Skocz do zawartości


Chcesz na forum SSL?

Certyfikaty SSL są narzędziem zapewniającym ochronę witryn internetowych, a także gwarantem zachowania poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną. Pełne bezpieczeństwo jest efektem zastosowania szyfrowania komunikacji pomiędzy komputerami. Certyfikaty SSL rejestrowane są na określoną nazwę domeny, zawierają informacje o właścicielu domeny, jego adresie itp. Dane te są zabezpieczone kryptograficznie i nie można ich samodzielnie zmienić.


Głosuj w ankiecie w tym temacie:


http://forum.dopalamy.com/topic/10455-chcesz-na-forum-ssl-ankieta/


Apel policji ws. dopalaczy. "Straszne spustoszenie"


 • Zaloguj się, aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_zolwik na spidzie_*

Guest_zolwik na spidzie_*
 • Gość

Napisano 08 listopad 2013 - 14:50

Plaga zatruć dopalaczami. Dzieciaki lądują w szpitalu Artykul z dnia-07.11.2013r

z14914018Q.jpg
Fot. KMP Zielona Góra


Zielonogórskie nastolatki coraz częściej trafiają do szpitala z objawami silnych zatruć. - Kupują w internecie dopalacze, a potem eksperymentują - tłumaczą policjanci i przyznają, że problem narasta

Policjantów zaniepokoiły sygnały od lekarzy zielonogórskiego szpitala. Coraz częściej na oddział trafiają nastolatki z objawami zatruć silnymi chemicznymi substancjami. Najczęściej dziewczęta.

- A potem policjanci w rozmowach z nieletnimi dowiadują się, że eksperymentowali z dopalaczami. Kupili je przez internet - mówi Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej komendy. I wylicza ostatnie przypadki. Dwa tygodnie temu na oddział ratunkowy trafiły dwie nastolatki. Ciotka jednej z dziewcząt zobaczyła dziewczynki na przystanku autobusowym na os. Pomorskim. Gimnazjalistki nie kojarzyły, gdzie są, ledwie poznały ciotkę. Przyznały, że razem z kolegami spróbowały narkotyków.

Skręt z dopalaczem

- Paliły skręty z marihuaną zmieszaną z dopalaczami. W lesie - przyznaje Barska.

Dziewczynki natychmiast źle się poczuły, straciły orientację, szukały wyjścia z lasu. Z trudnością dotarły na osiedle. - Gdyby nie pomoc lekarzy, ta "zabawa" dla dziewcząt skończyłaby się tragicznie - ostrzega rzeczniczka, która doświadczenie w pracy z dziećmi ma spore, przez lata pracowała w wydziale ds. nieletnich. Przyznaje, że zatruć dopalaczami nie było jeszcze tak dużo.

z14914016Q.jpg
Dopalacz "mocarz"fot. KMP Zielona Góra

Biegała po jezdni, rozbiła sobie głowę

W ub. tygodniu w Nowogrodzie Bobrzańskim nastolatka po wypaleniu skręta z dopalaczami zaczęła biegać po ruchliwej ulicy. - Miała zaburzenia równowagi i rozbiła sobie głowę. W szpitalu lekarze odtruwali ją i opatrywali jej obrażenia - wylicza Barska. W tym samym czasie w Zielonej Górze na jednej z ulic zasłabła 15-latka. Przechodnie wezwali pogotowie. Diagnoza: joint zmieszany z dopalaczem.

Barska ostrzega, że dilerzy dopalaczy prześcigają się w pomysłach na tworzenie "odlotowych" mikstur. A lekarze są bezradni. Bez składu trudno marzyć o szybkim podaniu odtrutki. Czas niestety działa na niekorzyść ofiary dopalaczy. Chemia niszczy wątrobę, nerki, serce czy wzrok.
Narkotyk? Bzdura! To odświeżacz

- Na opakowaniach dopalaczy nie znajdziemy składu - tłumaczy Barska. Przestępcy handlujący dopalaczami w internecie omijają ustawę narkotykową, nazywając sprzedawane przez siebie produkty "egzemplarzami kolekcjonerskimi". Niektórzy określają je jako: środki pochłaniające wilgoć, odświeżacze powietrza, substraty środków czyszczących. Ostrzegają, by chronić je przed dziećmi. A nastolatki? Podsyłają sobie linki do wybranych produktów, zachwalają ich działanie na Facebooku czy Twitterze.

Kup torebkę zza pazuchy

I tak jak coraz częściej na oddział trafiają zatrute dzieciaki, tak też coraz częściej mundurowi zatrzymują dilerów handlujących dopalaczami. Ostatni, ot tak, nosił przy sobie kilkanaście torebek z silnymi środkami chemicznymi. Kupił je oczywiście w internetowym sklepie. Stanie przed sądem. Grożą mu 3 lata więzienia. - Podobnie jak za narażenia na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu swoich klientów - tłumaczy Barska. - Apelujemy do rodziców, nauczycieli: zwracajcie uwagę na niepokojące sygnały i zmiany w zachowaniu waszych dzieci. Bo może być dramatycznie - ostrzega Barska.

Cały tekst: http://zielonagora.g...l#ixzz2k6GwWGss

Użytkownik Niewinny edytował ten post 09 listopad 2013 - 15:19
Wrzuciłem treść lepiej wyedytowaną z innego wątku.


#2 Guest_incognito21_*

Guest_incognito21_*
 • Gość

Napisano 08 listopad 2013 - 14:53

ej to jak z tym jest o co on bedzie oskarzony ten koles  co miał w kopercie te dopki????????????????#3 Widget

Widget

  Narzeczony Marysi

 • Memberzy
 • PipPipPip
 • 123 Postów:
21
Bardzo dobra!

Napisano 08 listopad 2013 - 15:18

 

Na­sto­lat­ki wspól­nie z ko­le­ga­mi pa­li­ły skrę­ty z ma­ri­hu­aną zmie­sza­ną z do­pa­la­cza­mi. Po tym do­świad­cze­niu źle się po­czu­ły, zgu­bi­ły drogę w lesie i z trud­no­ścią do­tar­ły na przy­sta­nek au­to­bu­so­wy na Osie­dlu Po­mor­skim. Gdyby pomoc le­ka­rzy nie przy­szła na czas mo­gło­by się to za­koń­czyć dla dziew­cząt tra­gicz­nie.

 

 

Po dopkach możesz znaleźć się w lesie i zgubić drogę, dlatego dopki wyniszczają organizm...ta logika...hahahaha#4 Guest_Ko-Ko_*

Guest_Ko-Ko_*
 • Gość

Napisano 08 listopad 2013 - 15:52

Te laski może dachówke dostały i potem do lasu.. Ja bym na ich miejscu sie w testy Ciążowe zaopatrzył.. A to z ta kopertą i próbą udzielania jest ciekawe. Ale jak mu udowodnią udzielanie? Naklanianie? Narażenie na uszczerbek jak on może miał tą koperte jeszcze nie odtwartą? A te opakowania znajome.. I temat małolatów dilerów dop. Z k.nl o którym pisałem kiedyś jest widze na szeroką skale..

#5 Niewinny

Niewinny

  ~grzesznik~

 • Administrator
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 1605 Postów:
905
Kozacka!
 • Opening hours:zamknięte do odwołania %-)

Napisano 09 listopad 2013 - 15:20

Zajebiście wyglądają te opakowania swoją drogą :) odnośnie treści to nawet się nie wypowiadam, retoryka mediów jest na tak żenującym poziomie (z czego przeciez doskonale zdają sobie sprawę), że komentowanie ich "pracy" zapewne dostarczy im tylko więcej rozrywki :)


Niewinny - Pies na baby, często widywany z piwem w ręku w jazzowym klubie. Radzę nie wdawać się w nim w dyskusje bo zrobi ci nutelle z mózgu.


Dołączona grafika


#6 Mojo

Mojo

  Człowiek-chat

 • überModerator
 • PipPipPipPipPip
 • 440 Postów:
247
Kozacka!

Napisano 17 listopad 2013 - 05:34

Wsadzić listonosza do kicia za to, że udzielił mi środków odurzających :D :E Ta polska logika


Dołączona grafika