Skocz do zawartości

Ważne ogłoszenia!

Komentuj i oceniaj artykuły w dziale NEWSY!

Wszelkie sugestie i propozycje kieruj na alienoslaw@gmail.com

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE:

http://forum.dopalamy.com/topic/8746-wspomnienia-z-wakacji-konkurs/

Zdjęcie

Wykrywalność

• Zaloguj się, aby odpowiedzieć
131 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_MisterFister_*

Guest_MisterFister_*
  • Gość

Napisano 31 październik 2009 - 21:13

i raczej testów na jwh nie będzie . Wątpię , bardzo wątpię...

#22 maciasHS

maciasHS

Podglądacz

• Memberzy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisano 22 styczeń 2010 - 16:16

siemanko, ja mam takie pytanie odnosnie pigul, czy podczas kontroli drogowej i zrobienia testu przez policje jest to do wykrycia?? pozdro

#23 HihU

HihU

pan Prezes

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1852 Postów:

Napisano 22 styczeń 2010 - 16:31

A masz na tyle najebane w głowie, żeby jeździć po pigułach? Wykryją rozbiegane oczka itp, stres sam Cię zniszczy. Nigdy nie prowadź po kolekcjoinowaniu.
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, dawka stanowi truciznę.."
Moje wypowiedzi na tym forum to fikcja literacka ;)

#24 Guest_MisterFister_*

Guest_MisterFister_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2010 - 12:07

Myślę że nie pisał tu o jeździe podczas kolekcji, mimo wszystko ostatnim idiotyzmem by było poruszanie się samochodem, motrem po ulicy. powiem Ci tak, że policja posiada testy na ślinę i pot TYLKO i wyłącznie na nielegalne substancje. ale kiedy będą w stanie udowodnić Ci że prowadzisz pod jakimkolwiek stymulancie, czy psychodeliku (widzieli że palisz, łykasz -opakowanie, zachowanie) to będzie tak samo karane jak jazda po pijaku .

#25 A.K.

A.K.

Inkwizytor

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2141 Postów:
  • LokalizacjaPolska
  • Opening hours:25h/8
  • gg:

Napisano 23 styczeń 2010 - 18:55

Ludzie... kierowanie pojazdami czy jakiekolwiek wykonywanie odpowiedzialnych prac po wpływem jakichkolwiek substancji psychoaktywnych czy kolekcjonerskich jest dowodem braku dojrzałości i odpowiedzialności... nie rozumiem jak można w ogóle pomyśleć o czymś takim :/ Samo ryzykowanie własnego zdrowia / życia ...
"Oto i On, boski prototyp, mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji. Zbyt pokręcony by żyć, zbyt rzadki by umrzeć." - Hunter S. Thompson

#26 Guest_Matt_*

Guest_Matt_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2010 - 20:43

chcialbym na wstepie pogratulowac tu wszystkim zdania magisterki i doktoratu z technologii chemicznej!
Odniose sie do pierwszych postow napisanych w tym temacie, i samego tytulu tematu - o wykrywalnosci.
Po pierwsze trzeba zdementowac smieszne nie wiadomo skad wyssane wiadomosci, ze test na mocz dostepny w aptece wykrywa thc... THC to inaczej tetrahydrokanabinol. W moczu go NIGDY NIE BĘDZIE. Test narkotykowy nie wykrywa obecnosci tetrahydrokanabinolu tylko PRODUKTY ROZPADU tego zwiazku. A co za tym idzie jest MOZLIWE, aby po mieszance ziolowej, ktora nawet nie rosla obok MJ, i nie ma w sobie ani mg tetrahydrokanabinolu, test wykryl produkty rozpadu innego zwiazku chemicznego, o podobnej budowie do thc, ktory tak samo sie rozklada.
Podkresle, ze mowimy tu o testach na mocz, dostepnych w aptece, co innego z profesjonalnymi testami narkotykowymi, ktorymi moze dysponowac policja - tu nie ma mowy o pomylce.
Dla niedowiarkow podam, latwiejszy moze do zrozumienia przyklad z chemii nieorganicznej.
Zalozmy czysto hipotetycznie, zeby bylo to do zrozumienia dla mas, ze pierwszy ze zwiazkow jest po prostu katalizatorem, ktory jest zawsze w organizmie, a drugi zwiazek to nasza mieszanka ziolowa. Zalozmy, ze zwiazek HCl, ktory powstal po rozpadzie jest wlasnie zwiazkiem wykrywanym przez test narkotykowy z apteki.
H2SO4 + 2 NaCl--> Na2SO4 + 2 HCl
A teraz przyklad z prawdziwym THC:
H2SO4 + 2 KCl --> K2SO4 + 2 HCl
Jak widac, mimo ze obie substancje byly inne to po rozpadzie wyszla ta sama substancja.
Mam nadzieje, ze udalo mi sie rzucic chociaz odrobinke swiatla na ta sprawe.

#27 Guest_MisterFister_*

Guest_MisterFister_*
  • Gość

Napisano 23 styczeń 2010 - 20:48

testy na mocz często wskazują złe wyniki i w poważnych sytuacjach robi się krew i skończ mathiew bo syntetyczny kanabinoid nie może działać nawet w 1% tak samo jak THC i oddzialowywuje podobnie na receptory w mózgu. a jeżeli chcesz dalej dyskutować zrób badania, bo te które są przedstawione w jednej z najlepszej firm specjalizującej się w testach na narkotyki nie podzielają twojego jakże rewolucyjnego punktu widzenia

THC Strip jest szybkim testem paskowym o czułości 50 ng/ml do wykrywania kanabinoidów i ich metabolitów (THC) obecnych w moczu po użyciu marihuany lub haszyszu.

to jest chyba jasne że THC, a nie hu-200 jwh-700 i metabolit syntetyku nigdy nie będzie nawet podobny do metabolitu z THC !!! opanujcie się !! bo nie długo będziecie się smarować kremem z marihuany i mówić że macie fazę po tym

#28 Cichy Bob

Cichy Bob

Undying

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1782 Postów:
  • LokalizacjaGdzieś w Galaktyce Wspomnień
  • Opening hours:Od rana do rana
  • gg:
    -

Napisano 23 styczeń 2010 - 20:56

matthiew666, THC ma zupełnie inne metabolity od sztucznych kannabinoli, spójrz choćby na ich wzory:

THC:
Dołączona grafika

HU-210, możnaby jeszcze uznać za podobne, jednakże nie jest ono już raczej używane w mieszankach:
Dołączona grafika

Jednakże już JWH-018, podobnie jak i inne z rodziny JWH, z THC ma niewiele wspólnego...
Dołączona grafika

Mat, gdyby było tak jak mówisz, to w calej Polsce już dawno podniósł by się krzyk, że mieszanki wychodzą na testach. Cisza? Hm... Dziwne. Mówisz o profesjonalności testów...? Gdybyś rozrobił sobie 0,2 grama ziela z 3 gramami majeranku i został z taką mieszanką zatrzymany, dostałbyś wyrok za 3,2 grama suszu konopii indyjskich. Według mnie profesjonalizmu tu nie ma, tak samo gdy ichnie testy wykryły THC w mieszance "SCOPE", która sama w sobie ledwo działała %-)
Ilu ludzi podniosłoby rękę, że znało mnie - że znało takich setkę..

Doświadczenie:[
Spoiler

#29 Guest_Matt_*

Guest_Matt_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2010 - 01:01

uderz w stol a nozyce sie odezwa ;)
Ciesze sie ze udalo mi sie rozpaczac w miare sensowna dyskusje, wczesniej nikt nie uzyl jakichkolwiek logicznych argumentow, wszystko bylo pisane na "napewno, bo ja tak mysle" i "wydaje mi sie"

@kolego MisterFister - radzilbym przeczytac jeszcze ze 2 razy mojego wczesniejszego posta, potem przeczytac swojego zastanowic sie nad tym co ma piernik do wiatraka. Nie mowimy o dzialaniu a madrze nazwanymi produktami ubocznymi czyli "metabolitami".

@Cichy Bob
Zobacz sobie teraz na wzor HU-210 a na metabolitu THC powstajacego w organizmie o naziwe 11-hydroksy-THC :)
Co do JWH - pierscienie benzenowe, to na pierwszy rzut oka, dalej nie bede sie zaglebiac w sklad chemiczny, troche moja wiadomosc zostala opacznie zrozumiania - ja podalem jedynie TEORETYCZNA i HIPOTETYCZNA mozliwosc tego ze test wykryje cos czego byc nie powinno a tylko przez ludzka niewiedze sa potem tworzone jakies fantazje.
Peace Brothers!

#30 Cichy Bob

Cichy Bob

Undying

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1782 Postów:
  • LokalizacjaGdzieś w Galaktyce Wspomnień
  • Opening hours:Od rana do rana
  • gg:
    -

Napisano 24 styczeń 2010 - 10:19

matthiew666, sądzę, że też w interesie sklepów/producentów jest to, by mieszanka nie dawała po spożyciu błędnego wyniku na teście. Co do HU-210, jest to po prostu 11-hydroksy-THC z dodaną grupą (?)-1,1-dimethylheptyl, z tego co zrozumiałem, bo na chemii się nie znam. Jednakże substancja ta występowała w mieszancie Spice Gold (przynajmniej w USA) i, z tego co pamiętam, kilku innych, a afery nie było. Sądzę, iż jest to mimo wszystko wystarczający dowód na to, że nie mamy się czego bać.

A jeśli ktoś mimo wszystko ma wątpliwości, zapraszam do apteki - 15 zł za teścik na mocz, bardziej ogólnego testu (yeah, wykrywa kodeinkę w grupie morfina/heroina, metabolity) nie znam %-)
Ilu ludzi podniosłoby rękę, że znało mnie - że znało takich setkę..

Doświadczenie:[
Spoiler

#31 A.K.

A.K.

Inkwizytor

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2141 Postów:
  • LokalizacjaPolska
  • Opening hours:25h/8
  • gg:

Napisano 24 styczeń 2010 - 15:16

Z ciekawości, przy najbliższej możliwej okazji zasięgnę opini i wiedzy laborantki (dobrze piszę?) i farmaceutki, obie to ciotki, więc kontakt będzie tylko kwestią umówienia się i spytania. Myślę, że w przyszłym tyg dam znać co się dowiedziałem i jak same testy działają dokładnie.

Jak narazie każdy tutaj pisze swoją teorię, własną interpretacje zasad chemii..... i mamy niezły bajzel bo znaleźć tutaj coś konkretnego ciężko, mamy tutaj lekki powiem atmosfery sejmowej gdzie każdy na każdego szuka haczyka ;)
"Oto i On, boski prototyp, mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji. Zbyt pokręcony by żyć, zbyt rzadki by umrzeć." - Hunter S. Thompson

#32 Guest_Matt_*

Guest_Matt_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2010 - 15:59

@Cichy Bob - ale ja w zadnym wypadku nie podwazam tego jak sklepy sobie z tym radza, moj post mial na celu jedynie pokazanie ze cos takiego jest w teorii mozliwe. Co do odnoszenia sie naszych realiow do realiow panujacych w USA, to troche przesada ;) tam afera jest dopiero, kiedy nacpany nastolatek w depresji wchodzi do szkoly i zabija swoich nauczycieli

#33 Guest_MisterFister_*

Guest_MisterFister_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2010 - 16:33

bo te które są przedstawione w jednej z najlepszej firm specjalizującej się w testach na narkotyki nie podzielają twojego jakże rewolucyjnego punktu widzenia

THC Strip jest szybkim testem paskowym o czułości 50 ng/ml do wykrywania kanabinoidów i ich metabolitów (THC) obecnych w moczu po użyciu marihuany lub haszyszu.

to jest chyba jasne że THC, a nie hu-200 jwh-700 i metabolit syntetyku nigdy nie będzie nawet podobny do metabolitu z THC !!!

powyżej powtarzam co napisałem wcześniej. niestety to tobie przyda się podwójne czytanie

i powtórzę trzeci raz, prościej:

METABOLIT PO SYNTETYKACH JEST INNY OD METABOLITU PO NATURALNYM THC, A NA TAKIE DZIAŁAJĄ TESTY

#34 Guest_Matt_*

Guest_Matt_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2010 - 16:54

moze jakis clonazepamek na uspokojenie?

Zobacz sobie teraz na wzor HU-210 a na metabolitu THC powstajacego w organizmie o naziwe 11-hydroksy-THC

Metabolit HU-210 jest CHEMICZNIE identyczny jak metabolit THC

Powtarzajac cos trzy razy, za trzecim razem nie bedzie to ani madrzejsze ani bardziej prawdziwe ani bardziej przekonujace :)
Zaraz powiesz ze HU-210 nie jest juz uzywane w mieszankach etc. etc. - chcialem jedynie wytknac Ci Twoja ignorancje - nawet nie sprawdzisz, nie poszukasz, ale jestes pewien ze to Ty masz racje.
Z mojej strony to wszystko w tym temacie - napisalem co mialem do napisania, bede jedynie sledzil ten temat, a szczegolnie nastepna wypowiedz Lukasch89, jestem jej po prostu ciekawy :)

#35 Guest_MisterFister_*

Guest_MisterFister_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2010 - 16:57

hmm pokaż mi że ten metabolit jest taki sam bo jakoś go nie widzę i udowodnij mi że kazdy test tak działa na taki sam metabolit. Właśnie przez to na szczęście są testy na krew

moze jakis clonazepamek na uspokojenie?

nie, dziękuję. Właśnie widać co z niektórymi to robi.

a tak wogóle to bob pokazał wzór i jak z całkiem innej substancji może wyjść taki sam metabolit ? nawet gdyby, czego jestem na milion pewny to nie wiadomo ile utrzymuje się w moczu i czy wogóle jest wykrywalny

Głównym wydalanym metabolitem THC jest kwas karboksylowy 11-nor-D9-tetrahydrocannabinol- (D9-THC-COOH).

i na taki metabolit są testy
to w jaki sposób może się z syntetyku taki zrobic ?

Podwyższony poziom metabolitów THC w moczu można wykryć w przeciągu godziny i przez kolejne 3-10 dni po zapaleniu.

Dobra, Bóg się pomylił jest ... (nie potwierdzone) ile utrzymuje się w moczu ?
oczekuję na fakty, a nie twoje prostackie pisanie
źródło: http://www.intimex.c... ... Itemid=152

#36 Guest_Matt_*

Guest_Matt_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2010 - 17:06

specjalnie dla pana wszystko na tacy:

Dołączona grafika

wzor thc

Dołączona grafika

wzor HU-210

#37 Guest_MisterFister_*

Guest_MisterFister_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2010 - 17:41

czy on jest taki sam??
czy z niego metabolitem jest: D9-THC-COOH ??
nie moge

#38 Guest_Matt_*

Guest_Matt_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2010 - 17:47

nie moge? To na druga noge.

11-hydroksy-THC jest glownym psychoaktywnym metabolitem THC. Za Ciebie juz szukac nie bede, ale jezeli interesuje Cie PRAWDZIWA dyskusja a nie wzajemne obrazanie i wyszukiwanie bledow, to sprawdz wzor chemiczny 11-OH-THC (11-hydroksy-THC), a pozniej popatrz na wzor HU-210

dla naprawde zainteresowanych polecam ten temat -
http://talk.hyperrea... ... dd7727a4e7

#39 Guest_MisterFister_*

Guest_MisterFister_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2010 - 17:53

Widzę i skoro uważasz ze fakt jest obrazą to widocznie obrażam twoją głupotę. Bo żeby metabolit był taki sam (na który tylko reaguje dany czynnik) substancja musi być identyczna .

a tu pełne wzory i PRAWDZIWE:

THC: http://pl.wikipedia....hydrokannabinol

Dołączona grafika

HU-210: http://pl.wikipedia.org/wiki/HU-210 ; kolego jeżeli już wstawiasz wzory to wstawiaj pełne.

Dołączona grafika

a tu jeszcze CP-55940 : http://pl.wikipedia.org/wiki/CP-55940

Dołączona grafika

Więc zastanów się jeszcze raz. 4 ty raz Czy Woda Słona, to woda słodka .

#40 Guest_Matt_*

Guest_Matt_*
  • Gość

Napisano 26 styczeń 2010 - 18:00

na wikipedii podales jedynie wzory samych zwiazkow. Nie metabolitow. Po przeczytaniu mojego pierwszego posta, powinienes wiedziec ze z chemicznego punktu widzenia jest mozliwe zeby 2 rozne (aczkolwiek podobne budowa i struktura chemiczna) zwiazki mialy metabolit podobny lub identyczny.
Widocznie obrazasz moja glupote. Gratuluje tylko zdania magisterki z chemii. Ciesze sie, ze chociaz o jednym uzytkowniku tego forum moglem wyrobic sobie pelne i klarowne zdanie.
Pozdrawiam i zycze najlepszego,
matthiew666