Skocz do zawartości

Ogłaszamy nabór na Moderatorów FORUM!

Zgłoś swoją kandydaturę już dziś:

http://forum.dopalamy.com/topic/9718-og%C5%82aszamy-nab%C3%B3r-na-moderator%C3%B3w/

Zdjęcie

Tytoń - jaki kupić, który warto?

• Zaloguj się, aby odpowiedzieć
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 blade1xx

blade1xx

Weekendowy entuzjasta władka

• Memberzy
  • PipPipPipPip
  • 373 Postów:
63
Kozacka!
  • Telefon:997 lub 112
  • LokalizacjaWROCLAW
  • Opening hours:NON STOP

Napisano 24 czerwiec 2011 - 03:58

jest prosta metoda aby kupic dobry tyton za male pieniadze tzw. kolekcjonerski wystarczy wpisac w wyszukiwarce - tyton odbior osobisty i podac region z ktorego sie pochodzi. prosty sposob i skuteczny bo przy odbiorze osobistym sami widzimy co kupujemy :brawo:

#22 Emdi23

Emdi23

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 1 Postów:
0
Neutralna

Napisano 23 wrzesień 2011 - 13:18

Mam na sprzedaż liście tytoniu Virginia. Tytoń od plantatora. 781096700. Cena za 500 gram to 10 zł + koszt wysyłki wg. taryfikatora poczty polskiej. Pozdrawiam

#23 blade1xx

blade1xx

• Memberzy
  • PipPipPipPip
  • 373 Postów:
63
Kozacka!
  • LokalizacjaWROCLAW

Napisano 23 wrzesień 2011 - 14:20

liscie to znaczy ze cale tak?-czy moze juz pociete?

#24 bioly

bioly

Narzeczony Marysi

• Memberzy
  • PipPipPip
  • 155 Postów:
10
Dobra!

Napisano 13 październik 2011 - 12:16

za ta cene nie mozna dostac pocietego na drobne nitki tytoniu ;)

taki dobrze pociety i bez pocietych workow i kartonow stoi w graniach 50zl/0,5kg, taki wlasnie w mojej okolicy lata, czerwony korsarz w drukowanym worku z logo i tasemka to wielokrotnego zamykania

Tylko silny moze sobie pozwolic na chwile slabosci...

#25 kolekcjonerkosci

kolekcjonerkosci

Kolekcjoner opakowań

• Memberzy
  • PipPip
  • 92 Postów:
6
Neutralna

Napisano 19 październik 2011 - 06:27

Ja od siebie polecam drobniutki tytoń Mac Baren Dark chocolate- rewelacja :)

#26 blade1xx

blade1xx

• Memberzy
  • PipPipPipPip
  • 373 Postów:
63
Kozacka!
  • LokalizacjaWROCLAW

Napisano 27 listopad 2011 - 17:20

wlasnie znalazlem dojscie do zajebistego tytoniu za niewielka kase.bo cena kilograma to 105zl lacznie z wysylka kurierem.jakosc tego tytoniu w moim mniemaniu jest nawet lepsza od tego ktory mozna kupic w sklepie pod nazwa ondraszek czy korsarz.tym ktorych znam moge dac namiary na goscia.jak cos to pisac.
pozdro :tulimy:

#27 goodspirit

goodspirit

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 42 Postów:
21
Bardzo dobra!
  • Lokalizacjaplaneta ziemia
  • gg:
    38268905

Napisano 28 listopad 2011 - 07:06

Ja od siebie polecam drobniutki tytoń Mac Baren Dark chocolate- rewelacja :)

Przyłączam się ;) Wszystkie tytonie tego producenta to rewelacja ! Jakość powala ;) Co prawda cena jest nie niska, bo za 40 gram płaci się 20,90zł. ale jak komuś zależy właśnie na jakości i doznaniach, gorąco polecam. Tytoń jest bardzo wydajny, ale raczej nie nadaje się do nabijania w gilzy.
Ja do tytoniu kupuję także filtry OCB slimy, oraz bletki OCB czarne krótkie, lub ALEDA z czystej celulozy ;D

#28 Guest_maczek_*

Guest_maczek_*
  • Gość

Napisano 28 listopad 2011 - 15:09

Tak wiec doczytam tylko co wy w tym temacie piszecie i się odniosę . Bo np chocolate to ja mam sporo , tych cieniutkich nici też mam , wszystko po wujku , > Jak ktoś się smakuje w takim tytoniu to mogę podesłać . ZA free

Mam na sprzedaż liście tytoniu Virginia. Tytoń od plantatora. 781096700. Cena za 500 gram to 10 zł + koszt wysyłki wg. taryfikatora poczty polskiej. Pozdrawiam

he he bo co maszyna 60 koła do cięcia kosztuje , he he ,
kup sobie niszczarkę do papieru i działaj chłopie

#29 gidek

gidek

Sporadyczny koksiarz

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPip
  • 497 Postów:
80
Kozacka!
  • LokalizacjaOd pomorza po śląsk

Napisano 30 listopad 2011 - 21:06

Ostatnio głównie kupuję:
- Casablanca niebieska (czasami jak mam ochotę to waniliowo-wiśniowa)
- Black Devil (czarny i biały)
- Tilbury

I to by było na tyle, te 3 mi tak smakują i w sumie palone w różnych okresach starczają spokojnie : )

Bletki: Mascotte zielone, fitry Mascotte slim w woreczku.
Gilzy: Mascotte czerwone lub czasami jak mam ochotę na mięte to zielone ; )

#30 Maskaradore

Maskaradore

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 1 Postów:
0
Neutralna

Napisano 15 grudzień 2011 - 04:37

Więc co do tytoni kupowanych na kilogramy - to z reguły tytexy hodowane na dziko, garażowe produkcje. Pół biedy jak sprzedawca wie jak je obrobić (suszenie, fermentacja, cięcie), ale z reguły te tytonie trzeba obrobić samemu, tj. podsuszyć i pociąć.

To wychodzi tak tanio bo one są po prostu niedosuszone - kto sprzedawał gande ten wie ocb;p

Jako ciekawostkę - mój stary hodował kiedyś - wypytałem o to - mówi, że za komuny każdy rolnik mógł legalnie uprawiać tytoń, potem spółdzielnie skupowały i szło to w polskie papierosy... dzisiaj chuj jeden bo polskich firm tytoniowych ostała się jedna, może dwie, ale o tym zaru.
Jeszcze co mi papa orzekł, że tytoń to jedna z najbardziej wymagających roślin - hodować jest prawie tak trudno jak kapusta.... tak kurwa - kapusta! :galy:

Do tematu: tytexy roluje od paru miechów - próbowałem różnych i najbardziej opłacalne okazały się jednymi z najtańszych - koncernu Poshl, czyli Casablanci i RedBulle, oto zestawianie - od najsmaczniejszych, uwzględniając stosunek cena/jakość

1) Red Bull Aromatic Shag 40g/16zł (mocno aromatyzowany, średnio mocny, wilgotny, wydajny, cienko cięty, fffkurwę dobry).
2) Casablanca Vanilla-Sherry 40g/15,5zł (j.w. - kwestia na co macie chrapkę w zw. ze smakiem. Wydaje ciut mniej wyjebisty).
3)Casablanca zwykła 40g/13zł

dalej tytonie, które kupuje jak nie mam powyższych:

Chesterfield (bardzo dobry, markowy acz drogi = 20g/9zł)
Route 66 (markowy, ostatni z tych smacznych - ostatnia opcja którą można uznać za dobry dil)

chujowe, ale najtańsze:

Red & White: 110g/41zł (najtańsza opcja jaką znam - taki paken potrafi starczyć mi na miesiąc - tytoń bardzo wydajny, smak max średni, tytoń kurwi ropą naftową).

HIT - 20g/8zł - kupiłem z ciekawości bo to polskiej firmy i to ciekawostka - nie myślałem, że w ogóle ostały się jakieś polskie firmy (Lubelski Zakłady Tytoniowe) - wszak to skurwiła Polska - wyprzedana żydom.
Tytoń dziwny - skrajny (podobny to ścierwa opisanego poniżej) - grube gałązki, które nie tyle trzeba łamać (choć suche, grube włókna) co mocno palcyma ugniatać w nabijarce. Tytoń obrzydliwie jebie i obrzydliwe smakuje i wcale nie powiedziane że się opłaca - po prostu zaoszczędzisz 2 ziko a potem rzygasz i nie chce ci się palić.

Santiago i inne tanie gówna chuj-wie-skąd i jakiej firmy - niby najtańsze ale często niewydajne i starczają na 2 dni, a te same paczki markowe nawet na 5.

Nie ma co oszczędzać - firma Poshl rządzi, choć wiem, że ma różne marki - te tańsze to best opcja dla was dziubaski.

Ogólnie bardzo obszerny i ciekawy (np. nabijarki - ręczne (podwójne, potrójne) albo elektryczne - prawie taśmowa produkcja).

Najbardziej mnie ciekawi kwestia płynnych aromatów do kupienia na allegro - jestem ciekaw czy spryskując tym tani tytoń uzyska się efekt jak Poshl, ale coś wątpię - matkę oszukasz, siebie oszukasz, ale gatunku nie oszukasz - tak jak z gandą.

Jeszcze mnie ciekawi naprawdę drogie lux tytexy 20zł+ - np. Tillbury, Virginia, Turner, - mam smaka i coś czuję, że będzie to wyższa kultura jarania ćmików :biggreen:

#31 m4lju2

m4lju2

Kolekcjoner opakowań

• Memberzy
  • PipPip
  • 63 Postów:
14
Dobra!

Napisano 05 styczeń 2012 - 22:23

Ja już ze 2 lata kręcę pety z Rout'ów i nie narzekam na jakość, Prawda zdarzają się jakieś łodyżki ale za tą cene (koperta 20g 8,90PLN)się opłaca.
Dołączona grafika

#32 mocarny_knur

mocarny_knur

Sporadyczny koksiarz

• Memberzy
  • PipPipPipPipPip
  • 614 Postów:
126
Kozacka!

Napisano 05 styczeń 2012 - 22:56

A co powiesz o "kopercie" 500g za 50zł ? to się dopiero opłaca :E jednak jakość bywa bardzo różna, rewelacji nie ma nigdy w sumie można tylko lepiej lub gorzej trafić no ale za tą cenę...

#33 A.K.

A.K.

Inkwizytor

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2263 Postów:
953
Kozacka!
  • LokalizacjaPolska
  • Opening hours:25h/8
  • gg:

Napisano 09 styczeń 2012 - 18:52

Nie polecam tytoniu Grodzkiego. Mocny sukinsyn i o bardzo nieergonowmicznej konsystencji. Łodygi, nie pocięte duże liście, długie "włosie" (nie wiem jak inaczej to nazwać). Jednym słowem lipa. Za taką cenę (+/- 9zł za 30g) lepiej zakupić Chesterfielda (niebieskiego) czy inny.
"Oto i On, boski prototyp, mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji. Zbyt pokręcony by żyć, zbyt rzadki by umrzeć." - Hunter S. Thompson

#34 Laborant

Laborant

• Memberzy
  • PipPipPipPip
  • 292 Postów:
61
Kozacka!

Napisano 10 luty 2012 - 21:50

A czy da się coś skomponować samodzielnie, aby podczas palenia przypominało w smaku L&M Forward albo West ICE ? Może ktoś coś takiego z Was komponował? Jakiego tytoniu i bibuły użyć?
Wszystkie moje wypowiedzi na forum to opis snów i fantazji, które rodzą się w mojej chorej głowie.

#35 Guest_Miloszek_*

Guest_Miloszek_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2013 - 23:54

Polecam zasadzić sobie krzaczek tytoniu w domu.

#36 FK IT BAYLIFE

FK IT BAYLIFE

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 34 Postów:
6
Neutralna
  • LokalizacjaCompton, LA

Napisano 20 luty 2013 - 15:20

Polecam zasadzić sobie krzaczek tytoniu w domu.

to wcale nie taka prosta i wydajna sprawa, jak sie wydaje ;)

osobiscie tytoniu uzywam hurtowo, a jesli juz jakis kupuje, to od paru lat tylko klasyczne shagi typu niebieski Drum itp, jak na moje gusta najlepsze :)

** BE FKIN AWESOME **

Intelligence plus character - that is the goal of true education

#37 pAn nikt

pAn nikt

Narzeczony Marysi

• Memberzy
  • PipPipPip
  • 178 Postów:
6
Neutralna

Napisano 24 luty 2013 - 14:58

a nie lepiej bylo by kupic liscie i skrecic maszynka do robienia makaronu naprawde szybko i tanio

#38 Kitelek

Kitelek

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 4 Postów:
0
Neutralna

Napisano 18 czerwiec 2013 - 23:22

Witam,

Ponieważ od kilku lat skręcam w łapsku fajki na krótkiej bletce i filtrem slim, przestawiłem się na małe paczuszki (z 240 na 40g) - tutaj moim faworytem jest Red Bull Aromatic Shag.

Smakowo zdecydowanie wybija się do przodu - nie czuć takiej mulistej gęstości. Konsystencja też, jak do tej pory, najlepsza, jaką spotkałem (drobno poszatkowany, ale nie rozpadający się).

Mam natomiast pytanie do wyjadaczy biorących paczki po 0,5kg lub więcej - w jaki sposób utrzymujecie "świeżość" w takiej pace ? To mnie zawsze bolało w większych opakowaniach, że po dwóch tygodniach zostawało siano :/

#39 robson

robson

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 15 Postów:
2
Neutralna

Napisano 17 sierpień 2013 - 13:47

Kitelek- jak kupuje po 1 kg. Dostaje w strunówce i trochę przesypuje do pudełeczka żeby przesechł a resztę zamykam. Co do tego ondraszka za 90 zł to tytoń jest bez akcyz jak wszystkie tanie w internecie.

Nie polecam natomiast maszynek elektrycznych. Mielą tytoń tak że palić się nie da. A wypadający żar spalił mi już spodnie i bluzę.