Jump to content

Inicjatywa obywatelska 100 tys. podpisów. Rzecznik Praw Obywatelskich popiera Wolne Konopie i wytyka błędy Sądowi Najwyższemu!

   (0 reviews)

NoMercy
 Share

Bezpodstawne odrzucenie skargi świadczyło bowiem o co najmniej braku dobrej woli i poszanowania inicjatyw społecznych, a w najgorszym razie mogło wręcz wskazywać na forsowanie odgórnych decyzji politycznych. Pani Genowefa Glińska jest bowiem przedstawicielem Ministerstwa „Sprawiedliwości”, którego szefem jest Zbigniew Ziobro. 

 

 

 

Przypomnijmy – Nasza skarga na zablokowanie przez marszałek Elżbietę Witek Inicjatywy obywatelskiej Wolnych Konopi nie trafiła do rozpatrzenia przez sędziów Sądu Najwyższego przez indywidualną decyzję pani Genowefy Glińskiej z partyjnej komórki, jaką jest zespół ds. Korespondencji SN. Pani Genowefa uznała, że „wnioski i żądania wykraczają poza zakres uprawnień” instytucji, ale jej krzywdzące rozstrzygnięcie zostało zaskarżone przez prawnika Wolnych Konopi Steliosa Alewrasa. Pismo trafiło do Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Prawnicy RPO z wyraźnie odczuwalnym zdziwieniem zwrócili się do Sądu Najwyższego z pytaniem, dlaczego wniosek został odrzucony w sytuacji, gdy kompetencje instytucji w tym konkretnym zakresie dokładnie i jednoznacznie wskazują przepisy. Tym samym RPO udowodnił, że Zespół ds. Korespondencji SN wykazał się nieznajomością prawa!

images-480x270.jpeg

Nasza skarga do Sądu Najwyższego na zablokowanie przez marszałek Elżbietę Witek Inicjatywy obywatelskiej Wolnych Konopi nie trafiła do rozpatrzenia przez sędziów. Tak naprawdę nie wiadomo dlaczego, a co więcej: powodów nie widzi również Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, które zostało poproszone przez Wolne Konopie z mecenasem Steliosem Alewrasem na czele o interwencję w sprawie odmowy nadania sprawie biegu. Opinia RPO jest druzgocąca dla zespołu ds. Korespondencji SN, a zwłaszcza Genowefy Glińskiej, która wydała decyzję! Zacytujmy:

„Pragnę zwrócić się do Pani Kierownik z prośbą o przedstawienie Rzecznikowi wyjaśnień dotyczących powodów podjęcia wskazanej powyżej decyzji. Proszę w szczególności o wyjaśnienie, dlaczego odmowę nadania biegu uzasadniono stwierdzeniem braku uprawnienia Sądu Najwyższego do rozpoznania skargi, podczas gdy kompetencję taką przewiduje w sposób wyraźny przepis art. 6 ust. 5 ustawy z dnia 24 czerwca 1999 r. o wykonywaniu inicjatywy
ustawodawczej przez obywateli w związku z art. 1 pkt 5 ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o Sądzie Najwyższym” – napisał Mirosław Wróblewski, dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Mirosław Wróblewski ponadto podkreślił, że Wolne Konopie zostaną poinformowane zarówno o treści odpowiedzi Kierownik Zespołu ds. Korespondencji SN, a także wszelkich kolejnych działaniach biura RPO. Instytucja tym samym pokazała, że faktycznie stoi na straży praworządności i demokracji i wyraźnie sprzeciwia się upartyjnianiu niezwykle istotnego organu państwowego, jakim jest Sąd Najwyższy. Bezpodstawne odrzucenie skargi świadczyło bowiem o co najmniej braku dobrej woli i poszanowania inicjatyw społecznych, a w najgorszym razie mogło wręcz wskazywać na forsowanie odgórnych decyzji politycznych. Pani Genowefa Glińska jest bowiem przedstawicielem Ministerstwa „Sprawiedliwości”, którego szefem jest Zbigniew Ziobro. Jak już wcześniej zaznaczaliśmy, naszym zdaniem sekretariat Sądu Najwyższego został przejęty przez polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy „filtrują” korespondencję, jaka trafia na biurka sędziów. Z przykrością zauważamy, że to złamanie wszelkich procedur i zasad, co niestety wskazuje to na to, że w Polsce demokracja przestała obowiązywać.

Na szczęście jednak biuro Rzecznika Praw Obywatelskich tym razem stanęło na straży praworządności i nie dopuściło do bezpodstawnego odrzucenia skargi na opieszałość i – nie bójmy się tych słów – złą wolę Elżbiety Witek, która dopatrzyła się rzekomych uchybień w trakcie zbiórki 100 tys. podpisów pod inicjatywą o legalizację posiadania marihuany w celach rekreacyjnych w Polsce. Inicjując tę prostą akcję nawet nie podejrzewaliśmy, że zaangażuje się w nią Rzecznik Praw Obywatelskich i przyjdzie nam stoczyć boje z Sądem Najwyższym! Damy radę, jeszcze Polska nie zginęła. Zwalczymy szkodliwą ideologię Zjednoczonej Prawicy!

 

 

WolneKonopie.org

 Share


User Feedback

Recommended Comments

A czego można było się spodziewać.

Nawet jak by zebrali te 100 tyś podpisów i przeszło by to dalej to i tak by to w sejmie zablokowali.

To nie przejdzie zresztą pis już podjął się pewnych kroków i omawiali tylko 2 projekty z 3

Oczywiście przejdzie tylko to że rolnicy mogą sądzić przemyslówke do 0.3 thc i ten drugi że medyczna marihuana będzie mogła być wytearzana przez odpowiednie firmy i trafiać do aptek na receptę.

Tego trzeciego projektu ustawy o rekreacyjnym używaniu nawet nie brali pod uwagę 

Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...