Jump to content

Arek chciał wysadzić auto u Rydzyka. "Chciał się pozbyć diabłów"

   (0 reviews)

Pobudzony Arkadiusz wsiadł do swojego citroena C3 i pojechał do Torunia. Czekał przed bramą rozgłośni Radia Maryja aż się otworzy, kiedy ktoś będzie stamtąd wyjeżdżał. Wtedy pędem ruszył do środka. Zostawił auto, wszedł do budynku, ale szybko wrócił. Oblał swój samochód benzyną i podpalił. 

 

 

 

 

Na początku wyglądało to na zamach terrorystyczny. Arkadiusz O. (37 l.) podstępem wjechał na teren Radia Maryja w Toruniu, oblał benzyną swój samochód i podpalił. Na szczęście ochrona szybko ugasiła ogień i auto nie wybuchło. Mężczyzna został zatrzymany. Okazuje się, że przyjechał do rozgłośni po… pomoc. Chciał się pozbyć diabłów, które miały go nękać.

 

gf-X34i-Uwh9-yJna_podpalil-samochod-pod-

Arkadiusz O. mieszka w Malborku (woj. pomorskie) z żoną i dwójką dzieci. Kilka dni temu zaczął mówić, że widzi diabły. Powtarzał, że są wszędzie i jest śledzony. Przerażona małżonka wyrzuciła go z domu. Mężczyzna pojechał do swoich rodziców pod Grudziądzem (woj. kujawsko-pomorskie). - Nam też skarżył się na szatany. Mamy ogromny problem z synem. Od ponad 10 lat bierze dopalacze. Nie chce zgodzić się na leczenie - mówi nam jego matka.

Pobudzony Arkadiusz wsiadł do swojego citroena C3 i pojechał do Torunia. Czekał przed bramą rozgłośni Radia Maryja aż się otworzy, kiedy ktoś będzie stamtąd wyjeżdżał. Wtedy pędem ruszył do środka. Zostawił auto, wszedł do budynku, ale szybko wrócił. Oblał swój samochód benzyną i podpalił. Po chwili został zatrzymany przez policjanta po służbie.

- On do o. Tadeusza Rydzyka przyjechał po pomoc - przekonuje matka Arkadiusza O. - Policjanci przeprowadzili rewizję w naszym domu i w mieszkaniu synowej. Szukali bomby - dodaje.

37-latek został przesłuchany w prokuraturze. Odmówił składania wyjaśnień. Śledczy postawili mu cztery zarzuty: jazdy pod wpływem narkotyków, naruszenie miru domowego, kradzieży dowodu osobistego i sprowadzenie pożaru.

Grozi mu za to do 10 lat więzienia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. - Może wreszcie trafi coś do jego głowy i przestanie brać narkotyki - wzdycha matka. 

 

 

SE.pl


User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest

×
×
  • Create New...