Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  

ONZ uzna marihuanę za pomocną w leczeniu i bezpieczną?


Wojt

Na naszych oczach może dojść do niebywałej sytuacji, już w lutym odbędzie sie pierwsza z planowanych konferencji ONZ w sprawie marihuany i omówienia zmiany jej kwalifikacji. Z uwagi na panujący obecnie czas sprzyjający w wielu państwach legalizacji konopi, rada ONZ ma debatować nad zmianami prawnymi, które pozwolą określic konopie jak bezpieczną i nieszkodliwą używke w dodatku pomocną w wielu schorzeniach. Bardzo możliwe, że już niedługo ten błachy czyn posiadania marihuany będzie w pełni legalny, na co czeka ogromna ilość ludzi.

 

Konferencja, w efekcie której być może ONZ uzna marihuanę za zdrową dla ludzi, odbędzie się w lutym w San Francisco i w kwietniu w Berlinie. Decyzję o potrzebie zwołania takiej konferencji podjęto na podstawie zmieniającego się prawa w wielu krajach.

Pomysł zorganizowania konferencji poparły działające we wspólnym interesie organizacje, m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), Americans for Safe Access czy Medical Cannabis Patient Coalition. Na spotkaniu mają zostać przedstawione argumenty i badania dotyczące działania na organizm człowieka.

Obecnie THC i CBD są jednymi z najintensywniej badanych substancji marihuany. Zdaniem wielu naukowców kannabinoidy mogą odegrać ważną rolę w medycynie, choć na razie nie potrafimy jeszcze jej potwierdzić.

medyczna-marihuana.jpg

 

Efektem konferencji może być pozytywna opinia na temat marihuany, wydana przez działającą przy ONZ komisję ds. narkotyków. To z kolei punkt wyjścia do uznania pzez ONZ marihuany za bezpieczną i nieszkodliwą używkę oraz wskazaną w leczeniu ludzi.

Uznanie substancji przez ONZ otwiera drogę do zmiany prawa w wielu krajach, rozwijania badań i handlu, leczenia ludzi na znacznie większą skalę kannabinoidami.

Źródło: internationalcbc.com

 

 

CannabisNews.pl

 

Zaloguj się, aby obserwować  


Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Tak :D. Może kiedyś się doczekam, a jak nie ja to może chociaż moje dzieci się nie będą musiały cząść :). Coraz więcej się dzieje w tym temacie.

Udostępnij ten komentarz


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×