Jump to content

Wprowadzili na rynek narkotyki warte 30 milionów złotych. Proces nie mógł się rozpocząć

   (1 review)

Śledztwo trwało ponad 2 lata, a zaczęło się od aresztowania w 2018 roku w Starachowicach dwóch członków grupy - ale szajka została rozbita dopiero rok później, gdy prokuratura uzyskała świadka koronnego. Grupa miała działać przez około 8 lat. Według szacunków śledczych przez ręce zatrzymanych przeszło ponad 100 kilogramów amfetaminy, ponad 100 tysięcy tabletek ekstazy i ćwierć tony marihuany.

 

 

 

10 litrów płynnej amfetaminy i prawie 20 tysięcy tabletek ekstazy - tyle narkotyków udało przejąć się śledczym ze świętokrzyskiego gdy zaczęli rozpracowywać grupę, której miał przewodzić Damian S. W trakcie postępowania okazało się, że takie ilości - to ledwie czubek góry lodowej. W Sądzie Okręgowym w Kielcach miał rozpocząć się proces zorganizowanej grupy przestępczej, do rozprawy jednak nie doszło. Powodem okazały się przeszkody formalne wynikające z pandemii.

reu.jpg

Kilkunastu oskarżonych konwojowanych między innymi z Nowego Sącza, i czterdziestu broniących ich adwokatów - zasiadło dziś na ławach Sądu Okręgowego w Kielcach. Z  uwagi na obostrzenia sanitarne, które nakładają ograniczenia na liczbę osób mogących przebywać w salach, rozprawa miała odbywać się dwóch pomieszczeniach. Miała - ponieważ została odroczona do 24 września. - Na wniosek obrońców oskarżonych, którzy złożyli taki wniosek motywując go, że pomieszczenie czy pomieszczenia [...] nie spełnia warunków czy wymogów COVID 19 jeśli chodzi o bezpieczeństwo osób uczestniczących – mówi sędzia Tomasz Durlej, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.
 
Jednak w budynku Sądu Okręgowego nie ma sali, która mogłaby pomieścić tyle osób - dlatego proces najprawdopodobniej odbędzie się w specjalnie wynajętym pomieszczeniu. Gdzie - na razie nie wiadomo. Pewnym jest, że na ławie zasiądzie 17 osób oskarżonych o handel narkotykami. Śledczy uważają, że wszyscy byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej na czele której stał Damian S.
 
Śledztwo trwało ponad 2 lata, a zaczęło się od aresztowania w 2018 roku w Starachowicach dwóch członków grupy - ale szajka została rozbita dopiero rok później, gdy prokuratura uzyskała świadka koronnego. Wtedy to udało się złapać Damiana S, który usłyszał aż 22 zarzuty - w tym nielegalnego posiadania broni i kierowania grupą przestępczą. - Proceder polegał na obrocie narkotykami – w tym sprowadzanymi z zagranicy, przetwarzaniu narkotyków oraz na ich uprawie – mówi prok. Daniel Prokopowicz, Prokuratura Okręgowa w Kielcach.
 
Grupa miała działać przez około 8 lat. Według szacunków śledczych przez ręce zatrzymanych przeszło ponad 100 kilogramów amfetaminy, ponad 100 tysięcy tabletek ekstazy i ćwierć tony marihuany -  o łącznej wartości większej niż 30 milionów złotych.

 

 

Kielce.TVP.pl


User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest


×
×
  • Create New...