Jump to content

Armia USA ogłasza kliniczne testy tabletki przeciw starzeniu

   (0 reviews)

NoMercy
 Share

Amerykanie podkreślają, że tabletka nie będzie tworzyć nowych cech fizycznych w organizmie i chodzi tu po prostu o "zwiększenie określonych cech wydajności u żołnierza, które zazwyczaj obniżają się wraz z wiekiem". Rzecznik SOCOM-u dodaje, iż tabletka będzie dostępna także dla cywili.

 

 

 

 

Amerykańskie dowództwo operacji specjalnych (SOCOM) spodziewa się, iż już w 2022 r. rozpocznie kliniczne testy specjalnej tabletki, dzięki której amerykańscy żołnierze będą mogli dłużej cieszyć się lepszym zdrowiem podczas służby w tamtejszym wojsku.

gf4.jpg

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to tabletka "ma potencjał, aby autentycznie spowolnić starzenie i tym samym zapobiec występowaniu kontuzji, co byłoby prawdziwym przełomem", mówi Lisa Sanders, dyrektor działu naukowo-technologicznego w amerykańskim dowództwie operacji specjalnych.

Swoje trzy grosze dodaje też rzecznik prasowy SOCOM-u. Jak mówi, zakończono już badania dotyczące dawkowania i bezpieczeństwa leku, a teraz czas na sprawdzenie jego wydajności.

Amerykanie podkreślają, że tabletka nie będzie tworzyć nowych cech fizycznych w organizmie i chodzi tu po prostu o "zwiększenie określonych cech wydajności u żołnierza, które zazwyczaj obniżają się wraz z wiekiem". Rzecznik SOCOM-u dodaje, iż tabletka będzie dostępna także dla cywili, a wśród jej pozytywnych efektów ma być "zwiększona wydajność u człowieka, w tym lepsza wytrzymałość i szybsza rehabilitacja po odniesionej kontuzji".

Co ciekawe, armia USA wydała na ten cel "tylko" 2,8 mln dol od 2018 r. To niezbyt dużo w porównaniu do innych programów wojskowych Pentagonu liczonych często w dziesiątkach czy setkach mln dol. 

Amerykanom przy projekcie pomaga też specjalistyczna firma biotechnologiczna MetroBiotech i jak zauważa rzecznik SOCOM-u, mimo że dowództwo "trzyma się z daleka od inżynierii genetycznej", to widzi "ogromny komercyjny potencjał dla produktów, które pozwolą na unikanie kontuzji, spowolnią starzenie i usprawnią sen".

Trzymamy więc kciuki za udane testy, bo pewnie sporo osób chętnie dodałoby taką tabletkę do swojej codziennej diety.

 

 

KomputerSwiat.pl

 Share


User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest

×
×
  • Create New...