Jump to content

SOSNOWIECCY POLICJANCI PRZEJĘLI NARKOTYKI O WARTOŚCI BLISKO PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH

   (0 reviews)

Policjanci już od jakiegoś czasu rozpracowywali grupę osób, która ich zdaniem mogła zajmować się wytwarzaniem i obrotem znacznymi ilościami różnego rodzaju narkotyków. Zabezpieczone środki to między innymi: ponad 5 kg MDMA, blisko 3 kg gotowej amfetaminy, 8 litrów płynnej amfetaminy, z której można by wytworzyć blisko 11 kg gotowego produktu, prawie 2 kg suszu marihuany oraz dopalacze. 

 

 

 

Blisko 20 kg różnego rodzaju narkotyków i składników do ich wytworzenia, a także narzędzia służące do ich produkcji zabezpieczyli sosnowieccy kryminalni podczas przeszukań pomieszczeń używanych przez trzech zatrzymanych mężczyzn. Amfetamina, MDMA, marihuana, tabletki i inne rodzaje narkotyków ukryte były na terenie kilku posesji. Sprawcom grozi 10 lat więzienia.

hh.jpg

Policjanci już od jakiegoś czasu rozpracowywali grupę osób, która ich zdaniem mogła zajmować się wytwarzaniem i obrotem znacznymi ilościami różnego rodzaju narkotyków.

hh1.jpg

We wtorek, 06.09.br., policjanci z wydziału kryminalnego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu i wywiadowcy sosnowieckiej komendy, wspierani przez przewodników z psami z Katowic i Bielska-Białej, wkroczyli równocześnie do wielu miejsc, w których mogły być przechowywane środki odurzające. Zatrzymali dwóch mieszkańców Sosnowca w wieku 32 i 33 lat oraz 33-letniego mieszkańca Czeladzi.
hh2.jpg

W zajmowanych przez nich mieszkaniach i pomieszczeniach na terenie kilku posesji w Sosnowcu i Czeladzi policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju narkotyki i półprodukty do ich wytwarzania o łącznej wartości rynkowej blisko pół miliona złotych.

hh3.jpg

Zabezpieczone środki to między innymi: ponad 5 kg MDMA, blisko 3 kg gotowej amfetaminy, 8 litrów płynnej amfetaminy, z której można by wytworzyć blisko 11 kg gotowego produktu, prawie 2 kg suszu marihuany oraz dopalacze. Znaleźli także narzędzia używane w przestępczym procederze. Śledczy zabezpieczyli również na poczet przyszłych kar gotówkę w łącznej kwocie ponad 54 tys. zł.

Wobec wszystkich trzech zatrzymanych zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi im 10 lat więzienia.

 

 

Policja.pl


User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest

×
×
  • Create New...