Jump to content

GRZYBY HALUCYNOGENNE, MARIHUANA I KRZEWY KONOPI - 14 KILOGRAMÓW NARKOTYKÓW ZABEZPIECZONE PRZEZ POLICJANTÓW

   (0 reviews)

NoMercy
 Share

W mieszkaniu i na posesji mężczyzny kryminalni znaleźli ukryte narkotyki: grzyby halucynogenne i marihuana ukryte były w słoikach. Dodatkowo policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi składającą się łącznie z 65 krzewów. 27-latek usłyszał sześć zarzutów, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Dzięki intensywnej pracy kryminalnych ze Strzelec Krajeńskich możliwe było ustalenie i zatrzymanie 27-latka. Mężczyzna posiadał susz i rośliny, z których można było przygotować nawet 14 kilogramów narkotyków co daje nawet 14 tysięcy działek. Zabezpieczone grzyby halucynogenne, marihuana i krzewy konopi ukryte były między innymi w mieszkaniu i pomieszczeniu gospodarczym. Policjanci zabezpieczyli ponadto ponad 20 tysięcy złotych. O skali uprawy świadczy również fakt, że mężczyzna posiadał specjalne nawozy umożliwiające szybszy i większy wzrost nielegalnych roślin, które osiągały ponad dwa metry wysokości. 27-latek usłyszał sześć zarzutów, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

m8.jpg

Wysiłki policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich doprowadziły do wytypowania osoby, która mogła posiadać znaczne ilości narkotyków.

We wtorek /22 września/ intensywna praca  policjantów zaowocowała zatrzymaniem 27-letniego mieszkańca gminy Dobiegniew.

Informacje będące skutkiem wnikliwej pracy operacyjnej oraz jej dokładnej analizy okazały się precyzyjne. W mieszkaniu i na posesji mężczyzny kryminalni znaleźli ukryte narkotyki: grzyby halucynogenne i marihuana ukryte były w słoikach.

Dodatkowo policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi składającą się łącznie z 65 krzewów. O skali uprawy świadczy również fakt, że mężczyzna posiadał specjalne nawozy umożliwiające szybszy i większy wzrost nielegalnych roślin, które osiągały nawet ponad dwa metry wysokości.

m7.jpg

W sumie kryminalni zabezpieczyli około 14 kilogramów suszu i roślin, z których można przygotować nawet 14 tysięcy porcji narkotyków. Ponadto policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 20 tysięcy złotych.

Zatrzymany usłyszał  w sumie sześć zarzutów dotyczących przestępstw narkotykowych. Sprawa nie jest jeszcze zakończona, przed policjantami jeszcze wiele pracy. Sprawę prowadzą policjanci ze Strzelec Krajeńskich pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.

m90.jpg

art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2.Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust.1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

3.W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku

 

 

Policja.pl

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...