21-latek zmarł po dopalaczach w Ostrowie


Wojt

Na obecna chwile, niema jeszcze wyników toksykologicznych które powiedzą co było przyczyna zgonu 21-letniego mężczyzny. Jak ustalili funkcjonariusze policji, przed śmiercią miał on brać dopalacze zakupione w internecie. Pomimo 15 dniowej walki o życie, nie udało się go uratować. Postępowanie w tej sprawie wszczęła właśnie policja w Kościanie. Nie jest znana dokładna substancja lub produkt który prawdopodobnie mógł mieć wpływ na zdrowie zmarłego mężczyzny.

21-letni mężczyzna zmarł w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. Trafil tam z poważnym zatruciem organizmu. Najprawdopodobniej przyczyną było zażycie dopalaczy, które wcześniej kupił w internecie.


Mężczyzna był mieszkańcem powiatu kościańskiego. Wymagał intensywnej opieki, a akurat w naszym szpitalu było na takim oddziale wolne miejsce. Został do nas przywieziony w bardzo ciężkim stanie – informuje rzecznik ostrowskiego szpitala Joanna Pawlaczyk.

Lekarze walczyli o jego życie przez piętnaście dni. Ostatecznie pacjent zmarł. Postępowanie w tej sprawie wszczęła policja w Kościanie.
5871ff4dbf5c0_o,size,933x0,q,70,h,0d2c36
- Potwierdzam, że mężczyzna zakupił dopalacze, ale czy to one były bezpośrednią przyczyną zgonu będzie można kategorycznie stwierdzić dopiero po zakończeniu postępowania, które jeszcze trwa W każdej takiej sytuacji zawsze próbujemy ustalić jak osoby weszły w posiadanie dopalaczy. Na terenie naszego powiatu nie ma takich sklepów. 21-latek nabył niebezpieczne substancje przez internet – informuje oficer prasowy KPP w Kościanie starszy aspirant Radosław Nowak.

Przypadki, że do ostrowskiego szpitala trafiają pacjenci w stanie poważnego zagrożenia życia z odległego powiatu nie są odosobnione. Wynika to z dość dużego zapotrzebowania na miejsca na oddziałach intensywnej terapii na terenie Wielkopolski. Nie ma ich zbyt wiele.

- Gdy brakuje łóżka w najbliższym szpitalu dzwoni się do koordynatora wojewódzkiego, który decyduje gdzie danego pacjenta wysłać. Tak właśnie było z 21-latkiem, który zmarł. Także i osoby z naszego terenu są przewożone do innych szpitali. Na przykład ostatnio zdarzyło się, że u nas nie było miejsca na OIOM-ie i dwaj pajcenci z Ostrowa trafili do szpitali w Środzie i Szamotułach – wyjaśnia Joanna Pawlaczyk.
 Ostrow.NaszeMiasto.pl

Edytowane przez Wojt  Zgłoś NEWS


Opinia użytkownika


Pewnie syntetyczna Helenka "pazdziochowa" go ululała do snu.. 

 

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach


Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz