NEWSY

Aktualności z całego świata!

Wojt
Wprowadzenie zapisów w Czechach iż można wykorzystywać marihuanę legalnie do celów medycznych, nie spowodowało wzrostu zakupu medycznej odmiany w aptekach. Jedną z przyczyn na pewno był brak refundacji i ogromna cena za susz apteczny. Teraz ma nastąpić rewolucja, Czechy zmieniając prawo i dostosowując je do pacjentów, otworzyli własne plantacje dzięki czemu koszt medycznej marihuany spadł do 8 złotych.

 
W 2013 r. Czesi wprowadzali ustawy, które umożliwiły legalne wykorzystanie konopi w medycynie. Stosowana jest tam np. w leczeniu przewlekłego bólu towarzyszącego chorobie nowotworowej, stwardnienia rozsianego czy choroby Parkinsona.
- Dzięki objęciu upraw nadzorem państwa mamy pewność, że rośliny mają odpowiednie warunki, co ma potem wpływ na skład leku i jego właściwości terapeutyczne - mówi Blahuta. - Zapotrzebowanie na ten lek jest ogromne.
W Czechach receptę na marihuanę stosowaną w leczeniu wybranych chorób może wypisać grupa specjalistów znajdujących się w specjalnym rejestrze.

Chorzy na marihuanę masowo się nie rzucili. W ciągu pół roku sprzedano go zaledwie 20 pacjentom. Leczenie nie jest refundowane, dlatego pacjent za koszty terapii płaci sam.

Na początku leki były sprowadzane z zagranicy i były drogie, dlatego pacjenci niechętnie z nich korzystali. Teraz, gdy Czesi mają własne plantacje, lek jest tańszy. Gram kosztuje ok. 8 zł!


Farmacja.pl
Wojt
Wszędzie uchole donoszą na swoich znajomych i to już bez ogródek wprost, da się wywnioskować pisząc kolejny artykuł. Katowicka plaga dziwnych przypadków, funkcjonariusze już po raz kolejny otrzymali informacje, iż tym razem w BMW kierowanym przez 40-letniego mężczyznę znajdują się duże ilości narkotyków. Podczas akcji zatrzymania przez CBŚP wraz ze straża Graniczną dokonali zabezpieczenia metamfetaminy czy marihuany a nawet tabletek ekstazy czyli zawierających mdma. Dodatkowo zatrzymanemu odebrano broń wraz z amunicją. Sprawa jest rozwojowa a główny podejrzany trafił do aresztu.
 
Marihuanę, metamfetaminę, tabletki ekstazy i dwie sztuki broni palnej zabezpieczyli policjanci z katowickiego CBŚP wraz z funkcjonariuszami Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, obrotu środkami odurzającymi, jak również posiadania nielegalnej broni. Jeden z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.
Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli w Katowicach kierującego BMW, ponieważ mieli informację, że w aucie mogą być przewożone narkotyki. W samochodzie znaleziono broń, ekstazy i marihuanę. Kierujący pojazdem 40-letni mężczyzna został zatrzymany.

Funkcjonariusze przeszukali garaż i mieszkanie należące do zatrzymanego mężczyzny, gdzie ujawnili nie tylko narkotyki, ale również broń. Jak po nitce do kłębka dotarli do kolejnego mężczyzny, zamieszanego w przestępczy proceder. 36-latek został zatrzymany na Śląsku we własnym mieszkaniu.

W sumie funkcjonariusze CBŚP i Straży Granicznej zabezpieczyli ponad 200 gramów marihuany, 23 gramy metamfetaminy, 850 tabletek ekstazy, dwie sztuki broni palnej i ponad 60 sztuk różnego rodzaju amunicji.

Jeden z mężczyzn usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i obrotu narkotykami oraz nielegalnego posiadania broni. Sąd zadecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu. Drugi natomiast usłyszał zarzut obrotu narkotykami.


Policja.pl
Wojt
Do dość zabawnej sytuacji doszło w pewnym markecie jeden z mężczyzn robiących zakupy zachowywał się nad wyraz nie naturalnie. Tańczył i śmiał się w niebo głosy, bluźnił i śmiał się jednocześnie aby w pewnej chwili zdjąć spodnie i paradować w samych bokserkach śmiejąc się dość głośno.


 
Późnym popołudniem w czwartek do marketu na osiedlu Bugaj w Pabianicach (przy ul. Grota Roweckiego) wszedł młody, dobrze ubrany mężczyzna.
  - Machał rękami, tańczył, coś śpiewał. Mówił, że to najszczęśliwszy dzień w jego życiu. Ale także bluźnił raz za razem... Uśmiechał się i wyglądał na zadowolonego. W pewnym momencie zdjął spodnie i kontynuował „występ” w bokserkach - relacjonuje świadek incydentu.

Wreszcie dziwnie zachowujący się klient usiadł między działem z warzywami a produktami promocyjnymi. Ochroniarz sklepu przewrócił go na plecy. Obserwujący zdarzenie twierdzi, że ochroniarzowi pomógł klient. A policja, że był to jeden z policjantów z patrolu, który został wezwany przez pracowników marketu. Obezwładniony przez dwie osoby mężczyzna cały czas powtarzał bluźnierstwa i okazywał swoją radość. Funkcjonariusze wylegitymowali go.

"Młody mężczyzna zdjął spodnie, tańczył, bluźnił i mówił, że to jego najszczęśliwszy dzień Do incydentu doszło wewnątrz marketu na osiedlu Bugaj w Pabianicach."   - Przy 23-latku znaleziono nieznane środki, które zostały przekazane do badań. Pogotowie zabrało go do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Dziwnie się zachowywał, ale nie można stwierdzić, że na pewno przyczyną było zażycie dopalaczy - mówi Tomasz Tarała z pabianickiej policji.   Podkreślić należy, że sklep z dopalaczami znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów za marketem (dzieli je jeden pawilon handlowy), przy ul. Brackiej. Kilka dni temu policja pochwaliła się jego zamknięciem.   - Zabezpieczono tam 170 opakowań różnego rodzaju produktów. Sklep został zamknięty i oplombowany, a Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała zakaz handlu w tym obiekcie. Za wprowadzanie do obrotu środków zastępczych grozi kara od dwudziestu tysięcy do nawet miliona złotych - mówi Joanna Szczęsna z policji w Pabianicach.   - Zlikwidowany jest także sklep przy ul. Orlej - podkreśla Tarała.   Policjanci twierdzą, że codziennie oba punkty są kontrolowane. Każdy z nich ma zakaz sprzedaży, chociaż plomby z zamkniętego niedawno sklepu przy ul. Brackiej już zniknęły, a wczoraj rano ktoś (klient?) z niego wychodził. Nieoficjalnie mówi się, że w markecie często bywają „dziwni” goście...    
ExpressIlustrowany.pl  
Wojt
Po przeczytaniu tego artykułu będziecie chcieli wejść w posiadanie tego "cacka", chociaż w Polsce nadal THC pozostaje substancją zabronioną, to w Kalifornii dokonano najpiękniejszego odkrycia, jakie może sobie wymarzyć palacz konopi. 99,9% THC! Jedynym minusem tego cudownego produktu jest brak terpenów przez co brak pięknego zapachu palonej gandzi, lecz moc jaka się z tego wydobywa, jest OGROMNA!

 
W Kalifornii zwą go Krystaliną. Świat oszalał – każdy chce bucha. Popyt jest tak potężny, że gram krystaliny kosztuje 200 dolarów.

Testy pokazują, że krystalina zawiera 99,9% THC, a co za tym idzie, jest najmocniejszym haszyszem znanym człowiekowi. Inne hasze, typu ice hash, rosin, BHO zostały w polu z marnymi zawartościami około 50-80%.

 
Przedruk za The Joint Blog
Koncentraty konopi są dostępne w różnych postaciach od wosku, przez plastelinkę po pył – każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy ekstraktów nie zdają sobie sprawy, że te różne tekstury uzyskuje się z rozpuszczalników stosowanych do produkcji koncentratu i zależą od metody pozbywania się rozpuszczalnika z produktu końcowego. Jedna z miejskich legend mówiła, że haszysz uzyskuje się z odparowania potu afgańskich chłopów, którzy w upale latają po polach konopii. Ale to, rzecz jasna, fantazje.
Jednak gdy zredukuje się THC do najczystszej postaci,powstają kryształy, które wyglądają zupełnie inaczej niż jakikolwiek inny znany koncentrat marihuany. Taka jest krystalina – co zresztą zniechęca wielu konsumentów, gdyż krystalina przypomina metaamfetaminę. Nie można jednak oceniać książki po okładce. Czyste THC daje ulgę wielu pacjentom, którzy cierpią na śmierteln choroby. W końcu nie można winić THC za to, że tworzy kryształy.

Liderem w tworzeniu ekstraktów marihuany w Południowej Kalifornii jest Guild Extracts. Swoją procedurę trzymają pod kluczem – jest tajemnicą handlową spółki. Twierdzą jednak, że potrafią stworzyć krystalinę z dowolnego półproduktu – czy to wody lodowej, czy CO2, czy wodorowęgla. Informują, że zamiast używać rozpuszczalników, opracowali metodę wyciągu THC z półproduktów.
Być może zastanawiacie się, czym dokładnie jest krystaliczne THC? Cóż, zanim THC ulegnie ulotnieniu (w ogniu lub poprzez odparowanie) jest uwięzione w swej surowej postaci kwasowej, znanej również jako THC-A. THC-A samo w sobie jest całkowicie nieaktywne, to znaczy, że jeśli zostanie spożyte nie da haju (ale ma za to niezwykłą ilość zastosowań leczniczych). Gdy THC-A zostaje aktywowane przez ciepło – w procesie zwanym dekarboksylacja, kwaśny atom węgla („A” w THC-A) jest usuwany i  pozostawia psychoaktywne THC – które tak wielu z was znają i kochają.
Trzeba pamiętać, że czyste THC nie zawierają terpenów – owych magicznych związków, które nadają marihuanie charakterystycznego aromatu i smaku – jednocześnie jednak zwiększa się wartość terapeutyczna THC). W celu uzupełnienia smaku, stosuje się technikę znaną jako „dip n dab”, czyli zanurzanie krystalicznego koncentratu w roztworach terpenów wyodrębnionych ze szczepów Goja OG, Tangie i Sherbert.
Potężna moc krystaliny może odstraszać. Z drugiej strony krystalina  zapewnia zaskakująco czysty, skoncentrowany i inspirujący lot. Dodatkowo, świrusy na punkcie zdrowego odżywiania mogą spać spokojnie, wiedząc, że krystaliczne THC jest całkowicie wolne od wszelkich zanieczyszczeń chemicznych (takich jak butan).


MediumPubliczne.pl
 
 
Wojt
Minister zdrowia Konstanty Radziwił ponownie zablokował możliwośc dopuszczenia pod głosowanie sejmie ustawy Kukiz15 w sprawie medycznej marihuany. Jak zaznaczył w wywiadzie Piotr Liroy Marzec to kpina z ludzi chorych a mimo to Minister Zdrowia szerzy swoje teorie, które są totalnym kłamstwem i wymysłami Radziwiła. Niestety ostatnie spotkanie komisji do spraw medycznej marihuany, zostało skutecznie zablokowane przez ministra zdrowia i pacjenci dalej muszą nielegalnie zdobywać susz, jeżeli chcą się leczyć, gdyż przejść procedure uzyskania zakupu docelowego jest bardzo trudno.

- Nie wiem jak się do tego odnieść, bo jak miałbym powiedzieć coś po swojemu, to miałbym dzisiaj zarzuty. Jest to jakiś absurd, robienie sobie jaj z ludzi. Ten człowiek nie przeczytał nawet ustawy - na to wychodzi. Jakie sadzenie na balkonach?! Na balkon to wystawimy pana, panie ministrze. Pana się tam powinno wystawić, żeby pan otrzeźwiał i by się przewietrzyło trochę w głowie. Tego pan potrzebuje. To jest jakiś żart - stwierdził w programie "WP rozmowa" Piotr Liroy Marzec, odnosząc się do słów ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła o ustawie na temat leczniczej marihuany.

Radziwiłł ocenił w poniedziałek na antenie Polskiego Radia, że ustawa idzie zdecydowanie za daleko. - Nie mówi tylko o leczeniu, ale o zgodzie na uprawę konopi na balkonach, na większą dostępność preparatów, które są narkotykami - podkreślał.
 
- Rozumiem, że politycy są przyzwyczajeni do takich gierek. Rozumiem to, jeżeli chodzi o drobne sprawy. Ale w momencie, kiedy dyskutujemy o życiu i śmierci ludzi, to to przestaje być dla mnie żartem, groteską. To jest patologia. Tę patologię pana Radziwiłła trzeba za każdym razem podkreślać. Jest to osoba totalnie niekompetentna. Dzisiaj składamy pismo do premier Szydło w związku z ministrem Radziwiłłem. To już poszło za daleko. Panie ministrze - ludzie chorzy pana wyciągną na ten balkon i z niego nie będzie miał pan gdzie uciekać - mówił Marzec w "WP rozmowie".

Na pytanie, czy będzie wniosek o wotum nieufności ze strony Kukiz'15, Marzec zaznaczył, że "nie wie, czy jest sens". - Ten pan się już tak skompromitował, że nawet nie trzeba składać wniosku. Panie Jarosławie Kaczyński, niech pan się przyjrzy pracy tych ludzi. Zdziwi się pan bardzo mocno, jak pana oszukują. PiS powinien się mocno zastanowić nad tymi panami. Bo niszczą nie tylko życie obywateli, ale też to, co PiS sobie od jakiegoś czasu zgrabnie układał. To będzie destruktor PiS, gwarantuje to panu, panie Jarosławie Kaczyński. Jeżeli dalej będziecie go wspierać, to cała opozycja na tym skorzysta - stwierdził.

- Minister zdrowia tłumaczy, że nie ma potwierdzonych badaniami przypadków działania leczniczego marihuany - wtrąciła Baranowska.

- Odsyłam tego pana do PubMedu - jest to baza wszystkich badań, prawdziwa. Nie coś wyssanego z brudnego palca, jak z brudnego palca pana Radziwiłła. Polecam panu Radziwiłłowi PubMed, żeby się dokształcić. To nie jest wstyd. Wszyscy się dokształcamy. Na co dzień dużo mądrzejsi od pana się dokształcają. Nic się nie stanie jak sprawdzi pan trochę wiadomości - apelował do ministra zdrowia gość "WP rozmowy".

O uwadze Baranowskiej, iż ministerstwo mówi, że są legalne sposoby na leczenie olejem z konopi - że można taką procedurę wszcząć, przez ministerstwo sprowadzać - Liroy powiedział z kolei, że to "kolejne kłamstwo Radziwiłła".

- On ma maraton kłamstw. Jednym jest to, że ludzie już się w Polsce leczą, w dodatku za darmo i jest ich dużo. Dzisiaj pana czeka, przypuszczam, pozew zbiorowy ze strony ludzi chorych. Wczoraj te rozmowy przeprowadzałem. Jak przeprowadzana jest sprawa refundacji - pokażemy to panu. Bo pan chyba dokładnie tego nie wie i nie bada tego. Poprosiliśmy pana o dane i one są zakłamywane. System nie działa. Bediol, Bedrocan nie dojeżdżają do pacjentów. Umierają mali pacjenci. Szczególnie pana zapraszam na pogrzeby tych dzieci, tych ludzi chorych. Niech pan te głupoty mówi do innych. Przedstawimy papiery na to i zdejmiemy całe kłamstwo z ministerstwa zdrowia - tłumaczył gość Baranowskiej.Wiadomosci.WP.pl
Wojt
Wystartował kolejny projekt mający zachęcić młodzież do aktywnego spędzania czasu, zamiast sięgać po środki psychoaktywne pod różna postacią. Głównym mottem tej realizacji jest przekazanie młodym ludziom by sięgnęli do sportu zamiast do dopalaczy czy narkotyków, by pokazać że można coś robić innego niż pakować się w uzależnienia. Podczas tego typu spotkań jest też dialog z młodzieżą by przedstawić im jakie zagrożenie niesie ze sobą korzystanie z dopalaczy, które są równo traktowane przez policje jak narkotyki względem szkodliwości.
 
„Narkotyki, dopalacze - ulegniesz, przepadniesz!” - to nowy projekt Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Jest on dofinansowanego z Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. W ramach projektu odbyła się już konferencja prasowa oraz mecz młodych siatkarek z drużyną Ceeradu Czarnych Radom, który zgromadził na widowni ponad 1000 uczniów radomskich szkół ponadgimnazjalnych.
W Polsce, pomimo bardzo restrykcyjnego prawa narkotykowego, nielegalne substancje zażywa znacznie więcej młodych ludzi niż przeciętnie w całej Europie. W obecnym czasie jednym z największych zagrożeń czyhających na młodego człowieka jest zażywanie nowych substancji psychoaktywnych, potocznie zwanych dopalaczami.
Tylko w tym roku, od 1 stycznia do 19 września na terenie działania podległym Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu do szpitali z podejrzeniem zatruć trafiło 11 kobiet i 42 mężczyzn. To właśnie te produkty powodują ciężkie powikłania zdrowotne. Zarówno te naturalne jaki te syntetyczne są równie groźne i tak samo niebezpieczne jak narkotyki, ponieważ mózgowe mechanizmy ich działania wyniszczają tkankę nerwową, a w skrajnych przypadkach powodują śmierć osoby zażywającej.

W kwestii dopalaczy niepokój budzi nie tylko rosnąca skala ich rozpowszechniania ale przede wszystkim podejrzenie, że młodzi ludzie wierzą sloganom promującym dopalacze jako środki bezpieczne i nie traktują ich jako substancje o potencjale narkotycznym. Podobnie jak w przypadku narkotyków, objawy używania zależą od rodzaju substancji, przyjętej dawki, jak również od cech psychofizycznych danej osoby. Nie ma jednego wzorca reakcji na zażytą substancję – dawka tolerowana przez organizm jednego człowieka, dla innego może być groźną w skutkach trucizną.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu ukazując sport jako alternatywę uzależnień, propagują ideę życia wolnego od nałogów. To właśnie sport może być jednym ze sposobów spędzania wolnego czasu. Dzisiaj widzowie zgromadzeni na radomskiej hali MOSiR doskonałą okazję, aby podziwiać sportowców, siatkarzy Cerradu Czarnych Radom, uczennice Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu oraz V Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta w Radomiu. Sukcesy naszych sportowców zwieńczone zostały poprzez ich aktywność, wysiłek, poświęcenie i zdrowy tryb życia.

Dzięki determinacji zaszli tak daleko i możemy ich oglądać nie tylko w Polsce ale i na świecie. Śmiało powiedzieć można, że to sport ich dopalał, a nie dopalacze czy narkotyki. Tak może wyglądać życie każdego z nas jeśli wybierzemy właściwą drogę bez uzależnień, przemocy i wrogości do drugiego człowieka. Uprawianie sportu, hobby, rozwijanie zainteresowań, pasji czy uczestnictwo w różnorodnych formach aktywności społecznej, mogą w sposób konstruktywny zaspokajać potrzebę ekscytujących doznań, stymulacji czy akceptacji grupy rówieśniczej. W spotkaniu uczestniczyło około 1100 uczniów radomskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy aktywnie włączyli się w projekt „Narkotyki, dopalacze - ulegniesz, przepadniesz!” przynosząc ze sobą różnorodne hasła promujące kampanię.
Serdeczne podziękowania dla gości, opiekunów oraz uczniów składają mazowieccy policjanci.
Policja.pl
Wojt
Niestety od czasu dopisania do ustawy narkotykowej fragmentu iż w gramaturę jest teraz wpisywana cała roślina, łącznie z łodygami liśćmi i korzeniem mnożą się wyższe wyroki, wszak za 100 gram jest inny wyrok niż za 200 gram liczonych ze wszystkim co wyszło z ziemi. Tym razem młodemu 22-letniemu mężczyźnie doliczono łącznie wszystko co znaleźli policjanci prawie 16 kg. Na poglądowych zdjęciach załączonych do sprawy, widać iż sporo jest liści. Za ten czym zatrzymanemu grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Policja wystąpiła z wnioskiem do prokuratora o tymczasowy areszt.
 
Zamojscy kryminalni zabezpieczyli blisko 16 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 610 tys. złotych. Największą ilość narkotyków ukrywał na działce 22-letni mieszkaniec gminy Sitno. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 
W wyniku pracy operacyjnej zamojscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Sitno, który posiadał marihuanę. Ponad 15 kg narkotyków mężczyzna ukrywał na działce rolnej w czterech workach foliowych. 22-latek trafił do policyjnego aresztu, wkrótce usłyszy zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Pod takim samym zarzutem kryminalni zatrzymali innego mieszkańca tej samej miejscowości. 20-latek ukrył ponad 70 porcji marihuany w obudowie swojego komputera.

Zgodnie z ustawą posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie obydwu młodzieńców zadecyduje prokurator i sąd, policja będzie wnioskowała o ich tymczasowe aresztowanie.
Także wczoraj policjanci przeszukali mieszkanie 17-letniego mieszkańca gminy Sitno, u którego zabezpieczyli prawie 15 gramów marihuany. Nastolatek sam wyhodował krzew konopi, a następnie przechowywał narkotyki w słoiku. Mężczyzna już usłyszał zarzuty uprawy i wytwarzania środków odurzających. Przestępstwa te zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności.
 
 
Policja.pl
Wojt
Ciąg dalszy sprawy 28-letniego mężczyzna z Inowrocławia, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie o czym zadecydował właśnie prokurator. Przypomnijmy, 17.10.2016 antynarkotykowi w trakcie weryfikowani informacji zdobytych prawdopodobnie od informatora doprowadzili do zatrzymania i zabezpieczenia ponad 3 kilogramów narkotyków, jak się później okaże 1 kilogram to marihuana pozostałe 2 kg niezidentyfikowanych substancji zostało określone jako dopalacze. Wnioskiem z dnia 19.1016- 3 miesięczny areszt.
 
Namierzony przez inowrocławskich kryminalnych 28-latek, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli prawie kilogram marihuany i blisko dwa kilogramy dopalaczy najbliższe 3 miesiące spędzi za kratami. Sąd aresztował go tymczasowo na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez śledczych. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia, a zabezpieczone zakazane środki dzięki policjantom nie trafią na rynek.
Przypomnijmy: w miniony poniedziałek, 17.10.br., wcześnie rano, kryminalni wkroczyli do mieszkania 28-letniego mieszkańca Inowrocławia. Policjanci, którzy zwalczają na co dzień przestępczość narkotykową, uzyskali bowiem informację, że może on posiadać zakazane środki.
Przeszukanie zajmowanych przez niego pomieszczeń tylko to potwierdziło.
Policjanci przejęli blisko 1 kilogram marihuany i prawie 2 kilogramy dopalaczy, które dzięki nim nie trafią do potencjalnych odbiorców.
Następnego dnia mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.
Wczoraj, 19.10.br., sąd przychylił się do wniosku inowrocławskich policjantów oraz prokuratora i zdecydował, że 28-latek za posiadanie znacznej ilości środków odurzających najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.Policja.pl
Wojt
Dobiegł końca kolejny proces Jakuba G. który już odsiaduje wyrok za sprzedaż dopalaczy w innym sklepie.  Tym razem w sprawie jest 2 oskarżonych Jakub G i Szymon I.  obaj unikali stawiennictwa w sprawach sądowych przedstawiając bardzo długo czasu różne zwolnienia lekarskie. Niestety  w maju ruszył ich proces na dobre i grozi im teraz od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Pomimo iż wyroki z tego paragrafu nie powinny w ogóle mieć miejsca, sąd skazuje nielicznych których obciążają świadkowie - za narażenie na utrate zdrowia.  Może są to wyroki na zamówienie, przecież aby wyciszyć tą sprawe kogoś posadzić trzeba.

Jeszcze w tym tygodniu może zapaść wyrok w drugim procesie handlarzy dopalaczami. Dzisiaj (18 października) po przesłuchaniu ostatniego świadka, którego policja musiała doprowadzić przed oblicze temidy, zakończył się przewód sądowy. Prokurator i obrońca wygłosili mowy końcowe.

Przypomnijmy. Blisko trzy lata temu elbląski sanepid złożył do Prokuratury Rejonowej w Elblągu zawiadomienie, o handlu niebezpiecznymi środkami, po których zażyciu kilkunaście osób trafiło do szpitala z objawami silnego zatrucia. Prokuratura sprawą się zajęła i po długim śledztwie do elbląskiego sądu wpłynął akt oskarżenia, przeciw dwóm mieszkańcom Pabianic, właścicielom sklepu, w którym rozprowadzano dopalacze. Proces ruszył we wrześniu ubiegłego roku.

Próby rozpoczęcia sprawy podejmowano od kwietnia ubiegłego roku. Jednak Jakub G. i Szymon I. albo nie stawiali się na sali rozpraw, albo naprzemiennie składali przez swojego obrońcę zaświadczenia lekarskie, które wskazywały na ich problemy ze zdrowiem. Ostatecznie proces ruszył. W maju tego roku Jakub G. usłyszał wyrok. Sad skazał go na dwa lata więzienia, bez zawieszenia. Sprawę drugiego z oskarżonych, sąd już wcześniej wyłączył do odrębnego postępowania, ze względu na uporczywe niestawienie się Szymona I. na kolejnych rozprawach. Na ławie oskarżonych towarzyszył mu Rafał G., również związany z handlem dopalaczami. Ten proces toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Teraz i to postępowanie zmierza do finału. Podczas wyznaczonej na dziś rozprawy zakończył się przewód sądowy. Sędzia wysłuchał zeznań jednego z czterech zaplanowanych na ten dzień świadków, a i tego na salę musiała doprowadzić policja. Po przerwie mowy końcowe wygłosili prokurator i obrońca. Jak poinformował nas sędzia Władysław Kizyk, wyroku można się spodziewać w najbliższy piątek. Oskarżonym za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzenie do obrotu środków odurzających może im grozić kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.Info.Elblag.pl
Wojt
Kryminalni z Inowrocławia weryfikując informacje zapewne uzyskane z donosu, doprowadzili do zatrzymania 28-letniego handlarza dopalaczami. Podczas przeszukania zabezpieczono również  blisko  kilogram marihuany. Za ten czym policja wyrokuje iż może otrzymać do 10 lat pozbawienia wolności. Niestety za posiadanie marihuany, co najwyżej dostanie rok-dwa, jeżeli substancje ubrane tutaj w nazwe dopalaczy były legalne, to co najwyżej zakończy sie na karze administracyjnej za dopalacze o ile zatrzymany nie podda sie dobrowolnemu ukaraniu.
Nielegalny proceder ukrócili policjanci z Inowrocławia.Mundurowi zabezpieczyli blisko kilogram marihuany i prawie dwa kilogramy dopalaczy u jednego z mieszkańców miasta. Mężczyzna został zaskoczony w swoim mieszkaniu. Grozi mu do 10 lat więzienia.
W poniedziałek rano (17.10.16) kryminalni weszli do mieszkania 28-letniego mieszkańca Inowrocławia.

Policjanci, którzy zwalczają na co dzień przestępczość narkotykową uzyskali informację, że mężczyzna może posiadać zakazane środki. Przeszukanie zajmowanych przez niego pomieszczeń tylko to potwierdziło.

Policjanci przejęli blisko kilogram marihuany i prawie 2 kilogramy dopalaczy, które dzięki nim nie trafią do potencjalnych odbiorców. Zabezpieczone środki zostały już przesłane do bydgoskiego laboratorium kryminalistycznego celem przeprowadzenia analiz.

We wtorek (18.10.16) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Śledczy wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.Policja.pl