Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

  • The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!

Sign in to follow this  

Ich klienci nie żyją. Dilerzy dopalaczy z Łodzi oskarżeni o serię zgonów

   (0 reviews)

NoMercy

Oskarżonych jest czterech mężczyzn. Ciążą na nich zarzuty posiadania i handlu dopalaczami oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Handlarze mieli ze sobą współpracować. W ich asortymencie miały być m.in.: 3-CMC, 4-CMC, 3-MMC, hexen. W tej sprawie toczy się również proces przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie oskarżonymi są ich rzekomi partnerzy. 

 

 

Latem 2018 r. w ciągu zaledwie tygodnia zmarło 10 osób zatrutych dopalaczami. W Sądzie Okręgowym w Łodzi rozpoczął się proces w sprawie dilerów, którzy sprzedali niektórym z nich towar.

yi.jpg

Latem 2018 r. media w całym kraju informowały o kolejnych zgonach osób zażywających dopalacze. Ludzie coraz częściej umierali, zwłaszcza w województwie łódzkim, gdzie na przełomie lipca i sierpnia w przeciągu zaledwie tygodnia zmarło 10 osób. 

Po tych wydarzeniach zatrzymano kilkanaście osób, a Prokuratura Krajowa przygotowała akt oskarżenia przeciwko 12 osobom. Dwa lata później w gmachu Sądu Okręgowego w Łodzi ważą się losy czterech z nich. Proces w tej sprawie rozpoczął się 20 lipca. 

 

Zarzuty dla handlarzy dopalaczami

Oskarżonych jest czterech mężczyzn. Ciążą na nich zarzuty posiadania i handlu dopalaczami oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. To nie wszystko. 

Damiana N. obarczono śmiercią dwóch osób, które zmarły 23 lipca, i jednej 24 lipca. Dwóch mężczyzn i kobieta mieli zażyć towar kupiony u N. 

Towar Patryka K. miał według prokuratury poskutkować śmiercią jednego mężczyzny. 

Handlarze mieli ze sobą współpracować. W ich asortymencie miały być m.in.: 3-CMC, 4-CMC,3-MMC, hexen. W tej sprawie toczy się również proces przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie oskarżonymi są ich rzekomi partnerzy. 

 

"Naprawiam życie moim klientom"

Na sali rozpraw Rafał N. nie przyznał się do winy. Odmówił składania wyjaśnień i oznajmił, że będzie odpowiadał tylko na pytanie obrońcy. Równie milczący był w prokuraturze. W protokole z przesłuchania zanotowano dosłownie kilka zdań, m.in. "Naprawiam życie moim klientom". Łukasz P. przyznaje się do sprzedaży i posiadania, zaprzecza, by przyczynił się do śmierci.

Nie ukrywa, że handlował. Tłumaczy, że nie był najbardziej rozchwytywanym dilerem, bo obsługiwał tylko do godz. 22. - Nie wnikam, co ludzie z tym robią. Uważam, że moje dopalacze są bezpieczne. Sam ich używam. Nikt mi się nie skarżył - mówił w prokuraturze. 

 

Sam wylądował w szpitalu

Patryk K. przyznaje się do winy. Przed sądem nie składa wyjaśnień, ale sąd odczytuje, co powiedział w prokuraturze. Ma dzieci, ale zaznacza, że dopalacze zawsze trzymał w bezpiecznym miejscu. Do handlu zmusiła go sytuacja ekonomiczna. Któregoś razu towar kupił w internecie. Był opisany jako "produkt do badań chemicznych". - Jedną sztukę spróbowałem i wylądowałem w szpitalu - mówił. Pogotowie wezwała partnerka, bo K. miał mieć problemy z oddychaniem, ciemną twarz, sine wargi. Po pięciu dniach opuścił szpital na własne żądanie. 

Drugą działkę sprzedał klientowi z internetu. Trzecią zutylizował. 

Przekonuje, że mężczyzna, któremu sprzedał dopalacz, był bardzo zdenerwowany. A gdy odbierał od niego zamówienie, miał ze sobą także inne dopalacze. To o jego śmierć obwiniony jest handlarz. 

Damian N. przyznał się do posiadania i handlu, ale stanowczo sprzeciwia się, aby przyczynił się do czyjegoś zgonu. Nie chciał składać wyjaśnień ani odpowiadać na pytanie pytania kogokolwiek poza obrońcą. W prokuraturze wyjaśnił, że substancje kupował przez ogłoszenia zamieszczane w internecie. Po towar z dostawcą umawiał się np. w McDonaldzie przy autostradzie A1. 

Prokuratura zabezpieczyła telefon, którego używał do kontaktu z klientami i innymi handlarzami. Zapytany o listę kontaktów, opowiada - choć bez nazwisk - o swoich klientach: parze, która w środku nocy szła po towar spod stadionu Widzewa na ulicę Łagiewnicką, o mężczyźnie, który chciał płacić sprzętami z własnego domu, o tym, jak umówił się z klientką pod szpitalem i ku jego zdziwieniu z budynku wyszła kobieta w białym kitlu, najwyraźniej pracowniczka służby zdrowia. 

- Chciała potem kupić znacznie więcej, ale bałem się z nią spotykać - powiedział.  

Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.

 

 

Lodz.Wyborcza.pl

Sign in to follow this  


User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest

Tags

Dopalamy.com


dopalacze sklepy, opinie o sklepach z dopalaczami, sklepy z dopalaczami, dopalacze sklepy internetowe, dopalacze sklep internetowy, dopalacze sklep, gdzie kupić dopalacze, research chemicals, research chemicals shop, research chemicals opinions, research chemicals reviews, buy research chemicals, buy research chemicals online, kopen research chemicals, winkel research chemicals, Meningen research chemicals, beoordelingen research chemicals, kaufen research chemicals, Geschäft research chemicals, Meinungen research chemicals, Bewertungen research chemicals, comprar research chemicals, tienda research chemicals, comentarios research chemicals, opiniones research chemicals, 3-CMC, 4-CMC, 4-CEC, 3-CEC, 4-MMC, 4-EMC, 4-MEC, 3-MMC, 3-MEC, alfa-PVP, alpha-PVP, α-PVP, HEX-EN, NEH, MDPHP, HEP, NEP, MDPEP, alfa-pihp, alpha-pihp, alfa-php, alpha-php, a-PVT, pentedron,

Main

helpful links


Chatbox Clubs Calendar Ranking

Important Links

Most Important Links


News Chat unban Rank Advertisement Hall of Fame

Staff Team

List With Staff Members


×
×
  • Create New...