Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

  • The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!

Sign in to follow this  

Marek S. jako mały świadek koronny pogrążył krakowskie gangi. „W promocji” dostał karę dwóch i pół roku więzienia i zapłaci 3 mln zł

   (0 reviews)

NoMercy

Marka S. na rozprawę doprowadzili policjanci z bronią maszynową w kuloodpornych kamizelkach. Szczupły, wysoki mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzutów, czyli kierowania narkotykowym gangiem, udziału w grupie przestępczej i obrocie narkotykami, w tym 4 kg kokainy.  tych przestępstw mężczyzna osiągnął zysk 3 mln zł. Zgodził się na przepadek takiej kwoty.

 

 

 

Krakowski sąd skazał na dwa i pół roku więzienia Marka S., który poszedł na współpracę z prokuraturą i ujawnił szczegóły przemytu do Krakowa narkotyków z całej Europy. Dzięki skruszonemu przestępcy we wrześniu ub. w ramach tzw. konfiskaty rozszerzonej zajęto nielegalny majątek kiboli Cracovii na kwotę 12 mln zł.

5ff32b19bdb53_o,size,933x0,q,70,h,75579b

Marek S. to dziś jeden z najcenniejszych świadków prokuratury, który ma olbrzymią wiedzę o przemycie narkotyków z Belgii, Hiszpanii, Niemiec i Włoch. 37-latek opowiedział o 162 transportach marihuany o wadze 15 ton i wartości detalicznej nie mniejszej niż 440 mln zł. Przemyt odbywał się od 2011 r. do jesieni 2019 r.

 

Policja z bronią maszynową

Marka S. na rozprawę doprowadzili policjanci z bronią maszynową w kuloodpornych kamizelkach. Szczupły, wysoki mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzutów, czyli kierowania narkotykowym gangiem, udziału w grupie przestępczej i obrocie narkotykami, w tym 4 kg kokainy.

Z tych przestępstw mężczyzna osiągnął zysk 3 mln zł. Zgodził się na przepadek takiej kwoty.

Prokurator Piotr Stryszowski w mowie końcowej zauważył, że oskarżonemu groziło 15 lat więzienia, ale z uwagi na jego postawę procesową zachodzi ten szczególnym przypadek, w którym należy łagodniej potraktować Marka S.

- To dlatego, że ujawnił skalę przestępczego procederu oraz fakty nieznane organom ścigania. Sam też się obciążył zeznaniami

- mówił prokurator.

Dodał, że dzięki zeznaniom mężczyzny we wrześniu ub.r. udało się zabezpieczyć pochodzący z przestępstw majątek przestępców na kwotę 12 mln zł. To 14 działek, domów i apartamentów położonych w Kościelisku k. Zakopanego, Krakowie, Sosnowcu i Gorlicach. Zajęto też samochód marki BMW X5 o szacunkowej wartości 130 tys. zł. Pozyskano też od Marka S. wiedzę o trasach przerzutowych i sposobach transportowania narkotyków do Polski.

Wniosek o niską karę dla tego oskarżonego poparł adwokat mężczyzn m. Bartłomiej Babij. Sam oskarżony stwierdził, że żałuje swoich czynów.

- Nie powtórzyłbym tych przestępstw

- mówił.

 

Wpadka w Hiszpanii

Z komunikatu jaki we wrześniu ub.r. wystosowała Prokuratura Krajowa wynika, że z udziałem policjantów CBŚP i funkcjonariuszów Straży Granicznej, udało się zatrzymać członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej. Czynności zostały również przeprowadzone w Hiszpanii, gdzie we współpracy z tamtejszymi służbami dokonano zatrzymania trzech osób wchodzących w skład tej grupy przestępczej, w tym osobę kierującą gangiem na terenie Hiszpanii.

Zatrzymania na terenie Hiszpanii były przeprowadzone na podstawie europejskich nakazów aresztowania wydanych przez Sąd Okręgowy w Krakowie. Nadal trzy osoby poszukiwane są europejskimi nakazami aresztowania. Aktualnie w sprawie występuje 28 podejrzanych.

Wśród zatrzymanych jest również funkcjonariusz Policji, który usłyszał zarzut udziału w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej i przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez jednego z kierujących grupą przestępczą poprzez ujawnienie informacji objętych tajemnicą oraz utrudnienie postępowania karnego.

 

Wpadł i „Master”

Śledczy przypomnieli, że już wcześniej w czerwcu 2020 r. skierowali do sądu akty oskarżenia wobec 18 osób wchodzących w skład tej grupy przestępczej. Cztery osoby mają tam zarzuty kierowania międzynarodową zorganizowaną grupą przestępczą. Jedną z nich jest Paweł M. ps. „Master” - lider pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich.

Rozbicie struktur przestępczych było możliwe m.in. dzięki dopuszczeniu – dowodu z zeznań świadka koronnego. Przekazał informację na temat zasad organizowania nabyć marihuany, wykorzystywanych do tego celu firm transportowych i spedycyjnych, używanych w tym celu podrobionych pieczęci, miejsc załadunku, wyładunku, sposobu ukrywania narkotyków, czy zasad kontaktu telefonicznego w przypadku realizowanych transportów.

 

 

Krakow.NaszeMiasto.pl

Sign in to follow this  


User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest

Tags

Dopalamy.com


dopalacze sklepy, opinie o sklepach z dopalaczami, sklepy z dopalaczami, dopalacze sklepy internetowe, dopalacze sklep internetowy, dopalacze sklep, gdzie kupić dopalacze, research chemicals, research chemicals shop, research chemicals opinions, research chemicals reviews, buy research chemicals, buy research chemicals online, kopen research chemicals, winkel research chemicals, Meningen research chemicals, beoordelingen research chemicals, kaufen research chemicals, Geschäft research chemicals, Meinungen research chemicals, Bewertungen research chemicals, comprar research chemicals, tienda research chemicals, comentarios research chemicals, opiniones research chemicals, 3-CMC, 4-CMC, 4-CEC, 3-CEC, 4-MMC, 4-EMC, 4-MEC, 3-MMC, 3-MEC, alfa-PVP, alpha-PVP, α-PVP, HEX-EN, NEH, MDPHP, HEP, NEP, MDPEP, alfa-pihp, alpha-pihp, alfa-php, alpha-php, a-PVT, pentedron,

Main

helpful links


Chatbox Clubs Calendar Ranking

Important Links

Most Important Links


News Chat unban Rank Advertisement Hall of Fame

Staff Team

List With Staff Members


×
×
  • Create New...