Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  

17-LATEK USŁYSZAŁ ZARZUT NARAŻENIA DWÓCH NASTOLATKÓW NA NIEBEZPIECZEŃSTWO UTRATY ŻYCIA LUB CIĘŻKIEGO USZCZERBKU NA ZDROWIU


Wojt

Wszystkie ostatnie przypały z zatruciem dopalaczami, mają jeden wspólny czynnik - handlarzem tfu osobą udostępniającą małoletnim dopalacze są młode dzieci, tak trzeba określić 15-latka który udostępnia tego typu środki, czy jak w tym przypadku 17-latek poczęstował młodsze osoby i usłyszy zarzut narażenia dwóch innych osób niepełnoletnich na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Udostępnianiem czy częstowaniem zajmują się coraz młodsi, przez co, możemy przez okres lata często słyszeć o tego typu przypadkach.
 

Policjanci z Bydgoszczy i Świecia wyjaśniają okoliczności, w jakich dwaj 16-latkowie z Pruszcza trafili do szpitala. Wszystko wskazuje na zatrucie nieznaną substancją. Do sprawy zatrzymano 17-letniego kolegę nastolatków, który usłyszał zarzut narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

1-244509_mo1.jpg

Wczoraj tj. 7 czerwca br. krótko przed godz. 19.00 policjanci ze Świecia otrzymali zgłoszenie, że na terenie miejscowości Pruszcz, w pobliżu dworca kolejowego przebywają nietrzeźwe osoby. Funkcjonariusze na miejscu zastali dwóch 16-latków i 17-latka, których stan i zachowanie wskazywały, że mogli zażyć jakąś substancję. Dwaj 16-latkowie, z uwagi na stan zdrowia, zgodnie z decyzją obsługi karetki, która była na miejscu, zostali przewiezieni do bydgoskiego szpitala.

Z ustaleń policjantów wynika, że młodzi mężczyźni jechali pociągiem wracając ze szkoły. W pociągu, wszyscy trzej wypalili jakąś substancję, którą dał im 17-latek.

Do wyjaśnienia sprawy włączyli się policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymany do wyjaśnienia 17-latek usłyszał dzisiaj zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za przestępstwo to grozi kara do 3 lat więzienia.

 

 

Policja.pl

Zaloguj się, aby obserwować  


Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarzeChcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×