Skocz do zawartości

Ważne ogłoszenia!

Komentuj i oceniaj artykuły w dziale NEWSY!

Wszelkie sugestie i propozycje kieruj na alienoslaw@gmail.com

Zdjęcie

Co to jest?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 spaaw

spaaw

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 6 Postów:
1
Neutralna
  • gg:
    10161260

Napisano 26 grudzień 2011 - 06:32

Witam.

Jestem tu nowy, ale w temacie troszkę siedzę, może nie znam sie na tych środkach ale innych wiem dużo. Ogólnie nurtuje mnie kilka pytań i chciałbym poważnych odpowiedzi od ludzi którzy się na tym znają.
Jak wszyscy wiemy "dopalacze" zostały pozamykane w Polsce, a dalej są takie sklepy internetowe, i nasuwa się pytanie czy te środki typu eth-cat są legalne? Jeśli są to dlaczego jakieś "spidy" co sprzedawali "dopalaczach" są nielegalne? Większość z was też pewnie wie co to jest "kryształ" (został w Polsce zakazany w 2010r. ) czym on się różni od tych produktów co wy bierzecie? No i jeszcze pytanko, czy po zatrzymaniu mnie przez policje jakie konsekwencje się wiążą z posiadaniem tych środków ?

Pzdr

#2 Guest_flash_*

Guest_flash_*
  • Gość

Napisano 26 grudzień 2011 - 06:52

1. Eth-cat to RC, a nie dopalacz i jako odczynnik chemiczny jest legalny.
2. Jeśli chodzi o kryształ, racz sobie poczytać forum.
3. Za samo posiadanie dopalaczy nie grożą żadne konsekwencje chyba, że są na nielegalnym składzie.

#3 spaaw

spaaw

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 6 Postów:
1
Neutralna
  • gg:
    10161260

Napisano 26 grudzień 2011 - 07:01

Rozumiem... Ale przecież ma właściwości odurzające tak? To chyba powinno być nielegalne, a jeśli nie jest, to w każdej chwili może się stać.

#4 Guest_flash_*

Guest_flash_*
  • Gość

Napisano 26 grudzień 2011 - 07:07

Może, to prawda.

#5 nocnybluzgacz

nocnybluzgacz

Weekendowy entuzjasta władka

• Memberzy
  • PipPipPipPip
  • 255 Postów:
82
Kozacka!
  • Opening hours:48/7
  • gg:
    Ú♀úű6♥5♂█▀█c111¸

Napisano 26 grudzień 2011 - 08:40

*
Popularny

czy te środki typu eth-cat są legalne?

Tak.

dlaczego jakieś "spidy" co sprzedawali "dopalaczach" są nielegalne?

Ponieważ zamykając sklepy stacjonarne sanepid pobrał "próbki", które wnikliwie zbadał ;), po czym zdelegalizowano.większość substancji obecnych w "dopalaczach". Część składu to były wypełniacze, podkłady, zarejestrowane leki. Ich nie zdelegalizowano.

Większość z was też pewnie wie co to jest "kryształ" (został w Polsce zakazany w 2010r. )

Chodzi ci pewnie o legendarnego już cristal metha czyli niedościgniony mefedron ;]

czym on się różni od tych produktów co wy bierzecie?

Był podobno lepszy od kokainy, do dziś researcherom nie udało się, zsyntetyzować środka o podobnych właściwościach.

No i jeszcze pytanko, czy po zatrzymaniu mnie przez policje jakie konsekwencje się wiążą z posiadaniem tych środków ?

Pzdr

Prawdopodobnie jeśli będziesz miał "to", w nieoznakowanym woreczku, będą podejrzewać najgorsze...NARKOTYK. Póki nie przedstawisz rachunku, albo nie oddasz do analizy mogą cię czekać reperkusje jak zwykłego ćpuna...

Rozumiem... Ale przecież ma właściwości odurzające tak? To chyba powinno być nielegalne,

Właściwości odurzające nawet pietruszka ma:

PIETRUSZKA - Pietruszka zwyczajna, Petroselinum crispum, rodzina Umbelliferae (selerowate).
Surowiec: Olej z nasion.
Zastosowanie Doustnie.
Aktywne składniki: apiol (nieaminowy prekursor 2,5-dimetoksy-3,4-metylenodioksyamfetaminy [DMMDA]) i inne niezidentyfikowane oleiste substancje z allilowym łańcuchem bocznym, który jest nieaminowym prekursorem 2,3,4,5-etrametoksyamfetaminy (Tetra MA).
Efekty: Niepewne (stymulant-halucynogen?). Pożyteczny dla pobudzania pracy żołądka w małych dawkach.
Przeciwwskazania: Dawki skuteczne psychoaktywnie są toksyczne dla wątroby i szkodliwe dla nerek. Niezalecane.

Walnij z rozpędu głową w mur, to gwiazdy zobaczysz (halucynacje;). Dlatego sam fakt posiadania odurzających/halucynogennych właściwości, nie stanowi o niczym.

a jeśli nie jest, to w każdej chwili może się stać.

Dana substancja, nie może się stać nielegalna "w każdej chwili". Żeby coś zdelegalizować, potrzebny jest bardzo dłuuuuuuuugi i kooooooooosztowny proces legislacyjny, a jest zima i nikomu się nie chce.

może nie znam sie na tych środkach ale innych wiem dużo.

;] Jedyne co możesz wiedzieć to, że nic nie wiesz [;
Spoiler

#6 Guest_flash_*

Guest_flash_*
  • Gość

Napisano 26 grudzień 2011 - 09:28

No niestety rząd się zabezpieczył na te długie i kosztowne procesy delegalizacyjne. Wystarczy, że sanepid wyda zakaz sprzedaży i rozprowadzania danej substancji i masz 18 miechów prohibicji, czyli akurat tyle ile potrzeba na uchwalenie ustawy. Mefedron nie jest w żadnej mierze lepszy od koksu, zdecydowanie się nie zgadzam, działa dłużej i właściwie tyle. Trzecia rzecz, oznakowany woreczek czy nawet stu stronicowa karta charakterystyki daje tyle, co pływające gówno w szambie, bo na testach policyjnych tak czy siak wychodzi feta albo metafeta albo thc więc i tak czeka takiego nieszczęśnika dołek na 48h dopóki nie zbadają danej subst. w laboratorium.

Ciekawy jestem czy z tą pietruszką to prawda :E

#7 Asinus

Asinus

• Memberzy
  • PipPipPipPip
  • 385 Postów:
207
Kozacka!
  • gg:
    6731564

Napisano 26 grudzień 2011 - 15:54

No, pietruszka zawiera mirystycynę, a wiec to samo co siedzi w gałce muszkatołowej, ale praktyczniej chyba jest się naćpać gałką niż pietruszką. :]

A mirystycyna to bardzo porządny psychodelik, wg. mnie nawet lepszy pod niektórymi aspektami od MJ (choć ma też więcej minusów).

#8 Rodion

Rodion

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 41 Postów:
10
Dobra!

Napisano 26 grudzień 2011 - 16:47

Czy dobrze rozumiem że autor tematu uważa że to co odurzające powinno być zdelegalizowane?? Co w takim razie autor myśli na temat alkoholu? Niewiele substancji odurza tak mocno jak kochana wódka. Nawet większość nielegalnych używek to przy tym pikuś. Może więcej do powiedzenia na temat delegalizacji powinni mieć lekarze, naukowcy a nie politycy i media których wiedza na temat działania i szkodliwości jest żałosna.

#9 spaaw

spaaw

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 6 Postów:
1
Neutralna
  • gg:
    10161260

Napisano 26 grudzień 2011 - 17:10

Nie chodzi mi o to, że to co odurzające powinno być nielegalne. Tylko zastanawia mnie dlaczego temat "dopalaczy" ucichł, a można te środki legalnie dostać. Ogólnie z własnego doświadczenia (małego ale zawsze) jeżeli chodzi o kokaine i kryształ to chyba każda ma inne działanie. Brałem to i to, ale co do koki to nie było w Polsce i nawet wtedy do końca nie wiedziałem co się po tym dzieje. Jak napisał nocnybluzgacz, że "krzyształ" był lepszy od koki to prawda, ba i nawet jest bo dalej idzie go dostać.

#10 Rodion

Rodion

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 41 Postów:
10
Dobra!

Napisano 26 grudzień 2011 - 17:24

Kryształ to potoczna nazwa metamfetaminy a nie żadnego dopalacza. Jeśli nie masz żadnego problemu z dostaniem tego narkotyku to pewnie masz znajomości i z koką też nie masz problemu.

#11 spaaw

spaaw

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 6 Postów:
1
Neutralna
  • gg:
    10161260

Napisano 26 grudzień 2011 - 17:36

To jaka jest potoczna nazwa mefedronu?

Użytkownik flash edytował ten post 26 grudzień 2011 - 17:39
Poczytaj sobie forum

#12 Guest_flash_*

Guest_flash_*
  • Gość

Napisano 26 grudzień 2011 - 17:37

Spaaw nie rozróżniasz dwóch podstawowych pojęć, odczynnik chemiczny, to nie dopalacz. Środki możesz legalnie dostać, bo są zamawiane zza granicy, gdzie handel dopami jest zwyczajnie zgodny z prawem. A sprawa ucichła, bo według sanepidu zatrucia dopalaczami w Polsce to już zjawisko marginalne czyli polityka Tuska odniosła sukces, dodatkowo opinia publiczna ma już je w dupie. Więc skoro nie ma problemu, to nie ma działania.

#13 Rodion

Rodion

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 41 Postów:
10
Dobra!

Napisano 26 grudzień 2011 - 17:43

Jeśli koniecznie chcesz wiedzieć jaka jest potoczna nazwa mefedronu to zapytaj tych co go sprzedają. Po delegalizacji substancja trafiła na ulicę i pod tą nazwą sprzedawane jest ch*j wie co bo nikt tego już nie pilnuje.

#14 spaaw

spaaw

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 6 Postów:
1
Neutralna
  • gg:
    10161260

Napisano 26 grudzień 2011 - 17:54

No i na ulicy jest pod nazwą kryształ. Chyba, że u was się na to inaczej gada. I ma bardzo specyficzny zapach, kosztuje od 50zł do 80 zł za g. Ale w sumie trudno dostać teraz dobry towar. I mam pytanie, jaki środek jest do tego kryształu podobny co można w sklepie internetowym kupić (chodzi mi o zbliżone działanie i wygląd proszku).

#15 Asinus

Asinus

• Memberzy
  • PipPipPipPip
  • 385 Postów:
207
Kozacka!
  • gg:
    6731564

Napisano 26 grudzień 2011 - 23:39

Nie ma legalnego zamiennika mefedronu. O podobnych substancjach możesz poczytać w dziale "Ketony".

#16 CinekMarcinek

CinekMarcinek

Królik Doświadczalny

• Tester
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2887 Postów:
1136
Kozacka!

Napisano 26 grudzień 2011 - 23:40

Do czego ten temat zmierza tak właściwie?
Dołączona grafika

1) Wszystko co pisze na forum jest tylko wspomnieniem moich snów i fantazji.
2) Nawet jeśli zapomne dodać ,że jest to sen to patrz pkt 1.
3) Traktowanie moich postów na poważnie jest jak wierzenie w wielkiego potwora pod twoim łóżkiem ,który tylko czeka aż uśniesz. Czeka spokojnie. Ma czas :)

Pomogłem? Kliknij plusik na dole.

#17 Guest_flash_*

Guest_flash_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2011 - 00:44

To znaczy ja wychodzę z założenia, że coś, co dla nas jest oczywiste, to dla kogoś innego może być niezrozumiałe i jeśli nie chcemy się oburzać na laicyzm generalnej części społeczeństwa to zawsze warto odpowiedzieć na kilka pytań i rozjaśnić kilka spraw. Takie jest moje zdanie, jeżeli któryś z modów uzna inaczej, nie będę się kłócił. Zmieniłbym tylko tytuł wątku, bo nic nie mówi o jego treści :)

#18 spaaw

spaaw

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 6 Postów:
1
Neutralna
  • gg:
    10161260

Napisano 27 grudzień 2011 - 03:54

Ja tu nie chcę nabijać sobie postów i być nie wiadomo kim na tym forum. Jest prosty dział pytania więc napisałem. Po części odpowiedzieliście na te pytania i o to mi chodziło, a tu już wyłania się kilka najmądrzejszych na świecie forumowiczów i tylko szukają błędów w postach czy w tematach i piszą swoje złote myśli, które nazywają doświadczeniem... Porażka totalna.. ale dzięki za chęć niektórych z was, którzy bez kłopotu odpowiedzieli na moje pytania.