Skocz do zawartości

Ważne ogłoszenia!

Komentuj i oceniaj artykuły w dziale NEWSY!

Wszelkie sugestie i propozycje kieruj na alienoslaw@gmail.com

Zdjęcie

Kosior [Kolekcjoner.nl]

• Zaloguj się, aby odpowiedzieć
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Radius555

Radius555

Weekendowy entuzjasta władka

• Memberzy
  • PipPipPipPip
  • 346 Postów:
29
Bardzo dobra!
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 10 czerwiec 2012 - 20:25

Nazwa: Kosior
Podkład: Prawoślaz
Wejście: z opóźnieniem
Działanie: sen lekko psychodeliczny, dużo śiechu i lekkiej bani
Zejście: małe zamulenie

Zalety:
+Psychodela
+Bania lajtowa
+Nie męczące zamulenie

Wady:
-mogła by być mocniejsza ta mieszanka
-widać po oczach
-smak

Ogólna ocena: Nie jest to Mocarz ale lepsze od Miszy ja daje 3,5/5

#2 ChillOut

ChillOut

Kolekcjoner opakowań

• Memberzy
  • PipPip
  • 79 Postów:
36
Bardzo dobra!

Napisano 12 czerwiec 2012 - 11:53

hehe:p może jakiś opis snu ? nie bądź taki :D uchyl rąbka tajemnicy :P

#3 Radius555

Radius555

• Memberzy
  • PipPipPipPip
  • 346 Postów:
29
Bardzo dobra!
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 15 czerwiec 2012 - 08:55

heh już opisuje, troszke ciężko bo paliłem w dzień a halunki troche słabe za dnia.
Zapaliłem z kumplem po solówce. Wszedło z lekkim opóźnieniem później pojawiło się uczucie innego świata, wszystko było takie wesołe, śmieszne. Pojawiły się drobne halunki jak na przykład widziałem jak samochód który jedzie się rozdwoił :D. Po jakiejś godzince doszło do zamulenia ale nie takiego strasznego tylko którego dało się przeżyć. Ogólnie musze to przetestować w nocy przed snem wtedy na pewno będzie grubiej. Porównując do innych mieszanek z kolekcjonera słabszy od Mocarza ale mocniejszy od Miszki.

#4 master0

master0

• Memberzy
  • PipPipPipPip
  • 220 Postów:
4
Neutralna

Napisano 15 czerwiec 2012 - 14:53

dla mnie w skali 1-10 daje 4

fazka niby jest ale bardzo krótka i mniejsza niz mocarz i misza
2 wiaderka na dziendobry nie zrobily duzego wrazenia...
polecam dla poczatkujacych ;)

#5 Radius555

Radius555

• Memberzy
  • PipPipPipPip
  • 346 Postów:
29
Bardzo dobra!
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 16 czerwiec 2012 - 21:25

Może skoro wrócił Kosior może wruci Konkret i Baka :D

#6 Guest_Motorniczy_*

Guest_Motorniczy_*
  • Gość

Napisano 16 czerwiec 2012 - 21:28

Możesz nazwać to nawet Tajfunem... Skład nigdy nie będzie taki sam.

#7 pablo

pablo

Zielarz

• Memberzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1097 Postów:
486
Kozacka!
  • LokalizacjaKraina Tehace
  • Opening hours:24h

Napisano 20 lipiec 2012 - 12:55

*
Popularny

Nazwa: Kosior Załączony plik  IMAGE_027.jpg   47,97 KB   53 Ilość pobrań
Od: Kolekcjoner.nl

Wygląd: Niezbyt zmielony, zielony podkład, dużo łodyg i liści.

Ilość: Nie wygląda to tak, jak w przypadku mieszanek z howhigh(puszysty materiał, objętościowo dużo) . Poprostu 1g wygląda jak... 1g :)

Dawkowanie zalecane: Dla nowicjuszy, całe szkło spalone na spokojnie, natomiast dla zaawansowanych myśle, że ta mieszanka będzie za słaba. Dobra do mixów .

Czas działania: Jedno szkło = 20min maksymalnie

Efekt działania: Rozczarowałem się tym kadzidłem. 20 minut zamułki bez euforii to efekt jaki uzyskałem po jednym szkle. Potem dopaliłem jeszcze jedno i następne, lecz żadnego fajnego efektu nie osiągnąłem. No Bad Trip z HH duzo dużo dużo lepiej na mnie podziałał.

Zjazd: Nie występuje.

Opis:
Standardowo nabite szkło. Wchodzi z lekkim opóznieniem(2min), bania robi się dość ciężka, faza wchodzi stopniowo, i osiąga słaby poziom. Zamułka, zero euforii to efekty które mnie "dotknęły". Po około 20 minutach, "puściło" bez jakiejś większej zamułki( peak to była zamułka :E)

Uwagi:
Dla doświadczonych użytkowników, ta mieszanka będzie za słaba. Dobra dla początkujących lub bez tolerki na jakiekolwiek kanna.

Wady i zalety:

PLUSY :
-Faza nie wchodzi "nagle"
-Dobra dla nowicjuszy

MINUSY
- Słaba dla " tolerkowców "
- Krótki czas działania
- praktycznie brak euforii
- dużo łodyg w torbie

Podsumowanie:
Ogólnie dla mnie za słaba mieszanka. Zrobiłem małego mixa, tzn. dosypałem troche Waikiki Ben`a i powiem szczerze, że jedna lufa porobiła dość mocno i długo ( trochę ponad godz.). Natomiast sam Kosior podziałał na mnie bardzo słabo. Tam chyba poprostu nie ma ani "Amki" ani "MAMki" :E ale nie jestem specjalistą w dziedzinie RC, także biorę to na poprawkę i ktoś kto się bardziej na tym zna, niech mnie poprawi, jeśli jestem w błędzie :)

NAJWAŻNIEJSZE:
To w jaki sposób to działa na mnie wcale nie znaczy ,ze podziała tak samo na ciebie.
Dla ciebie może okazać się za mocne!
Pamiętaj o tym!

Wszystkie moje posty oraz wypowiedzi na forum, to fikcja literacka oraz zapis snów, które utkwiły mi w pamięci. Chronione są prawami autorskimi, a więc zabrania się kopiowania,rozpowszechniania i udostępniania osobom trzecim bez zgody autora.

#8 mieszacz

mieszacz

Sporadyczny koksiarz

• Memberzy
  • PipPipPipPipPip
  • 450 Postów:
56
Kozacka!

Napisano 29 lipiec 2012 - 09:16

Na pewno nie ma tam amki brak tego typowego upierdolenia dla osób z tolerką za słaba ja wale 4 wiadra i czuje lekką faze ale czegoś brakuje ale jak za tą cenę nie jest żle

#9 pablo

pablo

Zielarz

• Memberzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1097 Postów:
486
Kozacka!

Napisano 29 lipiec 2012 - 12:32

Nie no, za tą cenę to już wolę kupić OLDSCHOOL`a albo No Bad Trip`a który jest o wiele tańszy, a na pewno także mocniejszy. Podobny profil działania ma mieszanka o nazwie Green, no ale również jest dużo mocniejsza od Kosiora mimo podobnej ceny.

Z kolekcjonera zainteresowało mnie kadzidło o nazwie HARDCORE by Waikiki Ben :) polecam każdemu doświadczonemu, sprawdzić osobiście. Gdyby jeszcze ta cena była niższa...
Wszystkie moje posty oraz wypowiedzi na forum, to fikcja literacka oraz zapis snów, które utkwiły mi w pamięci. Chronione są prawami autorskimi, a więc zabrania się kopiowania,rozpowszechniania i udostępniania osobom trzecim bez zgody autora.

#10 Guest_Motorniczy_*

Guest_Motorniczy_*
  • Gość

Napisano 13 sierpień 2012 - 15:59

Ja o tej mieszance powiem tylko tyle : Chujnia. Dużo łodyg, w lufie pełno popiołu, kupiłem 10 g i myslę, że lepiej za tą cenę byłoby kupić ze 4 g czegoś lepszego.

Uznanie jednak za profesjonalizm w kwestii pakowania odwilżaczy, super pakowane, ładnie się prezentuje, bardzo poręczne.

#11 pablo

pablo

Zielarz

• Memberzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1097 Postów:
486
Kozacka!

Napisano 15 sierpień 2012 - 08:03

Współczuję Ci Motorniczy... taką "inwestycję" nazwałbym (moje osobiste zdanie) delikatnie mówiąc nietrafioną. (wyrzucenie pieniędzy w błoto) :P

Dokładnie, lepiej trzeba było kupić mniej, a mieć większe korzyści z zakupu. No nic , mądry Polak po szkodzie :E

#12 domin_2017

domin_2017

• Memberzy
  • PipPipPipPip
  • 293 Postów:
24
Bardzo dobra!

Napisano 15 sierpień 2012 - 09:08

Kosior na mnie nie dziala wogole ;( jar4am jaram ta 10 i huja tam co mnie klepie;(

.

#13 pablo

pablo

Zielarz

• Memberzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1097 Postów:
486
Kozacka!

Napisano 15 sierpień 2012 - 11:58

Kosior na mnie nie dziala wogole ;( jar4am jaram ta 10 i huja tam co mnie klepie;(

hehehe ... :E

Następny...? 10g musisz "męczyć" tego ? :D

Widzisz, trzeba było zamówić sobie najpierw na próbę mniejszą ilość kadzideł, co do których nie byłeś pewny jeśli chodzi o jakość ... recenzja na forum również była, mojego skromnego autorstwa zresztą :D i tam napisałem, że dla zaawansowanych użytkowników kadzideł to będzie za słabe i będzie się nadawać tylko do mixów.

#14 domin_2017

domin_2017

• Memberzy
  • PipPipPipPip
  • 293 Postów:
24
Bardzo dobra!

Napisano 15 sierpień 2012 - 12:06

O no wiesz kiedys kosior byl zajebisty.... jarales 2 buchy i miales po wszystkim.... a tu nagle taka kicha... kurwa kiedy ja to spale ;//// teraz zaczynam krecic lolki z tym ale bez tytoniu sam kosior i teraz mozna powiedziec ze cos czuje ale tez lipa ;/

.

#15 pablo

pablo

Zielarz

• Memberzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1097 Postów:
486
Kozacka!

Napisano 16 sierpień 2012 - 07:24

Zostaw sobie tego Kosiora do robienia mixów z innymi mieszankami :) palić aby palić to bez sens.

#16 Guest_Motorniczy_*

Guest_Motorniczy_*
  • Gość

Napisano 16 sierpień 2012 - 08:44

Można dodawać zamiast tytoniu :)

#17 undertaker6

undertaker6

Narzeczony Marysi

• Memberzy
  • PipPipPip
  • 188 Postów:
85
Kozacka!

Napisano 14 lipiec 2013 - 11:34

Kosior od Kolka
sort z czerwca 2013

Cena: 16-20 zł za 1 g
Podkład: puszyste miękkie, jasno zielono-brązowawe, brak łodyg (patrz zdjęcie)
Smak: dość przyjemny, jak samosiejka, nie gryzie w gardło, dym niezbyt gęsty
Ładowanie: z opóźnieniem co najmniej kilku minutowym. Najpierw śni się zamulenie a potem faza śmiechawy.
Tolerancja testerów: na tego typu sny: zerowa (!)
S&S: kilku dobrych kumpli, domówka, piwo, muzyka z kompa, pełen luz i dobry humor.
Kosior przywędrował do mnie w gratisie z miesiąc temu i czekał sobie. Pomimo dużego doświadczenia i stażu na tym forum unikam jak ognia maczanek, wolę sporadycznie naturalny temat z tej kategorii. To był mój 3ci raz z maczanką począwszy od 2010 roku * .

Przebieg snu:

Z pewną taką nieśmiałością przyśniło mi się, że obserwuję sobie malutki buszek Kosiora z lufki i czekam. Pozostali testerzy również z respektem do Kosiora rozpoczęli śnić. Zamuliło na początku. No tak - tego się spodziewałem - pewnie tylko zamuła i tyle. Ale, czekaj…
Po około (?) minutach zamuła i zamknięcie w sobie się skończyło i zaczęła się faza totalnej śmiechawy: ja się śmieję, ty się śmiejesz i wszyscy się śmiejemy. :tulimy:
Poza słuchaniem muzyki oglądaliśmy wybrane śmieszne sceny z filmów komediowych.
W pewnym momencie tester nr 2 najpierw ze śmiechu kucnął na podłodze, za chwilę (cały czas śmiejąc się) – usiadł, następnie położył się i śmiał. W końcu ze śmiechu poleciały mu łzy. Śniliśmy o dopalaniu po małych buszkach co pół godzinki (mniej więcej). I jeszcze ostała się z 1/3 torby nad ranem.

W pewnym momencie postanowiłem pokazać kolegom program komputerowy zgadujący postać którą sobie wymyślisz na stronie http://mocnopomocni.pl/ . Zrobiło się niesamowicie no bo jaki to musi być sprytny algorytm eliminacji i baza danych, że komputer może zgadnąć osobę (obojętnie czy realną czy np. z gry komputerowej), którą sobie wymyślisz. :galy:
Później zauważyłem, że do ogromnych zalet snu o Kosiorze zaliczyłbym również BRAK nachalnej potrzeby nawadniania i jedzenia.

Na koniec snu zejście przypominało cięższą wersję następnego dnia po spotkaniu zMary Jane: czyli apatia i senność.

Podsumowanie snu z Kosiorem w roli głównej:

Byłem ogromnie zawiedziony snami w postaci pudru od Kolka (czemu dałem wyraz niezadowolenia na tym forum) tak w przypadku Kosiora jestem bardzo zadowolony. :ok:
Zaawansowani w snach o mieszankach ziołowych mogą być zawiedzeni snami o Kosiorze. Jak dla mnie w dobie maczanek „upierdalaczy” to bardzo dobra rzecz, jeśli ktoś szuka czegoś do chilloutu i śmiechawy (Hej, DexterB, sprawdź to !)

PLUSY:
+ brak Sahary w ustach i nieopanowanej gastrofazy
+ brak nieprzyjemnego smaku i brak drapania w gardle
+ brak nieogaru
+ bardzo śmiechowy charakter snu
+ idealna dla początkujących

WADY
- prawdopodobnie nie spodoba się tym, którzy lubią mocne maczanki
- być może sen w ogóle nie będzie udany w przypadku zaawansowanych

Ocena ilościowa Kosiora w skali 1-10, gdzie 10 to rewelacja

Śmiechawa 10/10 (!)
Chillout: 7\10
Nieogar: 2\10
Schizy 1\10
Wydajność dla początkujących 10\10
Smak 6\10
Przykrość „następnego dnia”: 2\10
Ogólna ocena: 9/10 – brawo Kolek!

Poproszę Forumowiczów o obecny, przybliżony (od czerwca 2013) skład Kosiora, nie wiem czy ten http://forum.dopalam...dpost__p__80496 ) jest aktualny (JWH-081, RCS-4).

UWAGA: To, że sen był w moim przydku taki, to nieoznacza, że podziała tak samo na ciebie.
Dla ciebie może okazać się za mocne! Pamiętaj o tym!

* Pierwszy raz przyśnił mi się Greenway Speedway od Pyłków w 2010 roku - nie spodobał mi się MDPVowy klimat Dołączona grafika, ktoś inny ucieszył się z niego. Za drugim razem któraś z mocnych maczanek od PINGWINA – 3 małe buszki, BT na początku i spłukany w kiblu :zle:·

#18 Oska

Oska

• Memberzy
  • PipPipPipPip
  • 323 Postów:
53
Kozacka!

Napisano 03 sierpień 2013 - 20:54

Trzy wiaderka i było cudownie Dx Moim zdaniem brak możliwości bad tripa :D Ale maczanka calkiem fajna, podkład puszysty,dużo łodyg :(  Trochę ciężko nabić w dzide smak bardzo delikatny( nie dusi) a w zapachu czuć chemie :P

#19 Konopik

Konopik

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 24 Postów:
2
Neutralna

Napisano 02 marzec 2014 - 20:28

Hej!
Chcę zamówić 10g Kosiora tak żeby mieć co palić na czarną godzinę ale nie wiem jak może zadziałać kompletnie bez tolerki.
Ostatnio paliłem Czeszący Grzebień ale był ciut za mocny , czy kosiora mógł bym palić bez obawy jak kolega wyżej pisał BAD TRIPA?

#20 adi12345

adi12345

Narzeczony Marysi

• Memberzy
  • PipPipPip
  • 102 Postów:
18
Dobra!
  • Lokalizacjauk

Napisano 04 marzec 2014 - 04:19

ja to tez jaram czasem ...kup i sproboj z umiarem na poczatku potem zwiekszaj ..jak dla mnie lufka taka na dymka:) nie koras wbity ze rozpalic nie idzie :)ogolem zajebiste palonko jak dla mnie nr 1 :)bo reszta za mocne hehe a to zblizone tak troszke do trawu jest:)