Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

 • The ability to send private messages to other users
 • Participate in the full RC chat news
 • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!


Blogs

Our community blogs

 1. 'Liczba wakatów podobna jest w tej chwili do lat poprzednich, natomiast nie ma co ukrywać, że policjantów w służbie jest mniej, a jest to związane choćby z obowiązkową kwarantanną w sytuacji, kiedy nastąpił kontakt z osobą zakażoną koronawirusem' - mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy komendanta głównego policji. Jak dodaje, na kwarantannie lub izolacji wciąż jest ok. 1400 mundurowych, a 'część policjantów już po przechorowaniu koronawirusa przebywa jeszcze na zwolnieniu lekarskim w związku ze znacznym osłabieniem czy powikłaniami'. 

  Link do oryginału

  • 2
   entries
  • 5
   comments
  • 103
   views

  Recent Entries

  Dzień dobry. Dziś blog specjalnie dla polskich kulturystów.

  Podaje przepis na dobrą mase:

  7bc46dfb7c836df18f63d734c3ba1fc4.png

  • Dla najlepszych rezultatów zaleca się codzienną suplementacje Harnoldem.
  • 1
   entry
  • 0
   comments
  • 21
   views

  Recent Entries

  Nie wiem jeszcze jaki dać obrazek tła. to wszystko to jest test no.

  PS. Tak, wiem że zolpi został sklejony na początku lat 90. za czasów kadencji Billa "i did not had sexual relationship with that woman" Clintona, ale temat brzmi tak fajnie, że mam to w nosie. 😉

   

  Ale skoro TWID, to TWID. Wersja próbna lecimy i huy.

   

  Methaqualone Derivat

  Zaczniemy od MD, czyli "Methaqualone Derivat" (sic) - sam metakwalon to niegdyś popularna używka, "qualuudes", beatelsi to wpierdalali, wszyscy w sumie to wpierdalali, twój stary pewnie te- dobra, nie, ale dopóki oldskulowych hipnotyków nie wyparło benzo, ze względu na swój profil bezpieczeństwa, z którym ciężko się dziś równać, na scenie królował metakwalon i fenmetrazyna (nie usypiacz, ale dobre combo 😉 (fenmetrazya = wasze 3-fpm bez 3-f).  Sam bym chętnie spróbował. Zwiazek wisi już troche czasu na targach więc odgrzewane kotlety, ale nikt o tym nic nie mowi, bo każdy ma w nosie półwieczne depresanty, więc why the fuck not. Spróbowałbym tego, ale ceny odganiają. A ja lubię o takich pierdołach pisać.

  Dawki metakwalonu wynosiły, roughly, do 600mg, z tego co mówi mi [ ten koleś ] bo mi nigdy nie dane było sprobówać niczego z tej rodziny (ale zakładam że byli agenci zjadający po 2000mg i jeszcze podlewający to alko) zarówno samego metakwalonu, jak i wielu analogów, m.in. mebrokwalon, SL-164. itp.

   

  Metakwalon oryginalny:   mdorig.png    Metakwalon "autorski" "MD": md-FOCHE.png

   

  Mój werdykt: będzie klepać.

   

  Zolpidem derivat 1

  Wszyscy wiemy, że zolpidem to ... :E ale co kto lubi. W każdym razie, ostatnio na rynku, w szopie pewnych specjalistów pojawił się oryginalny, opracowany przez nich analog zolpidemu, który będe w skrócie nazywał "ZD-1". Nie znam się na guwnozolpidemie, bo go nie lubię, rekreacyjnie to ma tyle co rower do lodówki, ciężko mi rówież coś na jego temat napisać konkretnego ponieważ nigdy nie miałem po nim jakiejś " f a j n e j     b ą b y". xD. "bąby" były ale czy takie fajne... No nie wiem... W każdym razie, porównanie:

  Zolpidem:        wojt-kocham-cie.png      I  "ZD-1"  : Zolpidem-Derivat.jpg

  Mój werdykt: będzie klepać również.

   

  Metylopentynol, jego istniejące (etylopetynol) i możliwe analogi

  Cytat

  Metylopentynolorganiczny związek chemiczny, alkohol III-rzędowy o właściwościach anksjolitycznych i nasennych stosowany w premedykacji. Działanie występuje po około 20 minutach i utrzymuje się przez 2–3 godziny. Dostępny był w Polsce pod nazwą handlową Oblivon, obecnie wycofany z lecznictwa.

  Oblivion kurwa. :E  Wszystko co powinniście wiedzieć. Brzmi ciekawie. Oryginał vs. etylopentynol:

  Metylopentynol:   methpent.png     Etylopentynol: ethylpent.jpg

  Ciekawy jestem czy dałoby się tam podpinać jakieś pirolidyny, cyklogówna, halogeny, a tudzież jeszcze dłuższe łańcuchy, aby aby tylko pasowało do receptora. Tak czy inaczej...

  Poza etylopetylonem, czytałem anegdotalne opowiastki o propylpentynolu, dimetyl(bodajże?)pentynolu - a możliwosci jest multum.

  Mój werdykt: Etylopentynol klepać również będzie.

   

  2M2B oraz 2M2B carbamate

  tak naprawdę, to tylko karbamat 2m2b. W sumie fascynowało mnie to gówno, że bez kaca, bez nagromadzenia formaldehydu, że wypijasz 5ml, a nie 500ml, itd. itd.... 2m2b wiemy jak działa, tak jak bozia stworzyła. Dla porównania:

  2M2B:       2m2borig.png     2M2B carbamate: 2m2bcarbamate.jpg

  Ceny karbamatowego kolegi też nie są jakieś niziutkie, 40 eur za 0,5g to dość dużo. Klepać? Klepie, jasne, ale czy warto inwestować? :E   To troche, jak te wszystkie pseudo-alkohole bromowane z każdej strony (zapomniałem nazwy) sprzedawane dobre 70 lat temu :E Zjesz gram i co, pomijając toksyczność. No to się nie zgadza. Tak czy inaczej, interesują mnie zapomniane/wycofane środki uspokajające/nasenne itd, dlatego tak sobie tutaj napisałem.

  Nie bez powodu wybrałem sobie same "klepiące" śmieci do tego wpisu, jak to jakoś wyjdzie i bedzie mi sie chciało smarować, to sie może skupie na tych bardziej śmiesznych, albo raczej "smutnych" próbach into research chemicals i zrobimy top 10 najbardziej zje%$^%ch RC, top 5 najgorszych leków na padaczke kloniczno-toniczną itd....

  thanx za czytanie tego odcinka "hipsterskich narkotykuw".

  Jesli będzie cool, to w następnym wpisie się bardziej postaram.

   

  pazyfea ty huyu przestan zasmiecac blogi !!!!!! to forum o dopach nie o kurwa wojnie

 2. Od ponad 11 lat apelujemy o wprowadzenie humanitarnego prawa narkotykowego. Domagamy się zaprzestania karania ludzi za posiadania substancji psychoaktywnych na własny użytek oraz zapewnienia pomocy potrzebującym np. poprzez leczenie substytucyjne na receptę. Są to rozwiązania stosowane w większości krajów europejskich! Chcemy, aby tak było również w Polsce, dlatego prawnicy i eksperci Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej przygotowali projekt nowelizacji ustawy, który wraz opinią prof. Krzysztofa Krajewskiego, został przesłany parlamentarzystom.

  W Polsce za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, zaś ostrze represji wymierzone jest głównie w osoby używające narkotyków. Jak liczna to jest grupa? Z godnie z badaniami 5,4% Polaków w wieku 15-64 używało narkotyków w ciągu ostatniego roku. Odsetek ten jest zauważalnie wyższy wśród osób w wieku 15-34 lat, gdyż do kontaktu z narkotykami w ciągu ostatniego roku przyznaje się 10,4% młodych dorosłych w Polsce. Najpopularniejszą nielegalną substancją psychoaktywną jest marihuana.

  Dziesiątki tysięcy zatrzymań rocznie

  Od 2000 r. kiedy wprowadzono kryminalizację posiadania, ok. 30 tys. osób rocznie jest zatrzymywanych przez Policję z powodu podejrzenia posiadania narkotyków. Przez pierwsze 10 lat funkcjonowania penalizacji wzrost wykrywalności drobnej przestępczości narkotykowej wzrósł o ponad 1500 procent, podczas gdy wykrywalność poważnych przestępstw narkotykowych (przemyt, produkcja) utrzymuje się na tym samym poziomie. W 2018 r. stwierdzono 37 610 przestępstw z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który penalizuje posiadanie narkotyków. Przepis ten generuje koszty, procesy, obciążenie organów ścigania.

  Kompleksowa pomoc, a nie więzienie

  Historia polityk narkotykowych pokazuje, że wojna z narkotykami nie działa, a wręcz szkodzi. Karanie użytkowników substancji psychoaktywnych nie rozwiązuje kwestii nadużywania narkotyków, skazuje ich na marginalizację oraz pogłębia problemy społeczne i zdrowotne. Oprócz dekryminalizacji ważne jest więc też wprowadzenia możliwości leczenia substytucyjnego na receptę. Dziś leczenie odbywa się w specjalnych programach, do których pacjenci muszą codziennie zgłaszać się po swój lek przyjmowany w obecności pielęgniarki. Programy substytucyjne znajdują się w największych polskich miastach, co wymaga od pacjentów dojeżdżania do programów i narażania się na zakażenie COVID-19. Uzależnienie jest chorobą i pacjenci powinni mieć prawo otrzymać lek na receptę.

  Dekryminalizacja się sprawdza

  Restrykcyjne i prohibicyjne podejście do substancji psychoaktywnych nie jest skuteczne, a państwo angażuje niepotrzebne środki w postaci przepisów karnych wymierzone przeciwko użytkownikom nielegalnych substancji psychoaktywnych. Jak pokazują przykłady państw takich jak Portugalia, Szwajcaria, Czechy, Dania najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest dekryminalizacja. Nie ustajemy w wysiłkach, aby takie sprawdzone na sprawdzone rozwiązania wprowadzić również w Polsce. Z tego powodu prawnicy i eksperci Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej przygotowali projekt nowelizacji ustawy narkotykowej, który został przesłany posłance Beacie Maciejewskiej, przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany. Liczymy, że znajdzie on uznanie wśród posłów zasiadających w Zespole, a także pozostałych parlamentarzystów. 
  projekt-pspn-494x700.png

  Wraz z projektem nowelizacji ustawy przesłaliśmy również opinię do projektu przygotowaną przez prof. Krzysztofa Krajewskiego, kierownika Katedry Kryminologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i członka Rady Programowej Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej, który w latach 2009-2011 kierował grupą 15 ekspertów opracowujących nowelizację ustawy, która weszła w życie w grudniu 2011 roku. Nowelizacja ta wprowadziła art. 62a, który łagodzi skutki prohibicji narkotykowej w Polsce.

  Opinia-prof-Krajewski-487x700.png


  View the full article

 3. Był pewien dzień. Dzień w którym nie spałem kolejny dzień, dzień w którym nie jadłem kolejny dzień. Dzień w którym kolejny dzień walczyłem ze swoimi demonami. Dzień w którym postanowiłem spróbować czegoś innego.

   

  Po tygodniu od odstawienia wszystkiego czym się faszerowałem i na wszystko lekarstwem było jaranie zioła w ilościach dość dużych przy równoczesnym stosowaniu wszystkich benzo na jakie dostałem receptę oraz tysiącem innego gówna którym się trułem poza stymulantami postanowiłem z tym skończyć. 

  Efekty abstynencyjne przyszły... jak zwykle. Scenariusz dla mnie jasny i przerabiany dziesiątki razów.

  Kto zna ten zna, kto nie zna nich nigdy nie pozna. Najgorsza część bycia ćpunem czyli objawy odstawienne. Momenty i chwile w których człowiek się zastanawia czy zejdzie na zapaść czy na zawał serca. Wymioty, skurcze, zimne i ciepłe poty. Wahania nastrojów. Huśtawki emocjonalne. Trzęsące się ręce. Bezsenność. Myśli samobójcze. I wiele innych o których wielu z was wie i zna z doświadczenia a reszcie życzę aby nigdy tego nie przeżyła.

   

  Popłynąłem ostatnio. Dlatego się nie odzywałem za dużo. 

   

  Naczytałem się w chuj o tych olejkach CBD i innych gównach do waporyzowania co każdy produkt prześciga się ilością CBD o dziesiętne części procenta.

  Zrobiłem mały wywiad w temacie. Nie skupiłem się na ilości CBD (chociaż również na tym ale nie głównie) ale na różnorodności kannabinoidów w składzie.

   

  Chuj. Jebać. Po przyjebaniu sobie kurwa witamin i minerałów na moją ostatnia utratę 3kg masy w ciągu tygodnia i pierdolony jadłowstręt pojechałem do apteki.

  Po coś innego ale po rozmowie z aptekarką schowałem swoją receptę i postanowiłem postawić na pierdolenie w internetach o magicznych właściwościach cbd i konopii nienarkotycznych. 

  Szybka myśl i biorę 5g chuj wie czego w słoiczku z napisem, że po zerwaniu plomby producent nie odpowiada za zawartość opakowania. 

  Nie powiem, rozbawiło mnie to. Spocony na ryju i powinięty w dreszczach, stanach lękowych, ogólnym uczuciu psychicznego rozpierdolenia i strachu przed wszystkim kupiłem za okrągłe 90zł rzeczony słoiczek.

   

  Ledwo dojechałem do domu. W głowie, że kurwa zaraz zejdę bo nic nie jadłem od 5 dni poza jakimiś słodkimi napojami których nie trzeba jeść tylko pić. Koszulka mokra jakbym przebiegł maraton.

  Z trzęsącymi się łapami chwyciłem awaryjnego browara z lodówki aby przytłumić wszystkie objawy. 

  Ze stabilniejszą ręką sięgam po lufkę. Otwieram i rozblombowuję ten magiczny słoik za 90zł. Otwieram i zapach znajomy, aż się zdziwiłem. Wygląd nawet podobny ale bez szaleństw. Nabijam kurewsko mocną lufę. Ile wejdzie tyle wejdzie i chuj. Zapalam, wciągam dym...

   

  Wypuszczam... Mija ok. 5 sekund i coś się dzieje... Mijają kolejne sekundy. Nie wiem ile minęło. Może 30 sekund, może minuta. Nie liczyłem.

  Nagle czuję... Kurwa a byłem nastawiony sceptycznie w chuj ale czuję... 

   

  Czuję spokój. Czuję nagle wszystkie te rzeczy które dawało mi jaranie zioła na zjazd i inne bezsenności połączone z kurewskim stresem.

  Głowa robi mi się spokojna. Poty znikają. Z tysiąca myśli w głowie nagle w sumie mam wyjebane i nie myślę już o problemach. Nie myślę o tym jak mi serce napierdalało.

  Biorę palec wskazujący i przykładam sobie do tętnicy szyjnej. Kurwa ciśnienie od razu mniejsze, puls spadł. Ręce się nie trzęsą. Nie ma pierdolnika w głowie jak po jaraniu zwykłego zioła.

   

  Idę do pracy. Dzień jak każdy inny od tej zjebanej pandemii. Nie jestem wkurwiony. Przypaliłem lufkę przed pracą ale zero efektów psychoaktywnych za to zostały te wszystkie inne efekty.

   

  Nie umiem tego opisać ale od jakiegoś czasu palę tylko to i nie mam ochoty na nic innego. Znaczy nie jestem naćpany, umysł mam świeży ale po paleniu tego humor mi się poprawia, mam większą ochotę na kontakt z ludźmi i nawet jak mnie ktoś wkurwia to podchodzę do tego na luzie i nie myślę o tym jak mnie wkurwia. Jest banan na ryju ale nie taki jak po mj, że beka ze wszystkiego tylko po prostu humor jest lepszy. Gadka się kręci lepiej, człowiek ma zwyczajnie w świecie bardziej wyjebane i patrzy na świat inaczej.

   

  Nie zrozumcie mnie źle bo jak ktoś oczekuje fazy jak po MJ to nie dotykajcie bo nie i chuj. To tak nie działa. Działanie jest w chuj delikatne i wydaje mi się, że subiektywne zależnie od tego czego ktoś oczekuje. Ja oczekiwałem czegoś czego mogę użyć zamiast benzo i MJ. Szukałem dokładnie takiego efektu. Czegoś co mnie uspokoi, obniży mi ciśnienie krwi bo szalało, przestane się pocić i myśleć o używkach. 

  Od 5 dni nic nie jadłem a poczułem nagle małego pac-mana. Nie takiego jak po MJ ale kurwa pierwszy raz od 5 dni miałem ochotę coś zjeść. Otworzyłem lodówkę i zacząłem wpierdalać. Nie miałem odruchów wymiotnych jak przez ostatnie dni. Nie wymiotowałem.

  Zjadłem, ucieszyłem się, że zjadłem a potem wróciłem do lodówki. Dużo nie zjadłem ale jak na start to te 1000-1500kcal które ojebałem jednego dnia to i tak nieźle. 

  To nie było uczucie głodu i chęci jedzenia jak po trawie ale bardziej pozbawiło mnie niechęci do jedzenia. Do mdłości i nudności.

   

  Całkowicie rozumiem dlaczego osoby chore na raka mogą tego potrzebować aby zwiększyć apetyt. Rozumiem to już w 100%.

  Dodatkowo powiem wam, że mnie oświeciło.

   

  Byłem zwolennikiem medycznej marihuany bo jak każdy z was widziałem w tym zajebistą lukę prawną i możliwości nadużywania prawa. Nie czarujmy się większość zwolenników legalizacji do celów medycznych to tylko zwykli jaracze szukający możliwości kupienia legalnie zioła. Rodzice szukający pomocy dla dzieci, chorzy na raka itp. to zdecydowana mniejszość tychże zwolenników. Taka prawda.

   

  W tej chwili po raz pierwszy pomyślałem sobie... Pierdolić medyczna marihuanę. To spełnia swoją rolę. Chorzy nie potrzebują się upierdolić thc. Uważam, że nie tędy droga. Po prostu zalegalizować ogólnie MJ do dowolnych celów i chuj bo o to chodzi. Ta maryśka która jest w aptekach spełnia moim zdaniem zapotrzebowanie ok. 90% osób na MEDYCZNĄ marihuanę. Nie potrzebują tej co jebie we łbie. Oczywiście fajny efekt ale jako rodzic wolałbym aby moje dziecko nie miało styczności z psychoaktywnymi właściwościami maryśki skoro te uprawiane pod kanna bez thc są wystarczające.

   

  Nie wiem co zrobicie z taką informacją ale jeśli ktoś z was ma stany lękowe, objawy abstynencyjne albo problemy z łaknieniem i bezsennością to polecam. Jeśli ktoś szuka zamiennika MJ w celach rekreacyjnych to odradzam. Nie dostaniecie tego czego szukacie. 

   

  Świetna rzecz ale nie dla wszystkich. Tak jak aspiryna. Jeśli boli cię głowa i masz nadciśnienie to będzie pomocna ale jak chcesz się naćpać to raczej nie tędy droga.

   

  W mojej subiektywnej ocenie efekty są warte swojej ceny. Coś co daje wam zasadniczo wszystkie właściwości zioła poza tymi psychodelicznymi. Cała kurwa reszta jest. Wszystko. Tylko się nie zjaracie. Znaczy jakieś asy pewnie dadzą radę wypalić wystarczająco dużo wystarczająco szybko aby z 0.2% thc wam się zrobiło kilkanaście ale to chyba szkoda płuc, gazu w zapalniczce i hajsu.

   

  Podsumowując swój elokwentny wywód - do pomocy super, do ćpania nie.

  Ciekawe jest, że za opakowanie 10g trzeba zapłacić 150zł. 15zł/gram. Ja kupiłem piątkę bo nie wiedziałem co i jak i czy coś da więc po chuj dychę jak piątkę na testy można.

  Czyli 15zł/1gram. Koszt produkcji tego i normalnej trawy jest praktycznie taki sam czyli da się opierdalać w sklepie zioło po 15zł płacąc z tego 23% vatu dla państwa. Kurwa dojebać do tego 100% akcyzy i mamy normalne zioło w normalnej rynkowej cenie (a nawet mniejszej) w normalnym kurwa sklepie płacącym kurwa normalne podatki gdzie klient ma gwarancję jakości a nie lecenie w chuja przez dresa z osiedla.

   

  Czyli państwo może na tym w chuj hajsu zarobić ale woli trzepać kasę na banderolach bo obsrani, że alkoholicy się przerzucą a palacze może rzucą papierosy...

  Tak czy siak dopiero zdałem sobie sprawę, że na tym każdy może skorzystać. Państwo zarobi w chuj, klient zapłaci defacto mniej niż u sebixa spod klatki na grochowie i wszyscy są szczęśliwi.

 4. ,,Jak zdobyć pierwszych fanów na Facebooku” – to pytanie, które chyba najczęściej zadają nam fani SprawnegoMarketingu i uczestnicy naszych szkoleń z mediów społecznościowych. Odpowiadając na Wasze potrzeby, zdecydowaliśmy się na zorganizowanie spotkania online, na którym krok po kroku omówiliśmy, od czego zacząć promocję swojej marki na największym portalu społecznościowym na świecie – w tym artykule znajdziesz nagranie z naszego webinaru :)

  Warto dodać, że nie był to webinar tylko dla osób początkujących – bardzo często okazuje się bowiem, że prowadzimy już jakiś czas działania na Facebooku, ale nadal nie wykonaliśmy kilku podstawowych rzeczy,  które warto było zrobić na samym początku. A jak wiadomo ,,diabeł tkwi w szczegółach”, zatem często okazuje się, że uzupełnienie profilu o kilka drobnych rzeczy lub zmienienie/dodanie w nim pewnych elementów sprawia, że znacznie wzrasta zainteresowanie nim.

  Mamy nadzieję, że znajdziecie w poniższym video wiele cennych informacji 🙂

  Z poniższego nagrania dowiesz się:

  • Od czego zacząć promocję na Facebooku?
  • Jakie są skuteczne metody na pozyskanie pierwszych fanów?
  • Jak mądrze wykorzystać reklamy na Facebooku?
  • Jak wzbogacić swój fanpage, by był on bardziej atrakcyjny dla potencjalnych odbiorców?
  • A także poznasz praktyczne case study

  Video:

  Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o promocji na Facebooku?

  Zapraszamy na szkolenie „Facebook Marketing + Facebook Ads” – zobacz, czego się z niego dowiesz:

  Więcej szczegółów i rejestracja:

  Szkolenie Facebook Marketing


   Share

  Artykuł [Video] Jak zdobyć pierwszy 1000 fanów na Facebooku? pochodzi z serwisu Sprawny Marketing Internetowy = Skuteczny i Ekonomiczny.

  3oTeR6_LpLI

  View the full article

  • 0
   entries
  • 0
   comments
  • 153
   views

  No blog entries yet

Tags

Dopalamy.com


dopalacze sklepy, opinie o sklepach z dopalaczami, sklepy z dopalaczami, dopalacze sklepy internetowe, dopalacze sklep internetowy, dopalacze sklep, gdzie kupić dopalacze, research chemicals, research chemicals shop, research chemicals opinions, research chemicals reviews, buy research chemicals, buy research chemicals online, kopen research chemicals, winkel research chemicals, Meningen research chemicals, beoordelingen research chemicals, kaufen research chemicals, Geschäft research chemicals, Meinungen research chemicals, Bewertungen research chemicals, comprar research chemicals, tienda research chemicals, comentarios research chemicals, opiniones research chemicals, 3-CMC, 4-CMC, 4-CEC, 3-CEC, 4-MMC, 4-EMC, 4-MEC, 3-MMC, 3-MEC, alfa-PVP, alpha-PVP, α-PVP, HEX-EN, NEH, MDPHP, HEP, NEP, MDPEP, alfa-pihp, alpha-pihp, alfa-php, alpha-php, a-PVT, pentedron,

Main

helpful links


Chatbox Clubs Calendar Ranking

Important Links

Most Important Links


News Chat unban Rank Advertisement Hall of Fame

Staff Team

List With Staff Members


×
×
 • Create New...