Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

 • The ability to send private messages to other users
 • Participate in the full RC chat news
 • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!


Sign in to follow this  
 • entries
  45
 • comments
  0
 • views
  129

About this blog

comment_wWOrDWdCu340GkmYxciJjIDgFmvPayhj.thumb.jpg.884fd7de71ebf95eedaa3d61f5164944.jpg

Entries in this blog

|Pazyfea|TesterHexen'a

W Dzienniku Ustaw RP pojawiło się rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie czasu służby policjantów. W życie wszedł zatem dokument, który - według policyjnych związkowców - wprowadza niekorzystne i dyskryminujące dla formacji rozwiązania. Chodzi dokładnie o przepis stanowiący, że czasu wolnego za służbę w zamian za czas przekraczający ustawową normę 'udziela się w tym samym wymiarze w dniach, godzinach lub minutach'. 

Link do oryginału

|Pazyfea|TesterHexen'a

Wyświetlacz, który oprócz szybkości, z jaką jedzie pojazd, pokazuje też wysokość mandatu oraz ilość punktów karnych, które grożą kierowcy w przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości, stanął na drodze w pobliżu jednej ze szkół w pow. lipskim (woj. mazowieckie). Mazowiecka policja liczy, że '(...) informacja o grożących konsekwencjach w postaci mandatu i punktów karnych bardziej przemówi do tych, którym trudno zdjąć nogę z gazu'.

Link do oryginału

|Pazyfea|TesterHexen'a

'(...) tkwiąc w systemie przymusu, nie łatwo jest być odważnym i zachowywać się przyzwoicie. Jeśli na ten heroiczny gest zdecyduje się niewielu - przegracie!' - pisze Rafał Jankowski, szef Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, w apelu do białoruskich funkcjonariuszy. Co więcej, zapewnia, że zwróci się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w celach organizacji pomocy dla mundurowych, których 'dosięgną represje ze strony rządzących np. za odmowę użycia przemocy wobec bezbronnych ludzi'. 

Link do oryginału

|Pazyfea|TesterHexen'a

Dwa z trzech policyjnych śmigłowców Bell 407GXi są już w Polsce. Pierwszy na lotnisku Warszawa-Babice wylądował w piątek 4 września, drugi dzień później. Co ciekawe, piątkowy przylot policyjnego Bella, to drugie pierwsze lądowanie tej maszyny. Śmigłowiec trafił na wyposażenie policji na początku grudnia ubiegłego roku, jednak wrócił do Pragi by tam, wraz z dwoma kolejnymi maszynami, przejść doposażenie w optoelektronikę i szperacze.

Link do oryginału

|Pazyfea|TesterHexen'a

Komendzie Głównej Policji najprawdopodobniej nie uda się kupić hełmów, kamizelek kuloodpornych oraz wielozadaniowych kamizelek taktycznych z możliwością dołączenia do nich płyt kuloodpornych. Wszystko przez zbyt mały budżet. Ceny złożonych ofert, w każdym z trzech zadań, na które podzielono przetarg, przekraczają maksymalne kwoty jakie KGP zamierzała wydać, a co za tym idzie - jeśli policja nie znajdzie dodatkowych środków - najprawdopodobniej postępowanie trzeba będzie unieważnić.

Link do oryginału

|Pazyfea|TesterHexen'a

Drugie podejście do przetargu na nieoznakowane samochody osobowo-terenowe dla policji zakończyło się tak, jak można się było spodziewać. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie unieważniła postępowanie, bowiem budżet jaki przygotowano na ten cel okazał się za mały. Warto przypomnieć, że powodem unieważnienia pierwszego przetargu także był zbyt mały budżet, który w drugim postępowaniu nie wzrósł ani o złotówkę.

Link do oryginału

|Pazyfea|TesterHexen'a

Komenda Główna Policji ręczne miotacze pieprzu próbuje kupić już od jakiegoś czasu. Pierwsze postępowanie musiało jednak zostać unieważnione z uwagi na wadę 'uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego'. Wszystko wskazuje jednak na to, że drugie postępowanie – choć tym razem nie na 30, a na 18 tys. sztuk – uda się doprowadzić do finału. W przetargu pojawiły się dwie oferty i obie mieszczą się w budżecie, który KGP określiła na ponad 500 tys. złotych. To dobra informacja dla Policji, której zależy na czasie. Przetarg jest bowiem realizowany w ramach procedury przyspieszonej.

Link do oryginału

|Pazyfea|TesterHexen'a

Resort spraw wewnętrznych i administracji uznał, że zaszła konieczność  'dostosowania procesu doboru do służby w Policji do stale zmieniających się potrzeb tej formacji i zapewnienia skutecznego realizowania jej ustawowych zadań'. Jak podkreśla sekretarz stanu w MSWiA, Maciej Wąsik, w odpowiedzi na poselskie zapytanie, dostosowanie przepisów powinno 'przyczynić się do wzrostu liczby kandydatów do służby, a tym samym uzupełnienia wakujących stanowisk' w formacji.

Link do oryginału

|Pazyfea|TesterHexen'a

'Decyzje dotyczące zakupu kolejnych (śmigłowców - przyp. red.) są poddawane analizie i będą dokonywane w miarę potrzeb i możliwości' - informuje Maciej Wąsik, sekretarz stanu w resorcie spraw wewnętrznych i administracji, w odpowiedzi na zapytanie dotyczącą wymiany policyjnych śmigłowców Mi-8T. Na razie więc policjanci będą musieli korzystać m.in. z leciwych maszyn Mi-8, które po remontach będą mogły latać jeszcze do 2024 i 2027 roku...

Link do oryginału

|Pazyfea|TesterHexen'a

Małopolskiej Policji udało się zlecić dostawę pojazdu z platformą szturmową, z którego skorzystają zarówno policjanci, jak i strażacy. Jego zakup ma przyczynić się do zwiększenia zdolności do skutecznego i efektywnego reagowania na ataki terrorystyczne i zagrożenia CBRN-E w celu ochrony obiektów infrastruktury krytycznej i przestrzeni publicznej.

Link do oryginału

|Pazyfea|TesterHexen'a

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali dwa tzw. 'magazyny narkotyków' i przejęli prawie 100 kg narkotyków z czego większość to amfetamina. Funkcjonariusze zabezpieczyli także ponad 8 tysięcy tabletek ekstazy i blisko 600 tysięcy złotych. Dwaj podejrzani o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Link do oryginału

|Pazyfea|TesterHexen'a

Zlikwidowane laboratorium metamfetaminy, dwa magazyny nielegalnej broni, zabezpieczone substancje służące do produkcji narkotyków, a także przejęte 45 szt. broni i 2500 szt. amunicji, to efekt ostatnich działań Centralnego Biura Śledczego Policji na terenie powiatu zgorzeleckiego – informuje jednostka. W jednym z garaży funkcjonariusze ujawnili linię technologiczną metamfetaminy wytwarzanej z leków zawierających pseudoefedrynę. Podczas działań zabezpieczono także m.in. 3 pistolety maszynowe.

Link do oryginału

Sign in to follow this  

Tags

Dopalamy.com


dopalacze sklepy, opinie o sklepach z dopalaczami, sklepy z dopalaczami, dopalacze sklepy internetowe, dopalacze sklep internetowy, dopalacze sklep, gdzie kupić dopalacze, research chemicals, research chemicals shop, research chemicals opinions, research chemicals reviews, buy research chemicals, buy research chemicals online, kopen research chemicals, winkel research chemicals, Meningen research chemicals, beoordelingen research chemicals, kaufen research chemicals, Geschäft research chemicals, Meinungen research chemicals, Bewertungen research chemicals, comprar research chemicals, tienda research chemicals, comentarios research chemicals, opiniones research chemicals, 3-CMC, 4-CMC, 4-CEC, 3-CEC, 4-MMC, 4-EMC, 4-MEC, 3-MMC, 3-MEC, alfa-PVP, alpha-PVP, α-PVP, HEX-EN, NEH, MDPHP, HEP, NEP, MDPEP, alfa-pihp, alpha-pihp, alfa-php, alpha-php, a-PVT, pentedron,

Main

helpful links


Chatbox Clubs Calendar Ranking

Important Links

Most Important Links


News Chat unban Rank Advertisement Hall of Fame

Staff Team

List With Staff Members


×
×
 • Create New...