Skocz do zawartości


Bardzo ciekawy wywiad z Jerzym Vetulanim, zredagowany przez Synchro:


KLIKNIJ


Ostatnie newsy


Dobry pomysł, złe wykonanie

30 mar 2015 14:22 | Synchro w NEWSY

61-latek był jednym z Polaków przemycających narkotyki trafiające do naszych rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Służby zweryfikowały uzyskane o przemytnikach informacje kontrolując w Warszawie zawartość bagaży podróżników. Ich uwagę zwróciły nietypowe konserwy przewożone przez mężczyznę: na ich opakowaniach nie widniała data ważności czy nazwa producenta.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Kochana mamusia

30 mar 2015 02:15 | Synchro w NEWSY

Facebook i inne portale społecznościowe zachęcają swoich użytkowników do dokumentowania coraz to głupszych wyczynów. Pewien 19-latek postanowił przebić kolegów i zamieścił na jednym z nich zdjęcia swoich konopi. W dniu gdy policja zapukała do drzwi młodzieńca rośliny były już martwe i wyrzucone jednak nie przeszkodziło to matce w potwierdzeniu informacji zdobytych przez policję.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Tajemnicze czerwone pszczoły

28 mar 2015 22:03 | Synchro w NEWSY

Śledztwo w sprawie czerwonego barwnika odnajdywanego w brzuchach pszczół na nowojorskim Brooklynie doprowadziło do ujawnienia i zamknięcia największej plantacji marihuany w historii Nowego Jorku.

Czytaj artykuł →    1 komentarzy    *****

26-latka handlowała dopalaczami w internecie

26 mar 2015 18:38 | Synchro w NEWSY

We Wrocławiu zlokalizowano kolejny magazyn z dopalaczami ulokowany w jednym z mieszkań. Tym razem zatrzymano 26-latkę podejrzaną o prowadzenie sklepu internetowego. Czy któryś z użytkowników rozpoznaje przechwycone produkty?

Czytaj artykuł →    3 komentarzy    *****

A w policji pracowałem tak...

25 mar 2015 13:21 | Synchro w NEWSY

38-letni, były już, policjant został zatrzymany ponad rok temu przez funkcjonariuszy z Biura Spraw Wewnętrznych. Na mężczyźnie ciążyły zarzuty handlu narkotykami, krycia handlarzy papierosów bez akcyzy czy sztucznego nabijania statystyk w pracy. Usłyszał wyrok dwóch lat bezwzględnego więzienia.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Goniły go zmutowane króliki

25 mar 2015 13:02 | Synchro w NEWSY

O sytuacji doniósł najpierw Super Express a za nim Onet. Trudno zweryfikować czy historia miała miejsce w rzeczywistości lecz chyba każdy lubi artykuły tego typu. Tym razem mężczyzna po zażyciu dopalaczy zaczął uciekać przed zmutowanymi królikami.

Czytaj artykuł →    3 komentarzy    *****

Największa fabryka rozbita

25 mar 2015 12:45 | Synchro w NEWSY

Funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili międzynarodową grupę przestępczą trudniącą się przemytem, produkcją i dystrybucją "lewych" papierosów. Według doniesień medialnych nielegalna fabryka działająca pod Grójcem na Mazowszu była największa w Europie. Zabezpieczono m.in. 20 mln sztuk papierosów i 2,5 mln kg tytoniu.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Wrocławska walka z dopalaczami

25 mar 2015 11:35 | Synchro w NEWSY

Kiedyś klientami sklepów stacjonarnych byli... Czy to ważne jak było kiedyś? Obecnie pod sklepami z dopalaczami spędzają czas głównie młodzi przestępcy, którzy by zdobyć kolejną dawkę ogłupiającej substancji posuwają się do rozbojów czy włamań. Wprawne oko dość szybko wypatrzy sklep stacjonarny w swoim mieście. Normalny człowiek zostaje jednak zwyczajnie odstraszony od zakupów po choćby jednorazowym spotkaniu "stałych klientów". I to właśnie klienci stali się zmorą mieszkańców miejsc w których handluje się dopalaczami. We Wrocławiu problem ten jest widoczny gołym okiem. Również we Wrocławiu służby starają się wygrać ze sprzedawcami środków które nieraz doprowadziły już do śmierci ich użytkowników. Jak?

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Próbowano dokonać przemytu dronem

23 mar 2015 12:48 | Synchro w NEWSY

Drony to kuszące zabawki, których ceny zaczynają się od kilku tysięcy złotych. Dla zwykłego, szarego zjadacza chleba jest to spory wydatek jak na weekendową zabawę. Zupełnie inaczej na drony patrzą przestępcy: dla nich są to maszyny umożliwiające transport zabronionych rzeczy bez ryzyka osobistej wpadki. Tym razem na drucie kolczastym ciągnącym się wokół więzienia w brytyjskim Bedford rozbił się dron z lekami na pokładzie.

Czytaj artykuł →    0 komentarzy    -----

Wywiad z Vetulanim: bądź przekorny, nie obrażaj

22 mar 2015 07:00 | Synchro w NEWSY

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z prof. Jerzym Vetulanim, słynnym profesorem nauk przyrodniczych, urodzonym w 1936 roku. Niestety tekst ten nie jest pierwszej świeżości, natrafiliśmy na niego ponad miesiąc po publikacji, jednakże zauroczył nas tak bardzo, że postanowiliśmy się nim z Wami podzielić. Po raz kolejny profesor Vetulani okazał się posiadać wiele ludzkich cech. Tym razem rozmowa dotyczyła jego młodości. "Mam 20 lat, wszystko runęło, więc zakopuję się w barłogu, z którego wstaję tylko, żeby kupić pół litra albo papierosy".

Czytaj artykuł →    2 komentarzy    *****