Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

  • The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!


Sign in to follow this  

Jaworski oskarża prokuraturę, że nic nie robi z dopalaczami

   (0 reviews)

Guest

- Od kilku tygodni staramy się zmusić prokuraturę, żeby zlikwidowała dopalacze. Nie zrobili w tej sprawie nic - takie m.in. zarzuty padły pod adresem Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszowa ze strony Kazimierza Jaworskiego podczas dzisiejszej konferencji. Senator zaprosił na nią 19-latka, aby opowiedział o konsekwencjach zażywania dopalaczy. - Po kolegach od razu widać, że chodzą otępiali, nie mają motywacji, żeby wstać - mówił chłopak.

Senator Kazimierz Jaworski, jedynka z podkarpackiej listy Polska Razem, zorganizował dziś w południe konferencję. Jak sam wielokrotnie podkreślił, nie należy jej wiązać z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Tym razem senator zarzuca Prokuraturze Rejonowej dla Miasta Rzeszowa, do której zresztą w tej sprawie wysłał pismo, że nie zajęła się likwidacją handlu dopalaczami. Przypomniał, że w Rzeszowie nadal działają dwa punkty, w których są one sprzedawane.

"Otrzymaliśmy najpierw arogancką wypowiedź, że prokuratura nie będzie uczestniczyć w kampanii wyborczej, a teraz wręcz drwiące pismo, w którym prokuratura deklaruje: robimy, co nam się podoba i nic nikomu do tego" - czytamy w piśmie przekazanym "Wyborczej" od Jaworskiego podczas spotkania.

Według niego prokuratura nie podejmuje działań "niezbędnych dla natychmiastowego zażegnania niebezpieczeństw", dlatego należy uznać, że "przyczynia się w ten sposób do jego trwania".

Na dowód, że do sprawy poważnie podchodzi, Jaworski zaprosił na konferencję Filipa Bartmana, 19-latka, który opowiedział o problemie dopalaczy wśród rówieśników.

- Wśród znajomych mam wielu, którzy próbowali i różnie się to kończyło. Znam przypadki targnięcia się na własne życie. I niestety często były one skuteczne. Jeden ze znajomych dał się skusić i dostał ataku serca. Koledzy rzucili się mu na pomoc. Udało się go uratować, ale trauma pozostanie do końca życia. Takie specyfiki jak "amulet", "talizman" czy "cząstka boga", czyli te najpopularniejsze, one niszczą nie tyle fizycznie co psychicznie. Po kolegach od razu widać, że chodzą otępiali, nie mają motywacji, żeby wstać - opowiadał 19-latek.

- Mamy posłów, mamy senatorów, sądy, prokuratorów, a jednak dalej się to sprzedaje. Mam żal i złość, że niby dopalacze są nielegalne, a jednak dalej widzę je u znajomych. Gdyby ta walka była skuteczna, zeszła do podziemia, żeby ludzie zaczęli się obawiać, że za zakup będzie ich ścigać policja, to może młodzi by się zniechęcili - dodawał Bartman.

Senator obiecał 19-latkowi, że się sprawą zajmie.

- Ten wyrzut Filipa jest skierowany do nas dorosłych, do parlamentarzystów i funkcjonariuszy prawa. Dużo się mówi, a niewiele robi. Ten wyrzut nas mobilizuje. To głos człowieka ze środowiska. Filip na pewno nie będzie podejrzewany o kampanię wyborczą, tak jak ja. Prokuratura twierdzi, że podejmuje stosowne działania w ramach obowiązującego porządku prawnego. Co to za działania skoro młodzież nadal jest atakowana propozycją legalnego sprzedawania trucizny - mówił Jaworski.

Senator podkreślił, że należy zakończyć wymienianie się grzecznymi pismami i zacząć działać. Zauważył również, że "prokuratorom należy odebrać szczególne przywileje emerytalne, którymi się cieszą. Instytucja, która działa tak źle, jak prokuratura, po prostu na nie nie zasługuje".

- Filip, ja ci obiecuję, że nie poprzestaniemy na wymianie pism z instytucjami państwowymi. Apeluję do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, żeby zbadał, jakie są przyczyny bezczynności i postawy prokuratury rejonowej. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, że ich dzieci są zagrożone na co dzień dopalaczami - dodaje Jaworski.

Po raz kolejny dostaje wspaniały przykład na to jak działa w Polsce działa polityka. Problem pojawia się na chwilę przed wyborami i magicznie znika po nich tylko po to aby znowu pojawić się przy okazji kolejnych wyborów. Na szczęście senator Jaworski jest graczem na tyle małego kalibru że nawet prokuratura mówi mu "precz", co uspokaja - Bo przecież wszyscy chyba dalej pamiętamy co stało się za sprawą pamiętnej kampanii wyborczej z 2010 roku?

Zapraszam do komentowania.

gazeta.pl

Sign in to follow this  


User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest

Tags

Dopalamy.com


dopalacze sklepy, opinie o sklepach z dopalaczami, sklepy z dopalaczami, dopalacze sklepy internetowe, dopalacze sklep internetowy, dopalacze sklep, gdzie kupić dopalacze, research chemicals, research chemicals shop, research chemicals opinions, research chemicals reviews, buy research chemicals, buy research chemicals online, kopen research chemicals, winkel research chemicals, Meningen research chemicals, beoordelingen research chemicals, kaufen research chemicals, Geschäft research chemicals, Meinungen research chemicals, Bewertungen research chemicals, comprar research chemicals, tienda research chemicals, comentarios research chemicals, opiniones research chemicals, 3-CMC, 4-CMC, 4-CEC, 3-CEC, 4-MMC, 4-EMC, 4-MEC, 3-MMC, 3-MEC, alfa-PVP, alpha-PVP, α-PVP, HEX-EN, NEH, MDPHP, HEP, NEP, MDPEP, alfa-pihp, alpha-pihp, alfa-php, alpha-php, a-PVT, pentedron,

Main

helpful links


Chatbox Clubs Calendar Ranking

Important Links

Most Important Links


News Chat unban Rank Advertisement Hall of Fame

Staff Team

List With Staff Members


×
×
  • Create New...