Jump to content

Welcome to Dopalamy.com!

You are currently viewing the forum as a guest, you do not have access to the full forum manual and a lot of material that can only be viewed by the registered new forum. Create an account and use a powerful knowledge source! By registering an account, you have a no-logs policy. We do not store private user data.

See what you gain by staying on our forum:

  • The ability to send private messages to other users
  • Participate in the full RC chat news
  • Access to partner subforum, contests, free samples

Don't wait, Sign Up today!


Sign in to follow this  

„Szalony” już nie pohandluje dopalaczami. Razem z kompanami usłyszał wyrok

   (0 reviews)

NoMercy

W listopadzie ubiegłego roku Łukasz W. został prawomocnie skazany na 4,5 roku więzienia. Wyroki usłyszało także 12 jego kompanów. Wobec skazanych sąd orzekł również grzywny oraz przepadek korzyści w łącznej kwocie 6,75 miliona złotych. Prokuratura twierdzi, że K. i związane z nim osoby wprowadziły na rynek co najmniej 17 tysięcy saszetek z dopalaczami zawierającymi takie substancje jak N-etyloheksedron, PVP i PVT. Ich wartość wyceniono na 595 tysięcy złotych.

 

 

Na kary od trzech i pół roku więzienia do roku w zawieszeniu skazał Sąd Okręgowy we Wrocławiu ośmioro członków gangu bandyckiego duetu „Gekon” – „Michalina”. Grupa ta zajmowała się handlem dopalaczami na ogromną skalę. Liderem był Robert K. ps. Szalony. Odpowiadał za wprowadzenie do obrotu co najmniej 17 tysięcy saszetek z dopalaczami, o wartości ponad 595 tysięcy złotych.

vdf.jpg.80d629c7c7c3efbf43a59ac37754e047.jpg

Robert K. szefował jednej z kilku podgrup dobrze zorganizowanej grupy, na czele której stali Łukasz W. ps. Gekon i Michał M. ps. Michalina. Z ustaleń Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej wynika, że w latach 2014-2017 gang ten wprowadził we Wrocławiu i okolicach co najmniej 225 tysięcy opakowań z dopalaczami o wartości 7 milionów złotych.

Gangsterzy prowadzili kilka sklepów stacjonarnych. Oficjalnie sprzedawali środki pochłaniające wilgoć z komputerów oraz preparaty do czyszczenia obudów. Pod nazwami takimi jaki: „Mały Turbo pochłaniacz wilgoci imitacja”, „OMO max imitacja” czy „SS turbo – imitacja” w rzeczywistości kryły się syntetyczne katynony o działaniu zbliżonym do kokainy czy ecstasy. Środki te były o wiele bardziej niebezpieczne niż wspomniane narkotyki.

W listopadzie ubiegłego roku Łukasz W. został prawomocnie skazany na 4,5 roku więzienia. Wyroki usłyszało także 12 jego kompanów. Wobec skazanych sąd orzekł również grzywny oraz przepadek korzyści w łącznej kwocie 6,75 miliona złotych.

 

Podzielili los bossów

„Szalony” miał handlować dopalaczami między innymi w sklepiku przy ulicy Oleśnickiej we Wrocławiu. Prokuratura twierdzi, że K. i związane z nim osoby wprowadziły na rynek co najmniej 17 tysięcy saszetek z dopalaczami zawierającymi takie substancje jak N-etyloheksedron, PVP i PVT. Ich wartość wyceniono na 595 tysięcy złotych.

Sąd Okręgowy uznał, że działania oskarżonych niosły za sobą niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia osób zażywających te substancje. Sprawcy zaś działali z pełną świadomością i premedytacją, wprowadzając do obrotu dopalacze, zawierające „trujące substancje o trudnym nawet do przewidzenia negatywnym skutku dla zdrowia i życia”.

Robert K. został skazany 3,5 roku więzienia. Pozostali oskarżeni: Marcin Z., Piotr L., Piotr K., Łukasz G., Łukasz K. i Radosław B. usłyszeli wyroki do trzech lat więzienia. Jedyna kobieta na ławie oskarżonych, Małgorzata K., została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

Ponadto sąd orzekł między innymi przepadki na rzecz Skarbu Państwa osiągniętych korzyści majątkowych z popełnionych przez członków grupy przestępstw w łącznej kwocie ponad 790 tysięcy złotych.

 


TVPinfo

Sign in to follow this  


User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest

Tags

Dopalamy.com


dopalacze sklepy, opinie o sklepach z dopalaczami, sklepy z dopalaczami, dopalacze sklepy internetowe, dopalacze sklep internetowy, dopalacze sklep, gdzie kupić dopalacze, research chemicals, research chemicals shop, research chemicals opinions, research chemicals reviews, buy research chemicals, buy research chemicals online, kopen research chemicals, winkel research chemicals, Meningen research chemicals, beoordelingen research chemicals, kaufen research chemicals, Geschäft research chemicals, Meinungen research chemicals, Bewertungen research chemicals, comprar research chemicals, tienda research chemicals, comentarios research chemicals, opiniones research chemicals, 3-CMC, 4-CMC, 4-CEC, 3-CEC, 4-MMC, 4-EMC, 4-MEC, 3-MMC, 3-MEC, alfa-PVP, alpha-PVP, α-PVP, HEX-EN, NEH, MDPHP, HEP, NEP, MDPEP, alfa-pihp, alpha-pihp, alfa-php, alpha-php, a-PVT, pentedron,

Main

helpful links


Chatbox Clubs Calendar Ranking

Important Links

Most Important Links


News Chat unban Rank Advertisement Hall of Fame

Staff Team

List With Staff Members


×
×
  • Create New...