Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

  • The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!

Sign in to follow this  

Handlowali dopalaczami w Częstochowie, trafią przed sąd. Klienci tracili przytomność, mieli próby samobójcze, wielu trafiło do szpitala

   (0 reviews)

NoMercy

Pod koniec 2013 r. Szymon K. uruchomił w Częstochowie przy al. Kościuszki sklep z artykułami chemicznymi. Po nawiązaniu na wiosnę 2014 roku kontaktu z prowadzącym internetowy sklep z dopalaczami Bartoszem Ś. i uzyskaniu dostępu do hurtowych ilości substancji potrzebnych do wytworzenia gotowych dopalaczy, postanowił w tym miejscu zorganizować sprzedaż właśnie takiego asortymentu.

 

 

 

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie dwa akty oskarżenia przeciwko 13 osobom, dotyczące wprowadzania do obrotu dopalaczy. Przed sądem będą odpowiadać członkowie dwóch grup przestępczych, którzy handlowali nielegalnymi substancjami w Częstochowie i regionie.

yh.jpg

Handel dopalaczami w Częstochowie. Pierwszą grupą przestępczą rządził częstochowianin

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, pierwszy akt oskarżenia, obejmujący 9 osób, dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, założonej i kierowanej przez mieszkańca Częstochowy Szymona K.

- W toku śledztwa ustalono, że od 2013 roku Szymon K. (wówczas 21-letni) miał kontakt z substancjami psychoaktywnymi tzw. dopalaczami. Początkowo nabywał je i sam zażywał, lub dzielił się nimi ze znajomymi, ale z biegiem czasu zaczął je również sprzedawać. Najpierw robił to działając „na ulicy” w sposób zbliżony do dilerów narkotykowych, ale działalność ta ewoluowała i rozrastała się - mówi Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Pod koniec 2013 r. Szymon K. uruchomił w Częstochowie przy al. Kościuszki sklep z artykułami chemicznymi. Po nawiązaniu na wiosnę 2014 roku kontaktu z prowadzącym internetowy sklep z dopalaczami Bartoszem Ś. i uzyskaniu dostępu do hurtowych ilości substancji potrzebnych do wytworzenia gotowych dopalaczy, postanowił w tym miejscu zorganizować sprzedaż właśnie takiego asortymentu.

- Do przestępczej działalności Szymon K. zwerbował szereg osób, których zadaniem była sprzedaż, wyrób i dostarczanie środków psychoaktywnych. Po kilku miesiącach kierujący grupą przeniósł sklep do lokalu w alejach NMP, gdzie działał do lipca 2015 roku. Działalność przestępcza była przez cały czas kamuflowana, gdyż Szymon K. pozorował, że w sklepach odbywała się jedynie sprzedaż pozostających na widoku produktów chemii gospodarstwa domowego i gier komputerowych - relacjonuje rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury.

 

Dopalacze dostępne w sklepie z "upominkami"

Drugi akt oskarżenia, obejmujący 4 osoby, dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, założonej i kierowanej przez mieszkańca Łodzi Michała Z. Jak ustalili śledczy, Michał Z. w okresie od stycznia do grudnia 2015 roku prowadził w Częstochowie sklep pod nazwą „Upominki”, w którym pod pozorem zwykłej działalności handlowej sprzedawano dopalacze. Sklep ten mieścił się kolejno w lokalach przy ul. Jasnogórskiej, al. Wolności, al. Armii Krajowej i al. Kościuszki.

Kolejny członek tej grupy 28-letni Kamil Nowak (s. Andrzeja i Renaty, zam. ostatnio w Częstochowie przy ul. Bardowskiego) nadal ukrywa się przed organami ścigania. W związku z tym prokurator zarządził poszukiwania podejrzanego listem gończym.

Z przeprowadzonych przez biegłych badań wynika, że środki sprzedawane w sklepach, prowadzonych przez ww. grupy przestępcze, zawierały w składzie toksyczne i szkodliwe dla zdrowia konsumentów substancje. Zarówno chroniczne zażywanie tych substancji, jak i jednorazowe ich przyjęcie, może być niebezpieczne dla zdrowia i życia, albowiem powodują poważne zaburzenia o charakterze neurologicznym i kardiologicznym, ale nie można też pominąć ryzyka zatrucia (w tym śmiertelnego) oraz uzależnienia fizycznego i psychicznego.

- Przesłuchani nabywcy dopalaczy zeznali, że zażywanie tych środków miało negatywny wpływ na ich życie, a jako przykłady podawali nagłe utraty przytomności, bóle różnych części ciała, próby samobójcze, ataki agresji, zaburzenia świadomości, pogorszenie relacji interpersonalnych i uzależnienie. Wiele razy na skutek wprowadzenia do organizmu substancji sprzedanych im w tych sklepach wymagali pilnej pomocy medycznej, a nawet hospitalizacji - mówi prokurator Tomasz Ozimek.

Prokurator przedstawił oskarżonym zarzuty popełnienia przestępstwa udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, poprzez wprowadzanie do obrotu substancji szkodliwych dla zdrowia w postaci dopalaczy. W akcie oskarżenia prokurator uznał jednocześnie, że wprowadzając do obrotu dopalacze, oskarżeni uczynili sobie z tego stałe źródło dochodu, co skutkuje surowszą odpowiedzialnością karną.

Przestępstwo sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, poprzez wprowadzanie do obrotu substancji szkodliwych dla zdrowia, jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie przestępczej jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W wypadku założenia lub kierowania taką grupą zagrożenie wynosi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

DziennikZachodni.pl

Sign in to follow this  


User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest

Tags

Dopalamy.com


dopalacze sklepy, opinie o sklepach z dopalaczami, sklepy z dopalaczami, dopalacze sklepy internetowe, dopalacze sklep internetowy, dopalacze sklep, gdzie kupić dopalacze, research chemicals, research chemicals shop, research chemicals opinions, research chemicals reviews, buy research chemicals, buy research chemicals online, kopen research chemicals, winkel research chemicals, Meningen research chemicals, beoordelingen research chemicals, kaufen research chemicals, Geschäft research chemicals, Meinungen research chemicals, Bewertungen research chemicals, comprar research chemicals, tienda research chemicals, comentarios research chemicals, opiniones research chemicals, 3-CMC, 4-CMC, 4-CEC, 3-CEC, 4-MMC, 4-EMC, 4-MEC, 3-MMC, 3-MEC, alfa-PVP, alpha-PVP, α-PVP, HEX-EN, NEH, MDPHP, HEP, NEP, MDPEP, alfa-pihp, alpha-pihp, alfa-php, alpha-php, a-PVT, pentedron,

Main

helpful links


Chatbox Clubs Calendar Ranking

Important Links

Most Important Links


News Chat unban Rank Advertisement Hall of Fame

Staff Team

List With Staff Members


×
×
  • Create New...