Jump to content

UDERZENIE W NARKOTYKOWY BIZNES. POLICJANCI ZABEZPIECZYLI BLISKO 8 KG NARKOTYKÓW

   (0 reviews)

NoMercy
 Share

 Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina oraz ekstazy. Łącznie zabezpieczyli blisko 7,5 kg amfetaminy oraz ponad 280 g tabletek ekstazy. Mężczyzna trafił do policyjnego areszt. Dzisiaj (6.10.2021) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował bydgoszczanina na najbliższe trzy miesiące. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 29-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna wpadł w lesie, gdzie ukrywał amfetaminę i tabletki ekstazy. Policjanci zabezpieczyli blisko 8 kg narkotyków. Podejrzany powiązany jest ze środowiskiem pseudokibiców. Decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

j6.jpg

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców ustalili, że jeden z mieszkańców miasta zamieszany jest w proceder narkotykowy. Z ich wiedzy wynikało, że może posiadać zakazane środki psychotropowe. Trop doprowadził ich do 29-latka powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich.

W poniedziałek (4.10.2021) kryminalni przystąpili do działania i namierzyli podejrzewanego na ulicy Rynkowskiej w Bydgoszczy. Tam, w pobliżu strzelnicy garnizonowej, podjechał samochodem. Następnie szybko wbiegł w kompleks leśny, gdzie zaczął coś wyciągać z ziemi i chować do kieszeni dresu. W tym momencie policjanci przystąpili do zatrzymania. Zaskoczony widokiem funkcjonariuszy mężczyzna zaczął uciekać w kierunku ulicy Zaświat. W trakcie ucieczki wyrzucił z kieszeni pakunek. Chwilę później był już w rękach kryminalnych. Agresywny 29-latek został obezwładniony i zatrzymany.

Policjanci zabezpieczyli wyrzuconą przez niego owiniętą w folię bryłę jasnej substancji. Natomiast w miejscu, gdzie się pochylał nad ziemią, kryminalni znaleźli zakopane dwa plastikowe pojemniki wypełnione zbrylonymi substancjami owiniętymi przeźroczystą i czarną folią oraz słoik z żółtymi tabletkami. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina oraz ekstazy. Łącznie zabezpieczyli blisko 7,5 kg amfetaminy oraz ponad 280 g tabletek ekstazy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z bydgoskiego Śródmieścia. Ekspertyza laboratoryjna potwierdziła, że zabezpieczone substancje to zakazane środki psychotropowe. Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. 29-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt.

Dzisiaj (6.10.2021) sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował bydgoszczanina na najbliższe trzy miesiące. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za to przestępstwo do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Policja.pl

 Share


User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest

×
×
  • Create New...