali rurę wentylacyjną usytuowaną we frontowej ścianie budynku gospodarczego, z której wydobywał się zapach charakterystyczny dla tego narkotyku. Okna i drzwi budynku były zasłonięte i pozamykane. Szybko okazało się, że osoba podejrzewana o prowadzenie plantacji przebywa pod innym adresem.

 

1-225687.jpg

42-letni bełchatowianin nie spodziewając się wizyty policjantów nie ukrywał swojego zaskoczenia gdy zapukali do drzwi jego mieszkania. W rozmowie z policjantami przyznał się do prowadzenia uprawy konopi indyjskich. Kryminalni odkryli, że  zatrzymany,  w budynku gospodarczym urządził sobie w pełni kompleksową plantację. Do tego celu wykorzystał odpowiednio przygotowane 4 namioty wyposażone między innymi w specjalistyczne lampy, nagrzewnice i wentylatory.  Rosło w nich 177 roślin marihuany, w różnych fazach wzrostu od 40 do 140 cm. Z zabezpieczonych krzaków można by było uzyskać blisko 3900 gramów gotowego narkotyku. Funkcjonariusze zabezpieczyli też  ponad 13 gramów gotowego do sprzedaży suszu oraz  nasiona, nawozy, elementy instalacji wentylacyjnej i kable elektryczne z programatorami czasowymi.

Bełchatowianin usłyszał już zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za prowadzenie uprawy konopi indyjskich i posiadanie suszu tego narkotyku oraz posiadanie przyrządów służących do prowadzenia uprawy mężczyźnie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.Policja.pl

Zaloguj się, aby obserwować  


Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarzeChcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×