Jump to content

UDERZENIE W NARKOTYKOWY BIZNES – PIĘĆ OSÓB ARESZTOWANYCH

   (0 reviews)

Policjanci kryminalni weszli na posesję jednego z mieszkańców powiatu legnickiego, gdzie w pomieszczeniu gospodarczym znajdował się sprzęt laboratoryjny, urządzenia, duże ilości zawiesin, cieczy, odczynników chemicznych oraz tabletek, z których pozyskuje się substancje psychotropowe. Wszystko wskazuje na to, że w pomieszczeniach prowadzona była produkcja metaamfetaminy.

 

 

 

Leszczyńscy policjanci zatrzymali w ostatnim czasie 6 osób powiązanych z przestępczością narkotykową. Łącznie zabezpieczono aż 25 kg nielegalnego towaru. Funkcjonariusze natrafili także na laboratorium, w którym jak wszystko wskazuje, prowadzona była produkcja metaamfetaminy. Pięciu zatrzymanych aresztowano na okres 3 miesięcy.

mk.jpg

W miniony weekend policjanci z Leszna wpadli na trop grupy zajmującej się przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu górowskiego, który posiadał blisko trzy kilogramy marihuany. Zabroniony susz miał w swoim samochodzie oraz w użytkowanych przez siebie pomieszczeniach. Narkotyki schowane były w piwnicy, pod łóżkiem oraz na szafie. Z ustaleń policjantów wynikało, że 34-latek zakupił część narkotyków na terenie powiatu legnickiego. 

Dlatego niemal jednocześnie policjanci kryminalni weszli na posesję jednego z mieszkańców powiatu legnickiego, gdzie w pomieszczeniu gospodarczym znajdował się sprzęt laboratoryjny, urządzenia, duże ilości zawiesin, cieczy, odczynników chemicznych oraz tabletek, z których pozyskuje się substancje psychotropowe. Wszystko wskazuje na to, że w pomieszczeniach prowadzona była produkcja metaamfetaminy. Policjanci na miejscu przeprowadzili wielogodzinne oględziny, w których udział wzięli biegli z dziedziny chemii z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

mk1.jpg

Na terenie posesji policjanci zatrzymali czterech mieszkańców powiatu legnickiego w wieku od 20 do 32 lat. Jeden z nich na widok policjantów próbował ukryć się w pobliskim zagajniku, jednak natychmiast został złapany. Okazało się, że miał przy sobie blisko kilogram metaamfetaminy oraz był poszukiwany listem gończym celem odbycia kary ponad 3 lat pozbawienia wolności za wcześniejszą działalność narkotykową.

W trakcie prowadzonego śledztwa niezbędne będzie przeprowadzenie badań zabezpieczonych substancji z udziałem biegłych, których wyniki mogą doprowadzić do rozszerzenia zarzutów podejrzanym o działalność produkcyjną substancji psychotropowych.

Obecnie wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. 1 września br. na wniosek legnickiej prokuratury Sąd Rejonowy w Legnicy aresztował czterech podejrzanych na okres 3 miesięcy, a piąty pozostaje pod policyjnym dozorem. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

mk3.jpg

To jednak nie jedyne zatrzymania osób związanych z procederem narkotykowym w ostatnich dniach. Praca leszczyńskich kryminalnych i śledczych doprowadziła także do aresztowania 47-latka z Leszna, który na terenie posesji w gminie Lipno posiadał ponad 20 kg zabronionych substancji, środków psychotropowych oraz prekusora BMK stanowiących półprodukty do syntetycznej produkcji amfetaminy.

Ponadto śledczy wyjaśniają także okoliczności znalezienia przez policjantów na terenie jednej z ogrodowych działek blisko półkilogramowej paczki amfetaminy. W tym samym czasie posiadanie niewielkich ilości narkotyków leszczyńscy policjanci ujawnili przy kilku młodych mieszkańcach regionu, na terenie Boszkowa, Leszna i Rydzyny. Najmłodszy z nich miał 15 lat.

 

 

Policja.pl


User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest

×
×
  • Create New...