Skocz do zawartości


Bardzo ciekawy wywiad z Jerzym Vetulanim, zredagowany przez Synchro:


KLIKNIJ


Ostatnie newsy


26-latka handlowała dopalaczami w internecie

26 mar 2015 18:38 | Synchro w NEWSY

We Wrocławiu zlokalizowano kolejny magazyn z dopalaczami ulokowany w jednym z mieszkań. Tym razem zatrzymano 26-latkę podejrzaną o prowadzenie sklepu internetowego. Czy któryś z użytkowników rozpoznaje przechwycone produkty?

Czytaj artykuł →    3 komentarzy    *****

A w policji pracowałem tak...

25 mar 2015 13:21 | Synchro w NEWSY

38-letni, były już, policjant został zatrzymany ponad rok temu przez funkcjonariuszy z Biura Spraw Wewnętrznych. Na mężczyźnie ciążyły zarzuty handlu narkotykami, krycia handlarzy papierosów bez akcyzy czy sztucznego nabijania statystyk w pracy. Usłyszał wyrok dwóch lat bezwzględnego więzienia.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Goniły go zmutowane króliki

25 mar 2015 13:02 | Synchro w NEWSY

O sytuacji doniósł najpierw Super Express a za nim Onet. Trudno zweryfikować czy historia miała miejsce w rzeczywistości lecz chyba każdy lubi artykuły tego typu. Tym razem mężczyzna po zażyciu dopalaczy zaczął uciekać przed zmutowanymi królikami.

Czytaj artykuł →    3 komentarzy    -----

Największa fabryka rozbita

25 mar 2015 12:45 | Synchro w NEWSY

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili międzynarodową grupę przestępczą trudniącą się przemytem, produkcją i dystrybucją "lewych" papierosów. Według doniesień medialnych nielegalna fabryka działająca pod Grójcem na Mazowszu była największa w Europie. Zabezpieczono m.in. 20 mln sztuk papierosów i 2,5 mln kg tytoniu.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Wrocławska walka z dopalaczami

25 mar 2015 11:35 | Synchro w NEWSY

Kiedyś klientami sklepów stacjonarnych byli... Czy to ważne jak było kiedyś? Obecnie pod sklepami z dopalaczami spędzają czas głównie młodzi przestępcy, którzy by zdobyć kolejną dawkę ogłupiającej substancji posuwają się do rozbojów czy włamań. Wprawne oko dość szybko wypatrzy sklep stacjonarny w swoim mieście. Normalny człowiek zostaje jednak zwyczajnie odstraszony od zakupów po choćby jednorazowym spotkaniu "stałych klientów". I to właśnie klienci stali się zmorą mieszkańców miejsc w których handluje się dopalaczami. We Wrocławiu problem ten jest widoczny gołym okiem. Również we Wrocławiu służby starają się wygrać ze sprzedawcami środków które nieraz doprowadziły już do śmierci ich użytkowników. Jak?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Próbowano dokonać przemytu dronem

23 mar 2015 12:48 | Synchro w NEWSY

Drony to kuszące zabawki, których ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Dla zwykłego, szarego zjadacza chleba jest to spory wydatek jak na weekendową zabawę. Zupełnie inaczej na drony patrzą przestępcy: dla nich są to maszyny umożliwiające transport zabronionych rzeczy bez ryzyka osobistej wpadki. Tym razem na drucie kolczastym ciągnącym się wokół więzienia w brytyjskim Bedford rozbił się dron z lekami na pokładzie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Wywiad z Vetulanim: bądź przekorny, nie obrażaj

22 mar 2015 07:00 | Synchro w NEWSY

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z prof. Jerzym Vetulanim, słynnym profesorem nauk przyrodniczych, urodzonym w 1936 roku. Niestety tekst ten nie jest pierwszej świeżości, natrafiliśmy na niego ponad miesiąc po publikacji, jednakże zauroczył nas tak bardzo, że postanowiliśmy się nim z Wami podzielić. Po raz kolejny profesor Vetulani okazał się posiadać wiele ludzkich cech. Tym razem rozmowa dotyczyła jego młodości. "Mam 20 lat, wszystko runęło, więc zakopuję się w barłogu, z którego wstaję tylko, żeby kupić pół litra albo papierosy".

Czytaj artykuł →    1 komentarzy    *****

Kolejni policjanci pobili zatrzymanych?

22 mar 2015 06:16 | Synchro w NEWSY

Jestem znany z dość łagodnego podejścia do policji. Wychodzę z założenia, że każdy zasługuje na szacunek - nie oznacza to jednak, że szanuję degeneratów którzy trafiają się w każdym zawodzie. Po ostatnich sprawach brutalnych interwencji policji w Legionowie i Sosnowcu przyszła pora na sprawę z Oleśnicy. Dwóch młodych mężczyzn zostało zatrzymanych w sprawie pobicia syna policjanta i, według ich zeznań, miało zostać pobitych na tamtejszej komendzie. Nic nie pomogło posiadanie alibi. Postanowiliśmy poinformować o sprawie.

Czytaj artykuł →    2 komentarzy    -----

Znaleźli blisko pół tysiąca dopalaczy

21 mar 2015 12:30 | Synchro w NEWSY

W jednym ze sklepów w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci i pracownicy sanepidu zabezpieczyli w czasie dwóch kontroli przeprowadzonych w ciągu tego samego dnia aż 476 sztuk dopalaczy w charakterystycznych, czarnych opakowaniach.

Czytaj artykuł →    1 komentarzy    -----

Uwagi UKE wobec dostawców

21 mar 2015 12:21 | Synchro w NEWSY

Urząd Komunikacji Elektronicznej dopatrzył się naruszeń ustawy regulującej prawo pocztowe w działaniach Polskiej Grupy Pocztowej, InPostu oraz Ruchu. Jako, że wielu użytkowników korzysta z popularnych Paczkomatów, postanowiliśmy zamieścić ten artykuł w Newsach.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----