Jump to content

Gang handlował dopalaczami w sieci i wyprał miliony w kantorze. Jest akt oskarżenia

   (0 reviews)

Pieniądze za towar wpływały na rachunki bankowe założone przez członków grupy na „słupy”. Nielegalny biznes przyniósł przestępcom duże zyski. Z ustaleń prokuratury wynika, że gang sprzedał dopalacze o wartości 10 mln zł. Pieniądze za towar wpływały na rachunki bankowe założone przez członków grupy na „słupy”. Nielegalny biznes przyniósł przestępcom duże zyski. Z ustaleń prokuratury wynika, że gang sprzedał dopalacze o wartości 10 mln zł.

 

 

 

Prawie 900 stron liczy akt oskarżenia przeciwko handlarzom dopalaczami, który zachodniopomorskie „pezety”, skierowały do sądu. Gang sprzedawał „nowe narkotyki” przez kilka sklepów internetowych, a klienci mogli odbierać towar w paczkomatach. Według śledczych, oskarżeni sprzedali dopalacze o wartości 10 mln zł.

jk0.jpg

Śledczy z zachodniopomorskich „pezetów” ustalili, że po zażyciu dopalaczy sprzedawanych przez gang zmarły dwie osoby. Jedna w Szczecinie, a druga w Radzyniu Podlaskim.

Sprawa ma swój początek w czerwcu 2018 r., kiedy to w Trzebiatowie (woj. zachodniopomorskie) doszło do serii zatruć młodych ludzi dopalaczami. W ciągu dwóch dni, do szpitali trafiło 17 osób w wieku od 14 do 30 lat. Część z nich była w ciężkim stanie.

Okazało się, że wszyscy kupili dopalacze od tego samego dilera – 18-letniego Aleksandra N. Ten zaś kupował „towar” w sklepie internetowym, założonym przez gang, którego członkowie, właśnie zostali oskarżeni przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. W grudniu ubiegło roku, diler został prawomocnie skazany na 5 lat więzienia.

 

Sprzedali dopalacze za 10 mln zł
Gangsterzy rozkręcili biznes w 2017 r. Sprowadzali dopalacze z laboratoriów w Azji lub Holandii. Sprzedawali je za pośrednictwem strony internetowej Pasjonat.cc, a po jej zamknięciu przez strony: Rcmonster.shop, Rcmonster.io oraz Rostlab.fun. Dla bezpieczeństwa własnego oraz klientów, zamówienia musiały być opłacane w kryptowalucie.

Ha
ndlarze cieszyli się dobrą opinią klientów, ponieważ bardzo szybko wysyłali pakiety z substancjami odurzającymi. Można je było odebrać z paczkomatów. Najwięcej klientów przestępcy mieli w Szczecinie, Trzebiatowie, Kielcach, Łodzi oraz Bydgoszczy. Podczas śledztwa przejęto ponad 350 przesyłek z substancjami odurzającymi. Odkryto także jeden z magazynów grupy, w którym ukryto 121 kg różnorakich dopalaczy.

Pieniądze za towar wpływały na rachunki bankowe założone przez członków grupy na „słupy”. Nielegalny biznes przyniósł przestępcom duże zyski. Z ustaleń prokuratury wynika, że gang sprzedał dopalacze o wartości 10 mln zł.

 

Wyprali miliony w kantorze
Grupa miała bardzo dobrą „pralnie pieniędzy”. Gangsterzy nakłonili do współpracy Arkadiusza K., prowadzącego w Łodzi kantor wymiany walut. Przestępcy przelewali mu kryptowaluty, a on wymieniał je na złotówki i tak „wyczyszczone” oddawał swoim klientom, po potrąceniu stosownej prowizji. Kantorowiec usłyszał zarzuty wyprania 10 mln zł i trafił do aresztu.

Śledczym udało się zabezpieczyć między innymi dwa miliony złotych w gotówce, luksusowe auto marki Aston Martin oraz zegarki warte po kilkadziesiąt tysięcy złotych każdy.

Zachodniopomorskie „pezety” oskarżyły „na razie” 16 członków opisywanej ekipy. Handlarze odpowiedzą przed sądem między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz prania brudnych pieniędzy. Akt oskarżenia liczyokoło 900 stron, więc odczytanie go przed sądem, zajmie wiele godzin.

Prokuratura i policjanci z komendy wojewódzkiej w Szczecinie, wciąż prowadzą postępowanie przeciwko 8 osobom, z których połowa jest poszukiwana listami gończymi oraz europejskimi nakazami aresztowania.

 

 

TVP.info

Edited by NoMercy


User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest

×
×
  • Create New...