Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

  • The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!

Sign in to follow this  

Król dopalaczy oskarżony o zlecenie zabójstw: ministra, prokuratora i trojga policjantów

   (0 reviews)

NoMercy

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zarzuca mężczyźnie podżeganie do zabójstwa Zbigniewa Ziobry, a także prokuratora i policjantów, którzy rozpracowywali kierowany przez niego gang handlujący dopalaczami na ogromną skalę. „Królowi dopalaczy” grozi nawet dożywocie.

 

 

 

Zbigniew Ziobro miał zginąć od bomby, trucizny czy napromieniowania. Prokurator zaś być „odpalony”, zatruty dopalaczami lub zakażony HIV, a troje policjantów umrzeć tak, by wyglądało to naturalnie. O podżeganie do zabójstwa wspomnianych osób, wrocławskie „pezety” oskarżyły Jana S. nazywanego „królem dopalaczy”. Mężczyzna odpowie ponadto za próbę przekupienia strażnika więziennego i badającego go psychologa.

uid_49ed14a015909e665c64a3795ed597fa1592

To będzie z pewnością interesujący proces, gdyż rzadko się zdarza, aby przestępca zlecał zabójstwo czynnego polityka, w dodatku będącego jednocześnie ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym. A za nakłanianie do takiej zbrodni został m.in. oskarżony 29-letni Jan S.

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zarzuca mężczyźnie podżeganie do zabójstwa Zbigniewa Ziobry, a także prokuratora i policjantów, którzy rozpracowywali kierowany przez niego gang handlujący dopalaczami na ogromną skalę. „Królowi dopalaczy” grozi nawet dożywocie.

 

100 tys. za ministra
Według śledczych, Zbigniew Ziobro znalazł się na celowniku Jana S. jesienią 2018 r. Według „Rzeczpospolitej” (która w maju 2019 r. ujawniła informację o zleceniu na ministra) gangster przeczytał wywiad z politykiem, który zapowiedział ostrzejszą walkę z handlem dopalaczami w sieci. Po tej lekturze miał zaproponować swojemu podwładnemu 100 tys. zł. za zlikwidowanie Ziobry. Ponoć liczył, że w ten sposób odsunie zagrożenie dla swojego biznesu.

Jan S. wskazał „kilerowi” kilka sposobów na dokonanie zamachu. Miał sugerować np. podłożenie bomby pod samochodem polityka lub podanie mu trucizny. Jednym z jego pomysłów było napromieniowania ministra. W ostateczności był gotów zgodzić się nawet na śmiertelnie ranienie Ziobry nożem, tak by ten się wykrwawił na śmierć.

Tomasz N., któremu „król” zlecił zamach uznał prawdopodobnie, że nic dobrego z tego nie będzie. Tym bardziej, że kilka miesięcy wcześniej, boss miał dla niego równie poważne zlecenia.

uid_53b31497d5a360476eedf936758117cc1592

 

Śmiertelni wrogowie
Głównym wrogiem 29-letniego „króla dopalaczy” miał być śledczy z Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Północ, który prowadzi śledztwo w sprawie imperium Jana S. Już w lipcu 2018 r., boss miał namawiać podwładnego do „załatwienia proroka”.

Miał oczywiście kilka wskazówek dla kilera. Sugerował „odpalenie” O., doprowadzanie go do zawału serca lub zapaści krążeniowej za pomocą leków lub dopalaczy, czy wreszcie zakażenie prokuratora wirusem HIV. Zlecenie wycenił na 100 tys. zł. Jednocześnie namawiał N. do akcji mającej zdyskredytować śledczego np. przez sprokurowanie filmów pornograficznych z udziałem prokuratora czy scen zażywania narkotyków.

uid_bd9a17ea44eb170d80a983661778b7d71592
Śledczy z wrocławskich „pezetów” mają także dowody wskazujące, że Jan S. chciał się pozbyć także trojga policjantów z wydziału antynarkotykowego KSP. Zdobył dane adresowe i telefony funkcjonariuszy, którzy rozpracowywali jego bandę. I 22 października 2018 r. miał namawiać Tomasza N. do zamordowania tych policjantów. Tym razem jednak ponoć chciał, aby ich śmierć nie była zbyt oczywista. Jan S., miał bowiem radzić, aby podrzucić ofiarom środki powodujące zawał serca i zapaść krążeniową.

Jednocześnie gangster miał namawiać podwładnego, aby przeciwko funkcjonariuszom rozpocząć kampanię nękania, m.in. w podobny sposób jak to zaplanował dla prokuratora.

Na szczęście do realizacji zamierzeń S. nie doszło, bo niedoszły kiler zgłosił się do śledczych i przekazując zapisane zrzuty z szyfrowanego komunikatora, którego używał do kontaktów z szefem.

uid_b208ab23c1ad7f334c4aebdc935845301592

Nowe zarzuty już za kratami
Jan S. ukrywał się przez kilkanaście miesięcy, ściągany dwoma lista gończymi, dwoma europejskimi nakazami aresztowania i tzw. czerwoną nota Interpolu. Został zatrzymany w podwarszawskim Milanówku.

Niedługo po tym jak znalazł się w areszcie miał zaproponować jednemu z funkcjonariuszy służby więziennej 20 tys. zł za dostarczenie do celi telefonu komórkowego. Strażnik jednak o wszystkim zawiadomił przełożonych, a Janowi S. doszedł kolejny zarzut.

uid_657c8b823b6e9a640a7884fd6bfb57c01592
„Król” jednak nie dawał za wygraną. Najwyraźniej nie przejął się nieudaną próbą skorumpowania strażnika. W czasie pobytu w areszcie na warszawskiej Białołęce zaproponował łapówkę psychologowi więziennemu. Chciał, aby ten doprowadził do skierowania aresztanta do psychiatry, umieszczeniu w szpitalu psychiatrycznym, a finalnie do uznania za niepoczytalnego.

To ostatni z zarzutów z aktu oskarżenia autorstwa wrocławskich „pezetów”.

uid_c6bd66ddb7033e5108a982906d818ea91592

Miliony w cieniu śmierci
Postępowanie w sprawie gangu Jana S. wszczęto po tym, jak w drugiej połowie 2017 r., Warszawie znaleziono ciało 16-latka, który śmiertelnie zatruł się dopalaczami zawierającymi niebezpieczny fentanyl. Substancja ta, stukrotnie silniejsza od morfiny, uważana jest za najbardziej niebezpieczny narkotyk na świecie. W USA, z powodu przedawkowania fentanylu umiera codziennie ponad 100 osób. Za sprawą dopalaczy ze sklepów grupy „króla” zmarło co najmniej kilka ofiar.

W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ Jan S. usłyszał wcześniej zarzuty „kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się handlem dopalaczami i narkotykami oraz ich przemytem, prania brudnych pieniędzy, a także narażenia ponad 16 tys. osób na niebezpieczeństwo utraty życia poprzez wprowadzenie do obrotu szczególnie toksycznych dopalaczy”. Gang sprowadził do Polski co najmniej 800 kg prekursorów dopalaczy.

Grupa Jana S. działała co najmniej od 2015 r., oferując dopalacze w sklepach internetowych. Jeden z nich działał jeszcze kilak dni temu, mimo zamknięcia najważniejszych osób w grupie. O skali działalności gangu świadczy fakt, że jeden z dwóch sklepów bandy, dał w ciągu 14 miesięcy przychód w wysokości prawie 17 mln zł.

 

 

TVP.info

Sign in to follow this  


User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest

Tags

Dopalamy.com


dopalacze sklepy, opinie o sklepach z dopalaczami, sklepy z dopalaczami, dopalacze sklepy internetowe, dopalacze sklep internetowy, dopalacze sklep, gdzie kupić dopalacze, research chemicals, research chemicals shop, research chemicals opinions, research chemicals reviews, buy research chemicals, buy research chemicals online, kopen research chemicals, winkel research chemicals, Meningen research chemicals, beoordelingen research chemicals, kaufen research chemicals, Geschäft research chemicals, Meinungen research chemicals, Bewertungen research chemicals, comprar research chemicals, tienda research chemicals, comentarios research chemicals, opiniones research chemicals, 3-CMC, 4-CMC, 4-CEC, 3-CEC, 4-MMC, 4-EMC, 4-MEC, 3-MMC, 3-MEC, alfa-PVP, alpha-PVP, α-PVP, HEX-EN, NEH, MDPHP, HEP, NEP, MDPEP, alfa-pihp, alpha-pihp, alfa-php, alpha-php, a-PVT, pentedron,

Main

helpful links


Chatbox Clubs Calendar Ranking

Important Links

Most Important Links


News Chat unban Rank Advertisement Hall of Fame

Staff Team

List With Staff Members


×
×
  • Create New...